ابراز امیدواری نجفی برای حذف آرم طرح ترافیك از فروردین 97

ابراز امیدواری نجفی برای حذف آرم طرح ترافیك از فروردین 97 فست تریپ: محمد علی نجفی با اشاره به فرصت كم باقی مانده تا آخر سال، ابراز امیدواری كرد كه طرح شهرداری تهران در زمینه حذف آرم طرح ترافیك مورد تصویب شورای عالی ترافیك و شورای شهر قرار گرفته و از اول فروردین ماه سال آینده اجرایی شود.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت اجرای طرح ترافیك در سال آینده، عنوان كرد: نظر ما این است كه تغییراتی را در طرح ترافیك اعمال نماییم اما این نظر اول باید در شورای حمل و نقل و ترافیك به تصویب برسد كه ما یك جلسه در شورا داشتیم و به جمع بندی نرسیدیم. بعد باید در شورای شهر به تصویب برسد و در ادامه در دولت مطرح شود تا دولت در جریان قرار گرفته و نظارت خویش را به ما منتقل كند.

وی به ذكر جزئیاتی از طرح شهرداری تهران در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: در این طرح صدور آرم طرح ترافیك را به كلی منتفی می نماییم چون كه هر ساله 100 هزار آرم طرح ترافیك به شكل های مختلف در كنار 20 هزار كارت شناور توزیع می گردد و این بدان مفهوم است كه روزانه 120 هزار خودرو اجازه ورود به طرح ترافیك را دارند؛ این در شرایطی است كه ضابطه خیلی دقیقی بر نحوه توزیع آرم های طرح ترافیك حاكم نیست و مفاسد و مسایلی هم در گذشته درباره توزیع این آرم ها وجود داشته است.

شهردار تهران ادامه داد: به جای اینكه برای ورود به مناطق زوج و فرد و طرح ترافیك آرم بفروشیم، اعلام می نماییم كه هر خودرویی به هر دلیلی وارد این مناطق شود، باید عوارض خاص آن منطقه را بپردازد. این طرح تقریبا در همه شهرهای بزرگ دنیا كه طرح های محدود كننده برای ورود به هسته مركزی شهر دارند، به همین شكل اجرا می گردد و هم اكنون فروش كارت و آرم ترافیك در هیج جای دنیا مرسوم نیست.

نجفی در ادامه همینطور به معضل كمبود شهربازی در پایتخت هم اشاره نمود و اظهار داشت: یكی دو طرح بزرگ تولید شهربازی توسط بخش خصوصی در تهران در حال اجرا می باشد كه البته با برخی مشكلات برخورد كرده اند و كار كند شده است؛ مقرر است شهربازی بسیار بزرگی در انتهای غربی اتوبان همت تولید شود و امیدواریم این كمبود شهر تهران بزودی برطرف شود.

احتمال راه اندازی خط 7 مترو تهران تا آخر اسفندماه سال جاری

شهردار تهران در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگاران درباره راه اندازی مجدد خط هفت مترو تهران، اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم خط هفت را تا آخر اسفند راه اندازی مجدد نماییم اما دوستان در بحش حمل و نقل و ترافیك معتقد هستند كه آماده سازی مجدد این خط تا اردیبهشت ماه سال آینده طول می كشد؛ یك علت آن هم خرید تجهیزات خارجی است كه به زمان بیشتری نیاز دارد.

نجفی ابراز كرد: شهرداری تهران از نظر منابع مالی در فشار زیادی قرار دارد و نمی تواند پول زیادی را تزریق كند اما همه ما با امید زنده هستیم؛ در نتیجه اگر ممكن باشد خط هفت تا آخر اسفند ماه و در غیر این صورت تا آخر اردیبهشت 97 افتتاح می گردد.

وی همینطور از افتتاح بخشی از خط شش مترو تهران تا آخر شهریور 97 و بقیه بخش های این خط تا آخر سال آینده اطلاع داد.

