عضو شورای شهر تهران در تذكری عنوان كرد

انتقاد از بی توجهی دولت و مجلس برای واگذاری قسمتی از وظایف دولت به شهرداری ها و دهیاری ها

انتقاد از بی توجهی دولت و مجلس برای واگذاری قسمتی از وظایف دولت به شهرداری ها و دهیاری ها فست تریپ: حجت نظری از آنچه بی توجهی دولت و مجلس برای تحقق واگذاری قسمتی از وظایف دولت به شهرداری ها و دهیاری ها خواند، انتقاد نمود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، حجت نظری در سیصد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری ضمن تبریک روز قلم به تمام افرادی که قلم در دستانشان برای مردم می نویسند، اظهار داشت: تذکر امروز بنده خطاب به دولت جمهوری اسلامی و همین طور مجلس شورای اسلامی و در پی عدم اجرای بند "الف" ماده ۲۸ قانون ششم توسعه کشور است. بر طبق این بند از ماده ۲۸ قانون ششم توسعه صراحتا دولت مکلف شده تا ۱۵ درصد از ساختار اجرائی دستگاهها را بوسیله واگذاری واحدهای عملیاتی، خرید خدمات و مشارکت با بخش غیردولتی با اولویت تعاونی ها، حذف واحدهای غیرضرور، کاهش سطوح مدیریت، کاهش پستهای سازمانی، انحلال و ادغام سازمان ها و مؤسسات و واگذاری تعدادی از وظایف دستگاههای اجرائی به شهرداری ها و دهیاری ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تصویب شورای عالی اداری، کم کند.

وی ادامه داد: اما متاسفانه به رغم این که در خیلی از کشورهای توسعه یافته امور خدماتی که دولت برعهده دارد برعهده شورایاری ها و دهیاری هاست و به رغم صراحت قانون ما شاهد آنیم که هیچ اقدامی از طرف دولت و مجلس شورای اسلامی دراین زمینه انجام نشده است.

وی اشاره کرد: اگر امروز عده ای حرف از مدیریت یکپارچه شهری می زنند، باید به الزامات و لوازم آن هم پایبند باشند. اگر امور خدماتی را به عهده شهرداری ها و دهیاری ها بگذاریم آن وقت ما می توانیم امکان پاسخگویی به شهروندان در مورد آب و برق و... را داشته باشیم و در حفاری ها هم هماهنگی را انجام دهیم. نه آنکه معابر در زمان های مختلف حفاری شده و برای شهروندان مشکلات مضاعفی ایجاد شود.
منبع:

1400/04/15
13:04:56
5.0 / 5
8238
تگهای خبر: خدمات , خرید , دستگاه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است