انتخابات ۱۴۰۰،

شروع با دستور وزیر كشور پروسه رای گیری انتخابات یك هزار و چهارصد

شروع با دستور وزیر كشور پروسه رای گیری انتخابات یك هزار و چهارصد فست تریپ: با دستور وزیر کشور رای گیری از واجدین شرایط چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی شروع شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، با دستور عبدالرضا رحمانی فضلی از ساعت۷ بامداد امروز رای گیری در سراسر کشور شروع شد و تا ساعت۲۴ ادامه خواهد داشت. در صورت نیاز و با دستور وزیر کشور، انتخابات می تواند تا ساعت ۲ بامدادان روز شنبه ۲۹ خرداد تمدید شود.
۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجدین شرایط رای دادن هستند.
در حوزه انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۶۷ هزار صندوق و در شوراها ۷۵ هزار صندوق رای استفاده خواهد شد.
۱۳۳ نمایندگی، ۲۳۴ شعبه و ۴۵۰ صندوق در خارج از کشور ستاندن رای برای انتخابات ریاست جمهوری را انجام می دهند. دولت کانادا نپذیرفته است شرایط برگزاری انتخابات را فراهم آورد بدین سبب در نزدیک ترین شهر آمریکا به مرز کانادا این انتخابات برگزار می گردد.
برای رعایت پروتکلهای بهداشتی تعداد شعب ستاندن رای بالا رفته است. نرم افزار شعبه یاب در اختیار همه مردم قرار دارد. شعب قبل از شروع رای گیری ضدعفونی می شود. همه اعضای شعب از ماسک استفاده می کنند. هلال احمر در همه شعب ناظر بهداشتی دارد.
یک شعبه سیار برای بیماران کرونائی وجود دارد که با همکاری هلال احمر فعالیت میکند. آمار بیماران را از وزارت بهداشت گرفته شده و اگر بیماری مایل به رای دادن بود، شعبه سیار به بیمار مراجعه می کند.
منبع:

1400/03/28
13:39:04
5.0 / 5
1069
تگهای خبر: امداد
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است