سرنوشت شهر آفتاب

نجفی در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت برگزاری نمایشگاه كتاب در شهر آفتاب، خاطرنشان كرد: تقریبا یك ماه است كه جلساتی را با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم؛ آنها به حق از اینكه امكانات كافی در شهر آفتاب وجود ندارد گلایه داشتند و ما هم سعی كردیم آنها را قانع نماییم كه با امكانات پیش ساخته می توانیم شرایط را به نحوی فراهم نماییم تا نمایشگاه كتاب در شهر آفتاب برگزار گردد.

شهردار تهران ادامه داد: اگر دوستان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جمع بندی رسیده باشند كه در نمایشگاه كتاب را در مصلی امام خمینی(ره) برگزار كنند، ما اعتراض خاصی نداریم اما ترجیح ما بر این است كه در سال آینده هم نمایشگاه كتاب در شهر آفتاب برگزار گردد.

افزوده شدن اماكن فرهنگی وهنری جدید به پایتخت/«تئاتر نصر» شنبه تحویل شهرداری می شود

وی همینطور درباره هنری شدن فضای شهر تهران و تولید آسایش و آرامش در شهروندان هم اظهار داشت: همه چیز باید در شهر بهتر باشد تا چهره و روحیه شهر تغییر پیدا كند؛ هم اكنون از نظر كالبد شهر خیلی پیشرفت كردیم و مشكلاتی هم داریم اما باید بیشتر به روح شهر بپردازیم و روح شاد و پرنشاطی را در شهروندان بدمیم.

نجفی از افزوده شدن تدریجی اماكن فرهنگی و هنری جدید به شهر اطلاع داد و با اشاره به انعقاد قرارداد خرید تئاتر نصر، اظهار داشت: سابقه فرهنگ و هنر كشور به میزان زیادی در این تئاتر وجو دارد و هنرمندان زیادی در تئاتر نصر هنرنمایی كردند؛ از روز شنبه این تئاتر در اختیار شهرداری تهران قرار می گیرد و بلافاصله فعالیت های مربوط به تبدیل آن به موزه تئاتر را آغاز خواهیم كرد.

شهردار تهران افزود: طی قراردادی كه با كمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاد دانشگاهی منعقد كردیم، روز شنبه تئاتر نصر تحویل شهرداری تهران خواهد شد و بلافاصله فعالیت های عملیاتی برای تبدیل تئاتر نصر به موزه تئاتر شهر صورت خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: حدود 10 سال پیش استاد عزت الله انتظامی درخواست نمودند تئاتر نصر دوباره به هنرمندان تئاتر برگردد و بعنوان موزه تئاتر تجهیز و آماده شود چون كه همه ما می توانیم رد پای تاریخ فرهنگی كشور را به شكلی در تئاتر نصر ببینیم؛ جایی كه خیلی از بزرگان هنر نمایش روی صحنه رفتند و در آنجا با هنر خودشان مردم را مسحور كردند.

شهردار تهران خاطرنشان كرد: شهرداری تهران و بعضی نهاد ها و ارگان ها دیگر همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همان دوره تا به امروز برای تحقق این خواسته تلاش كردند؛ در نتیجه عرض می كنم كه بالاخره روز گذشته قرارداد واگذاری و خرید تئاتر نصر توسط شهرداری تهران به امضا رسید.

به گفته نجفی یك ابزار پر قدرت و تاثیر گذار در اختیار هنرمندان تئاتر قرار دارد كه می توانند شهروندان را تحت تاثیر قرار داده و روح مسئولیت پذیری و مشاركت پذیری را در شهر بدمند.

شهردار تهران با اشاره به ارتباط خوب هنرمندان با شهرداری تهران در سال های گذشته، اظهار داشت: بطور قطع این رابطه تقویت خواهد شد و به خصوص انتظارتی كه شهرداری و مدیریت شهرداری از هنرمندان دارد مارا بر آن می دارد كه دست به دست هم دهیم تا شهر را به محلی برای آرامش و آسایش شهروندان تبدیل نماییم.

