درخواست عضو شورای شهر تهران برای حل مشكل غرفه داران مترو

درخواست عضو شورای شهر تهران برای حل مشكل غرفه داران مترو فست تریپ: یک عضو شورای شهر تهران با تاکید بر این که نباید در وضعیت سخت اقتصادی مشکلی بر مشکلات مردم اضافه نماییم، بر لزوم رفع اشکال غرفه داران مترو تاکید نمود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، حجت نظری در دویست و نودو هشتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: تذکر امروز بنده، پیرامون نامه ای است که با امضای بیش از 60 نفر از بهره برداران واحدهای تجاری مترو به دست بنده رسیده است. حتما مستحضرید که برابر مصوبه بسته محرک در وضعیت سخت اقتصادی و نیز در وضعیت بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا، اختیاراتی به شهرداری تهران داده شده که همچون آن ارائه یکسری تخفیف ها و تسهیلات به مستاجرین و بهره برداران واحدها، اماکن و فضاهای تجاری، اداری، خدماتی، فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی است.
وی ادامه داد: در نامه ای که به دست بنده رسید، برخی از بهره برداران واحدهای تجاری مترو گلایه هایی را از نحوه برخورد مسئولان شرکت بهره برداری مترو مطرح و این مساله را بیان نمودند که یکسری وعده از طرف مسئولان این شرکت درباب تخفیف در اجاره بها به آنان داده شد که متاسفانه به هیچ یک از این وعده ها عمل نشده و در نتیجه این موارد تعدادی از این افراد در آستانه ضبط ضمانتامه های بانکی قرار گرفته اند.
وی افزود: پس از شرکت بهره برداری مترو و دیگر بخش های شهرداری می خواهم که نسبت به مصوبه های شورا عنایت بیشتری داشته باشند. همین طور در این مورد خاص از شرکت بهره برداری مترو می خواهم که جلسه ای مشترک با نمایندگان بهره برداران برگزار کرده و به شکل شفاف و رسانه ای به مطالبات آنان رسیدگی شود. اگر مطالبات مطرح شده از طرف این عزیزان نظیر درخواست تخفیف در اجاره بها و... با مصوبه شورای شهر تهران سازگاری دارد، لازم است اجرای مصوبه مدنظر قرار گرفته تا خدای نکرده حقی از کسی ضایع نشود. شهرداری حق ندارد از اجرای مصوبات استنکاف کند اگر هم خارج از مصوبه است باید به شکل صریح به به شهروندان و این افراد موضوع اعلام گردد.
این عضو شورای شهر تهران اشاره کرد: همین طور در مواردی مانند تقاضای جلوگیری از حقوقی شدن چک ها و برگشت زدن آنها، ضبط ضمانتنامه ها، قسط بندی اقساط و عدم دریافت وجه التزام که جزو مطالبات مطرح شده از طرف این افراد بود. لازم است موضوع به دقت بررسی شده و تا جایی که مقررات اجازه می دهد با این افراد همکاری لازم صورت گیرد.
نظری اضافه کرد: هم اکنون در وضعیت سخت اقتصادی قرار داریم و باید از ضبط ضمانت نامه این افراد جلوگیری نماییم. نباید در این شرایط سخت مشکلی را بر مشکلات مردم اضافه نماییم. لازم است گزارشی از اقدامات انجام شده برای حل مشکل این افراد به دفتر اینجانب ارسال شود. باید به شکل شفاف و صریح به مردم و این افراد اعلام گردد.
منبع:

1400/03/09
17:32:02
5.0 / 5
480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است