رأی اعضای شورای شهر تهران به اصلاح اساسنامه شهروند برای ورود به بورس

رأی اعضای شورای شهر تهران به اصلاح اساسنامه شهروند برای ورود به بورس فست تریپ: اعضای شورا در جلسه امروز شورای شهر تهران لایحه شهرداری درباب تصویب اساسنامه خدمات کالای شهروند برای حضور در بورس را بررسی و به تصویب رساندند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز شورا، لایحه شهرداری درباب تصویب اساسنامه خدمات کالای شهروند برای حضور در بورس مورد بررسی اعضا قرار گرفت که در همین راستا سید محمود میرلوحی اظهار داشت: در روز پنجشنبه جلسه فوق‎العاده کمیسیون برنامه و بودجه انجام شد و مصوبه کمیسیون به صحن ارائه شد تا هرچه زودتر وارد فرآیند بروکراسی شود و تاخیری صورت نگیرد. این یک اساسنامه با روال مشخص است و فاقد پیشنهاد و... است. متنی مشترک برای همه شرکت‎های حاضر در بورس است که فقط نام شرکت‎ها در آن متفاوت می باشد. پس از دوستان طلب همکاری دارم که رای دهند.
در ادامه سید حسن رسولی خطاب به شهردار و معاونانش متذکر شد که منتظر شرح وظایف و آیین ‏نامه‎های دیگر شرکت‎ها هستیم که هنوز شهرداری نفرستاده است.
رسولی افزود: اگر جمع صلاح می‎داند، برای این لایحه رأی گرفته شود. چون مسیر حضور شرکت شهروند در بورس و پروسه ثبت آن مهم و حساس است. اساسنامه شرکت شهروند را برمبنای چارچوب‎های بورس اصلاح کردیم و حال تقاضا داریم که آقای مظاهریان اساسنامه‎های سایر شرکت‎ها را ارسال نمایند تا در صحن شورا تصویب شوند.
در ادامه زهرا نژاد بهرام نیز اظهار داشت: برمبنای قانون در صحن شورا فقط دو نوع طرح یک فوریتی و دو فوریتی را می‎توانیم خارج از دستور ارائه نماییم و ارائه گزارش لایحه قانونا نمی‎تواند خارج از دستور ارائه شود.
محسن هاشمی رییس شورا نیز در تایید سخنان نژادبهرام اظهار داشت: متاسفانه این لایحه رسما به کمیسیون ارائه نشده است.
در ادامه بهاره آروین نیز اظهار داشت: به کرات درمورد نام‎گذاری‎ها، موضوعی بوده که صورتجلسه نام‎گذاری در دستور نبوده و آنرا افزودیم. پس از آنجایی که تنظیم دستور از اختیارات هیئت رئیسه است امکان پذیر است که این گزارش خارج از دستور ارائه شود و شما می‎توانید رای بگیرید برای این کار. هر یک روز تاخیر به مفهوم یک هفته تاخیر است. پس بیایید سهم خودرا ادا نماییم و آنرا پیگیری نماییم.
بدین ترتیب درخواست تغییر دستور به رای گذاشته شد و با ۱۵ رای موافق به تصویب رسید.
در ادامه سید محمود میرلوحی اظهار داشت: شورا از سال ۸۸ اهتمام در اصلاح اساسنامه‎های شرکت‎های وابسته به شهرداری را دارد که هنوز بلاتکلیف است و ما در حال حاضر وقت نداریم، چونکه این دوره شورا رو به انتها است و پس باید به این فرصت مهم رسیدگی کرد. در اینجا برندی داریم که شرکت کالای شهروند است و حال اساسنامه آنرا با شرایط صنعت بورس تطبیق دادیم و بدین ترتیب تصمیم گرفتیم که حداقل دو شرکت شهرداری یعنی شهروند و همشهری وارد صنعت بورس و عرصه رقابت شوند.
وی ادامه داد: امروز متن واحدی آماده شده است که مجاز به تغییر آن نیستیم و اراده شورا درباب ایجاد این اساسنامه برای تبدیل شرکت سهامی خاص شهروند به شرکت سهامی عام را نشان می‎دهد. البته مالکیت شرکت شهروند در اختیار شهرداری خواهد ماند، اما این مالکیت در متن اساسنامه قید نمی‎شود.
سپس بهاره آروین اظهار داشت: آیا میزان سرمایه قید شده در متن لایحه تاثیری در میزان عرضه ایجاد می‎کند؟
سید حسن رسولی در پاسخ به آروین اظهار داشت: کشف قیمت پایه در اختیار هیئت مربوطه در سازمان بورس و اوراق بهادار است و با شفاف‎ترین روش‎ها و با بهره گیری از مکانیسم‎هایی که جاری و ساری برای همه شرکت‏های بورسی هستند و کارشناسان رسمی و حسابرسان خبره صورت می گیرد.
وی ادامه داد: طی این دو الی سه روز اخیر برخی از همکاران ما از شرکت شهروند تماس گرفته و در این خصوص ابراز نگرانی کردند. باید بگویم که آنچه که امروز و در جلسات گذشته در خصوص ارائه قسمتی از سهام شرکت شهروند در بورس تصویب کردیم، بازکردن انحصار شهرداری و بندهای نظام بروکراتیک شهرداری از مسیر توسعه آنست. با کاهش سهام شهرداری و سهام‎دار شدن اشخاص حقیقی، شرکت شهروند در سطح کشور توسعه پیدا می‎کند.
شهربانو امانی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز اظهار داشت: اگر تمهیداتی در جهت خصوصی‎سازی شرکت شهروند بیندیشیم و همکاران ما بتوانند در خود شرکت سهام بخرند، نفع آن به کسانی می‏رسد که سال‎ها برای شهر زحمت می‏ کشند.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در نهایت کلیات این گزارش به رای گذاشته شد و با ۱۶ رای موافق به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.
منبع:

1400/03/09
20:51:01
5.0 / 5
500
تگهای خبر: خدمات , شركت , شهرداری , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است