نصب تندیس شهید احمد سوداگر در تهران

نصب تندیس شهید احمد سوداگر در تهران فست تریپ: تندیس شهید احمد سوداگر از فرماندهان جنگ تحمیلی در محور شیخ فضل الله نوری امروز(سه شنبه) با حضور شهردار منطقه ۲، ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران و حق شناس رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران رونمایی گردید.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمدجواد حق شناس در آیین رونمایی از تندیس سردار شهید حاج احمد سوداگر که به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در منطقه ۲ تولید شده است اظهار داشت: شهید احمد سوداگر همه خوبی ها را یکجا در خود داشت؛ کمتر از دو دهه از عمرش گذشته بود که درگیر مبارزات پیش از انقلاب مقابل نظام ستم شاهی شد.
وی ادامه داد: شهید سوداگر با پیروزی انقلاب اسلامی در زادگاه خویش یعنی دزفول قهرمان در نخستین روزهای تشکیل سپاه انقلاب اسلامی به سپاه پیوست و از روزهای شروع جنگ به علت موقعیت شهر دزفول در جنگ حضور یافت.
وی افزود: سردار شهید سوداگر تا اختتام جنگ در جایگاه های رفیعی حضور موثر داشت و بعد از جنگ هم در جایگاه کسب علم و دانش در حوزه مدیریت به کار تحصیل و در نهایت تدریس پرداخت. در دانشگاه امام حسین (ع) تجربیات و آموخته هایش را در اختیار دانشجویان گذاشت و نیروهای ارزشمندی را پرورش داد.
حق شناس اشاره کرد: شهید سوداگر یکی از چهره های موثر در حوزه عملیات مقابله با دشمن در بخش اطلاعاتی و امنیتی بود و متاسفانه چه زود این شخصیت باارزش را در اوج از دست دادیم.
وی افزود: یکی از کارهای باارزش که به حق مدیریت شهری باید انجام می داد پاسداشت یاد و خاطره همین شهید والامقام بود که خوشبختانه تندیس وی در یکی از محورهای اصلی شهر استوار و سرافراز نصب گردید تا حداقل توجه در حق چنین مردان بزرگی داشته باشیم.
در بخش دیگری از این مراسم صفات شهردار منطقه ۲ نیز با تکیه بر این که شهید سوداگر در طول نیم قرن زندگی پرشکوه خود خدمات بهادار ای در حوزه مسایل مربوط به جنگ و جبهه ارائه کرده است اضافه کرد: شهید سوداگر متولد شهری بود که مظهر ایثار، مقاومت و شهادت بوده است؛ دزفول مردمانی دارد که اسطوره شهامت و ایثار هستند و در طول دوران دفاع مقدس ایثار بسیاری برای این آب و خاک داشته اند.
وی ادامه داد: شهید سوداگر ۱۲ بار در جبهه مجروح شدند اما بار دیگر برگشتند تا خدمت کنند. باید در منطقه ۲ به خود ببالیم که تندیس این شهید در این منطقه نصب شده است.
منبع:

1400/03/05
11:25:05
5.0 / 5
1121
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است