وی با تاكید بر وسعت و عمق بیشتر جشنواره تئاتر شهر در سال های آینده، خاطرنشان كرد: شاید بهتر باشد كه اسم تهران روی این جشنواره قرار گیرد و باید كاری نماییم كه در روزهای برگزاری، همه فعالیت های فرهنگی و هنری را تحت تاثیر قرار دهد، همینطور ضروری است در جهت مردمی كردن هنر نمایش گام برداریم كه در فرهنگ دینی و ملی ما سابقه دارد.

وی ضمن ابراز خرسندی از ارتباط خیلی خوب و مثبت هنرمندان با شهرداری در سال های گذشته، ابراز امیدواری كرد كه از این به بعد هم این ارتباط دو طرفه، مستقیم تر، عمیق تر و دقیق تر بوده و در جهت هدف تولید آرامش و آسایش برای شهروندان باشد.

شهردار تهران خاطرنشان كرد: مسئولیت پذیری و مشاركت جویی جزئی از این هدف است كه باید بعنوان سفارش به شهروندان مد نظر قرار دهیم، در این میان بطور قطع هنر نمایش می تواند به ما كمك شایانی داشته باشد.

وی نفوذ غیر مستقیم به عمق روح و ناخودگاه مردم را یكی از مزیت های هنر تئاتر دانست و اظهار داشت: این نفوذ هنر تئاتر بطور قطع بسیار معنوی و اثرگذار خواهد بود؛ همانطور كه امروز حتی در مباحث اخلاقی و سفارش به پایبندی به ارزش ها هم مورد قبول است كه اصولا اخلاق یك مبحث و مقوله غیر زبانی است و نمی شود با استفاده از زبان و بیان، افراد را متخلق به اخلاق خوب كرد و یا آنها را به انجام كارهای خوب اخلاقی وا داشت.

نجفی تصریح كرد: آنچه می تواند اخلاق جامعه را تغییر دهد، ابزارهایی است كه به صورت ناخودگاه به ذهن و روح مردم نفوذ كرده و تعالیم خویش را منتقل كند. از این رو هنرمندان در عرصه تئاتر باید با عنایت به مسئولیت مهم اجتماعی كه بر دوش دارند از این هنر بهره برده و ما را برای رسیدن به اهداف مد نظر در اداره شهر كمك كنند.

شهردار تهران در ادامه از برگزاری شش دوره جشنواره تئاتر شهر بعنوان یك اقدام بسیار شایسته یاد كرد و اظهار داشت: این جشنواره در حوزه مسئولیت های مستقیم مدیریت شهری برای دستیابی به شهری برای زندگی قابل تعریف است كه امیدوارم در سال های آینده با ابعاد بزرگ تر، نتایج عمیق تر و تاثیرات بیشتری برگزار گردد.

وی ادامه داد: بدون شك این جشنواره نكات قوت زیادی داشته و نقاط ضعفی هم در جشنواره وجود دارد كه امیدوارم با راهنمایی، بیان نظر و انتقادات بتوانیم برای سال های بعد آن نقاط ضعف را برطرف نماییم. البته نمی گویم یك جشنواره تئاتری در حد جشنواره های فرانسه و اسكالتند داشته باشیم اما وقتی این جشنواره در یك بازه زمانی معین برگزار می شود، باید به شكلی همه فعالیت های فرهنگی و هنری تحت تاثیر آن جشنواره و متاثر از نتایج جشنواره باشند كه هم اكنون اینگونه نیست.

نجفی ضمن تقدیر از كلیه زحمت كشان در برگزاری جشنواره تئاتر شهر و گروه های نمایشی حاضر در این جشنواره خاطرنشان كرد: همانطور كه جشنواره های فجر فضای عمومی هنری كشور را تحت تاثیر خودش قرار می دهد، امیدوارم جشنواره تئاتر شهر هم در سال های آینده همین تاثیر را داشته باشد.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، وی با اشاره به احیاء خیابان لاله زار تهران، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم منطقه لاله زار را به منطقه گردشگری و فرهنگی تبدیل نماییم.
1396/10/08
21:28:45
5.0 / 5
6017
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است