در گزارش فست تریپ مطرح شد؛

رشد ۱۵ درصدی نوسازی مسكن در بافت های فرسوده

رشد ۱۵ درصدی نوسازی مسكن در بافت های فرسوده به گزارش فست تریپ مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار داشت: نوسازی مسکن های بافت فرسوده در دوره پنجم مدیریت شهری، نسبت به دوره قبل ۱۵ درصد رشد یافته است.کاوه حاج علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران به دنبال گزارش اخیر خبرگزاری مهر در مورد عملکرد مدیریت شهری پنجم در حوزه نوسازی بافت های فرسوده توضیحاتی را عرضه داد.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اقدامات این سازمان طی مدیریت شهری دوره پنجم اظهار داشت: از آغاز سال ۹۷ تابحال اقدامات گوناگونی در حوزه نوسازی همچون در محله های دارای بافت های فرسوده، در مناطق مرکزی و جنوبی شهر انجام شده است.
وی اظهار داشت: در همین راستا هم میزان بافت فرسوده ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار بوده که این رقم سال جاری به ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده و ۷۷ هزار پلاک مسکونی در تهران با وجود شرایط فرسودگی در بافت فرسوده قرار نداشتند و نمی توانستند از تسهیلات نوسازی استفاده کنند.
حاج علی اکبری اظهار داشت: یکی از مهم ترین اقداماتی که انجام شد افزودن ۱۷۰۰ هکتار به بافت فرسوده پایتخت و مشمولیت این ۷۷ هزار پلاک در بافت فرسوده و استفاده آنها از تسهیلات فرسودگی بوده است.
وی با اشاره به اینکه طی سه سال قبل ۱۱ هزار پلاک با مساحت ۱۲۰ هکتار نوسازی شده اند اظهار داشت: این پلاک ها در چارچوب ۶ هزار پروانه نوسازی شده و یکی از مهم ترین اقدامات شهرداری، اعطای ۵۴۰ میلیارد تومان تخفیف پروانه بوده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار داشت: نیمی از نوسازی های از راه تجمع پلاک های ریزدانه بوده و دفاتر توسعه محله، اصلی ترین نقش را در این تجمیع داشته اند.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات سه سال گذشته مدیریت شهری پنجم نسبت به سه سال قبل در دوره پیشین تنها در زمینه نوسازی مسکن ۱۵ درصد رشد داشته است.
حاج علی اکبری ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در مناطق کم برخوردار عنوان کرد: در این مناطق سعی شده تا پروژه هایی که می تواند کیفیت زندگی را ارتقا دهد اجرا شود. در همین راستا ۳۵ پروژه بهسازی با مساحت ۱۳۰ هزار متر مربع اجرا شده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: ۵ میدانگاه، ۳ بوستان محله ای با مساحت ۱۰ هزار متر مربع و ۴ پروژه خدماتی با مساحت ۱۰ هزار متر مربع در مراسم کم برخوردار به بهره برداری رسیده است.
وی اظهار داشت: این اقدامات که به منظور ارتقا کیفیت زندگی شهروندان در مناطق کم برخوردار انجام شده ۱۷۰ محله دارای بافت فرسوده شهر را زیر پوشش قرار داده است.
حاج علی اکبری در مورد پروژه های توانمندسازی با عنوان توسعه اجتماع محور در محلات خاطرنشان کرد: مجموعاً ۲۵ پروژه اجتماع محور را برای مناطق فرسوده و کم برخوردار تعریف و اجرا کردیم. این پروژه ها شامل مواردی همچون کشاورزی شهری، آموزش به زنان سرپرست خانوار و … بوده است.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات ما در این حوزه، ترغیب مردم به انجام پس انداز و راه اندازی ۲۰ صندوق کارآفرینی محلی در محلات بوده که در جهت تفاهمنامه با وزارت رفاه، مردم می توانند از این صندوق تسهیلات مالی برای کسب و کارهای محلی دریافت نمایند.
حاج علی اکبری با اشاره به اینکه بافت فرسوده و ناکارآمد صرفا در ارتباط با محله های سکونتگاهی نبوده و شامل برخی اراضی رها شده مانند اوراقی های شوش و خلاویز هم می شود، خاطرنشان کرد: در این حوزه تلاش کردیم تا برنامه توسعه محلات را با رویکرد بازآفرینی در این مناطق اجرا نماییم. در همین راستا هم ۳ هزار هکتار از این محلات تحت اجرای برنامه توسعه ای قرار گرفت و بعنوان مثال ۵۵۰ هکتار از اراضی رها شده خیابان فدائیان اسلام بازآفرینی شد.


منبع:

1400/04/04
14:03:18
5.0 / 5
484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است