رئیس دیوان عالی كشور:

مبارزه با مواد مخدر از سیاست های حتمی و جدی نظام است

مبارزه با مواد مخدر از سیاست های حتمی و جدی نظام است به گزارش فست تریپ رییس دیوان عالی کشور اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر از سیاست های حتمی و جدی نظام است.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مرتضوی مقدم در نشستی مشترک با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر که به مناسبت تقارن هفته مبارزه با مواد مخدر و هفته قوه قضاییه برگزار شد، با اعلان اینکه مبارزه با موادمخدر راهبرد جدی نظام جمهوری اسلامی است و از سیاست های حتمی و قطعی نظام جمهوری اسلامی مبارزه با مواد مخدر است، اظهار داشت: این رویکرد نظام نسبت به مبارزه با مواد مخدر است و جمهوری اسلامی ایران در جهان نشان داد. ۳۸۰۰ شهید در این راه جان و خونشان را در راه مبارزه دادند. کدام کشور توانسته این اقدام را کند؟ ما واقعا در خط مقدم هستیم.

وی افزود: حقیقتا جمهوری اسلامی ایران نشان داد که عزم جدی در مبارزه با مواد مخدر دارد. نکته دوم این است که جمهوری اسلامی ایران قاچاق مواد مخدر را فساد میداند.

وی در ادامه با اعلان اینکه یکی از مصادیق هلاکت نسل آلوده کردن جوانان پاک کشورمان است، اظهار نمود: پس یک رویکرد ما این است که مبارزه با مواد مخدر از سیاستهای حتمی و جدی نظام است و دوم این که ما قاچاق مواد مخدر را فساد میدانیم و در خاکریز مستقیم مبارزه با مواد مخدر هستیم و به حمایت جدی دولت و دستگاه قضا نیاز داریم. یعنی اگر این حمایتها نباشد، باز یک جایی می لنگد. این رویکرد ماست و اهتمام و سعی کردیم که با این رویکرد حرکت نماییم.

وی با اشاره به این که کیفیت مبارزه با موادمخدر برگشتش به دیدگاه ماست، اظهار نمود: آیا نتایج شوم این پدیده را درک کردیم یا نکردیم؟

وی در بخش دیگری اظهار نمود: باید درک مان درباب مواد مخدر به قدری بالا برود که هیچکس در مبارزه با مواد مخدر و ریشه کن کردن آن تردید نکند.

مرتضوی مقدم با اعلان اینکه برای مبارزه با مواد مخدر چند شاخص لازم است، تصریح کرد: اول این که انگیزه و عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر باشد. اگر انگیزه جدی نباشد و بخواهیم باری درهرصورت رفع تکلیف قانونی را کرده باشیم، ریشه کن نمی گردد.

وی اضافه کرد: دوم این که درک بالایی از نتایج این پدیده شوم داشته باشیم و این نیاز به آموزش دارد. یعنی کسانی که در جبهه مبارزه با مواد مخدر هستند باید درک بالایی از نتایج این پدیده داشته باشند و سوم؛ حمایت دولت و دستگاه قضا باید باشد و ما به سهم خودمان در دستگاه قضایی تلاش میکنیم.

رئیس دیوان عالی کشور با اعلان اینکه موادمخدر در کل جهان یک موضوع راهبردی شده است، اظهار داشت: راهبردی هم برای مبارزه کنندگان و هم برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان است. آن تولیدکنندگان و توزیع کنندگان از تمام ظرفیتها برای اینکه بتوانند پخش، منتقل و حمل کنند استفاده می نمایند. اما آیا ما هم از تمام ظرفیتها برای مبارزه استفاده میکنیم یا خیر، این را باید عملکردمان نشان دهد. تفاوتی که بین مبارزه کننده و قاچاقچی است، این است که ممکنست گاهی انها دست برتری هم داشته باشند که توزیع کنندگان و تولیدکنندگان مقید سجایای اخلاقی، انسانی و دینی نیستند اما ما هستیم، چون مقید به اصول دینی و اخلاقی نیستند، هدف، وسیله را برایشان توجیه میکند و از هر طریقی استفاده میکنند، از بی گناهان استفاده میکنند، ولو منجر شود به گرفتن جان بی گناه، میخواهند کار خودشان را پیش ببرند، اما ماموران جان بر کف نه.

مرتضوی مقدم در بخش دیگری اظهار داشت: نباید بگذاریم که قاچاقچیان دست برتری داشته باشند.

وی در ادامه با اعلان اینکه ستاد زحمات زیادی کشیده اظهار داشت: ماموران ما در اقصی نقاط کشور خصوصاً در شرق کوشش های فراوانی کردند. کشفیاتشان نشانگر تلاش فراوان است، اما ما می بینیم حمایت های جهانی گاهی بیشتر جنبه شعار دارد. امروز که سالروز جهانی است دنیا باید از این نظام که با این همه خون توانسته راه عبور مواد مخدر به کشورهای دنیا را بگیرد حمایت کند، اما متاسفانه آنطوری که باید حمایت نمیکنند. امید است که در این قضیه مقداری چشم بینایی و گوش شنوایی نسبت به این مسائل باشد و ببینند.

رئیس دیوان عالی کشور اظهار داشت که امروز ۲۶۵ میلیون نفر در دنیا آلوده به مواد مخدر هستند.

وی با اعلان اینکه ۹۰ درصد کشفیات مربوط به شرق است، اظهار نمود: آمریکایی که بر کشور افغانستان را تسلط داشت، دیدید تولید موادمخدر مضاعف شد. اگر عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر داشتند باید عکس آن عمل میشد اما دیدید که تولید افزایش پیدا کرد، پس معلوم می شود که اینها هیچ انگیزه ای برای مبارزه با مواد مخدر ندارند و فقط ایران است که به وظیفه شرعی و دینی خود عمل می کند و تنهاست.

مرتضوی مقدم اظهار داشت: شعب خاص و ویژه ما در دو سال اخیر برای رسیدگی به پرونده های مواد مخدر پشتکار بیشتری گرفته اند. امروز موجودی ما کاهش پیدا کرده و اوقات رسیدگی ما خیلی کم شده است.

منبع:

1400/04/10
12:50:35
5.0 / 5
515
تگهای خبر: آموزش , تولید , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است