معاون عمرانی وزیر كشور عنوان كرد

ممنوعیت استفاده از اموال و امكانات شهرداری ها و شوراها برای پشتیبانی از نامزدان در انتخابات

ممنوعیت استفاده از اموال و امكانات شهرداری ها و شوراها برای پشتیبانی از نامزدان در انتخابات به گزارش فست تریپ رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور تاکیدکرد: طبق قانون، هر گونه استفاده از اموال و امکانات شهرداری ها و دهیاریها و شوراها در امتداد پشتیبانی از نامزدان، گروه ها، احزاب در انتخابات پیش رو ممنوع و تخلف است و ضرورت دارد دفاتر امور شهری و روستایی استانداری ها با همکاری تمامی مراجع و واحدهای نظارتی و استفاده از کلیه ظرفیتها، اقدامات پیشگیرانه پیرامون اینطور فعالیت ها را به عمل آورند. همین طور ضرورت دارد بسترسازی های لازم برای ایجاد شادی و نشاط در جامعه در اولویت برنامه شهرداریها و دهیاریها قرار گیرد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد که در نشست ویدیوکنفرانسی مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداریها سخن می گفت با بیان مطلب فوق اظهار نمود: باتوجه به اهمیت جلوگیری از هرگونه استفاده از اموال و ظرفیتهای مدیریت شهری و روستایی در انتخابات پیش رو، ضرورت دارد دفاتر امور شهری و روستایی استانداری ها نظارت های لازم بر عملکرد شوراها، شهرداری ها و دهیاریها داشته باشند.

ایشان سپس با توجه به این که شورای پنجم در ماه های پایانی فعالیت خود به سر می برد، از مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری ها خواست تا نظارت های لازم و قانونی را بر تغییر و تحول ضابطه مند شهرداریها و تدوین دقیق صورت جلسه این مساله مطابق بخشنامه و بخشنامه های ابلاغی به عمل آورند و دراین زمینه با موارد غیر قانونی برخورد نمایند تا در اداره شهر و شهرداری و خدمت رسانی به مردم خللی وارد نشود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همین طور اشاره کرد: دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری ها در فاصله زمانی باقی مانده تا اختتام فعالیت شوراهای پنجم می بایستی از شروع پروژه های عمران شهری جدید توسط مدیریت شهری جلوگیری نمایند و تلاش شود تا گزارش پروژه های انجام شده و میزان پیشرفت فیزیکی آنها و همین طور مسایل مهم بطور دقیقی در اختیار شورا و شهردار آینده قرار گیرد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور بر انجام حسابرسی شهرداری ها هم تاکید نمود و از دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری ها خواست تا در هماهنگی با این سازمان و شهرداری ها زمینه حسابرسی شهرداری ها را در زمان مقرر فراهم نمایند.

جمالی نژاد در ادامه با اعلان اینکه یکی از اولویتهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سالهای اخیر تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری هاست اظهار داشت: این مساله را هم در مجلس و هم در دولت پیگیری می نماییم تا از تمامی ظرفیتها و فرصتها بهره لازم را برای شهرداری ها بگیریم و از دفاتر امور شهری و شوراهای استانداریها انتظار می رود توجه مضاعفی به سرعت گرفتن روند اعطای مجوز به کارگیری نیروی قرارداد کار معین در تمامی شهرداری ها داشه باشند تا کارکنان شهرداری ها از مجوز به وجود آمده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور دراین زمینه بهره مند شوند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص وقوع بحران کم آبی اشاره کرد: مدیریت شهری باید برای جلوگیری از گسترش کم آبی و مقابله با خشکسالی که از چالش های پیش روی مناطق مختلف کشور است، برنامه های کاربردی داشته باشد.

جمالی نژاد با بیان این که در وضعیت فعلی، آبیاری فضای سبز شهرها با آب آشامیدنی ممنوعست از دفاتر سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و حوزه معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، معاونتهای هماهنگی امور عمرانی استانداری ها خواست تا در همفکری و همکاری مستمر و منسجم و بهره گیری از ظرفیتهای قانونی موجود و همین طور استفاده از نظرات متخصصان و صاحب نظران و پژوهشگران و مراکز علمی و تحقیقاتی و برنامه ریزی های لازم و اولویت بندی امور؛ به طور جدی وارد عرصه رفع مشکلات ناشی از بحران کم آبی شوند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همین طور بر پیگیری اجرائی شدن مصوبات ستادهای ملی از طرف مدیریت شهری با نظارت و حمایت های معاونتهای عمرانی استانداری ها همچون مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، قانون هوای پاک و ستادملی بازآفرینی شهری اصرار کرد.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در نشست مدیران کل دفاتر شهری و شوراهای استانداریها که به طور ویدیو کنفرانس برگزار شد، تنی چند از معاونان و مدیران کل سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور و حوزه معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه های حوزه کاری خود بیان و به پرسشهای مطرح شده پاسخ گفتند و دبیران کارگروه های استانی نیز گزارشی ارائه نمودند.
منبع:

1400/03/13
11:22:56
5.0 / 5
335
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است