منتخب دوره ششم شورای شهر اراك:

توافق برای انتصاب بیاتیان بعنوان شهردار آینده اراك شایعه است

توافق برای انتصاب بیاتیان بعنوان شهردار آینده اراك شایعه است منتخب دوره ششم شورای شهر اراک اظهار داشت: منتخبین ششمین دوره شورای شهر اراک درباره انتصاب آقای بیاتیان بعنوان شهردار اراک هیچ صحبت و توافقی نکرده اند و این خبر شایعه ای بیش نیست.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، پیمان عین القضاتی شب سه شنبه در گفتگوی مجازی در بستر کلاب هاوس با عنوان «شورای ششم شهر اراک، باید و نبایدها» با اشاره به اینکه پس از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی مردم به شعارها و وعده انقلاب در مدیریت شهری نرسیده اند، اظهار نمود: آنچه در دوره ششم شورای شهر اراک به صورت جد دنبال می شود تغییر رویکرد مدیریت شهری از عمران محور به اجتماع محور است.
وی افزود: در دوره های مختلف مدیریت شهری اراک از پرداختن به روح شهر که همان شهروندان است غفلت کرده است در واقع حال شهر اراک خوب نیست و در دوره ششم اراک شهرداری اراک از شهرداری عمران محور به شهرداری اجتماع محور تبدیل گردد.
ایجاد شهری با نشاط در دور ششم شورای شهر اراک با جدیت دنبال می شود
منتخب دوره ششم شورای شهر اراک خاطرنشان کرد: بنا بر اعلام مراجع رسمی استان مرکزی به خصوص شهر اراک در حوزه نشاط اجتماعی در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد، به همین خاطر در دور ششم شورای شهر اراک ایجاد شهری با نشاط با جدیت دنبال می شود.
عین القضاتی اظهار داشت: در دور ششم شورای شهر تعامل سازنده و دو طرفه با دستگاه ها و نهادهای متولی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد و این دوره از شورا بر خلاف دوره های قبلی دستگاه ها و نهادها را در مدیریت شهری بعنوان رقیب خود نمی داند.
وی با تکیه بر این که توسعه پایدار و عدالت شهری بعنوان یک اولویت مهم در شورای ششم شهر اراک دنبال می شود، اظهار داشت: برای محقق شدن این امر محله محوری و مسجد بنیان بودن در دستور کار قرار دارد و مشکلات هر منطقه با مشارکت امنای آن منطقه به سمع و نظر مدیران شهری خواهد رسید.
منتخب دوره ششم شورای شهر اراک اظهار داشت: به دنبال این هستیم برای شهر اراک سند استراتژیک توسعه شهری تدوین شود، هر چند در دوره قبل اسنادی برای توسعه شهر اراک در شورای شهر تنظیم شده ولی با این وجود این اسناد مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: اگر این اسناد راهبردی بود شورای ششم برپایه این سند عمل می کند ولی اگر راهبردی نبود با مشورت از صاحب نظران خلأهای آن اسناد احصا و برطرف می شود وگرنه با همفکری سند دیگری تدوین می شود.
به دنبال مانع زدایی برای سرمایه گذاران هستیم
عین القضاتی با اشاره به اینکه توسعه اقتصاد شهری در شهر اراک مورد غفلت قرار گرفته است، اظهار داشت: باید این دید از مدیریت شهری حذف شود که سرمایه گذاران آدم های مکاری هستند و در دوره ششم شورای شهر به دنبال مانع زدایی برای سرمایه گذاران و آوردن سرمایه گذاران اراکی مقیم تهران و خارج از کشور هستیم.
منتخب دوره ششم شورای شهر اراک اظهار نمود: در دوره ششم شورای شهر اراک به دنبال ایجاد ظرفیت برای مشارکت هر چه بیشتر شهروندان هستیم برای محقق شدن این مهم محله های شهر اراک را رصد می نماییم و هیأت امنای آن منطقه مسائل و مشکلات خویش را برای رفع به ما بیان خواهند کرد.
عین القضاتی ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص کاهش صدمه های اجتماعی اظهار نمود: شهرداری و مدیریت شهری اراک در حوزه پیشگیری و کاهش های صدمه های اجتماعی غفلت کرده است ولی در این دوره با مشارکت دستگاه و شهروندان برنامه ها و اقداماتی در جلوگیری از صدمه های اجتماعی دنبال خواهد شد.
باید طرح جامع شهر اراک اصلاح شود
وی اظهار داشت: قیمت مسکن در اراک بالا نیست بلکه آنچه که بالا است قیمت زمین در این کلانشهر است که برای رفع گرانی زمین در شهر اراک باید طرح جامع شهر اراک اصلاح گردد.
منتخب دوره ششم شورای شهر اراک افزود: شورای ششم شهر اراک به دنبال اصلاح نقصها طرح جامع اراک است که ان شاءالله با روی کار آمدن دولت آقای رئیسی و انتخاب استاندار و فرماندار دلسوز برای شهر اراک این مهم محقق خواهد شد.
توافق برای انتصاب بیاتیان بعنوان شهردار آینده اراک شایعه است
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص تصمیم شورای ششم شهر اراک برای انتصاب سرپرست فعلی شهرداری اراک بعنوان شهردار آینده و انتصاب مجدد رئیس اسبق سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک به این سمت، اظهار داشت: اعضای دوره ششم شورای شهر اراک درباره انتصاب آقای بیاتیان بعنوان شهردار اراک هیچ صحبت و توافقی نکرده اند و این خبر شایعه ای بیش نیست. اصلاً در جلسات گوناگونی که برگزار شده است در مورد هیچ فرد و جایگاهی صحبت مصداقی نداشته ایم چونکه انتخاب شهردار آینده اراک بر مبنای شاخص ها و قانون خواهد بود.
عین القضاتی در انتها بیان نمود: امکان مشارکت هر چه بیشتر بانوان و برقراری عدالت جنسیتی در دستور کار دوره ششم شورای شهر قرار دارد که همچون اقداماتی که مقرر است صورت گیرد توسعه ورزش همگانی بانوان در شهر اراک است.

1400/04/11
15:42:04
5.0 / 5
756
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است