با تعریف كاربری های گردشگری و فرهنگی؛

آغاز مرمت و احیای سه ملك قدیمی در پهنه رودكی

آغاز مرمت و احیای سه ملك قدیمی در پهنه رودكی فست تریپ: شهردار منطقه ۱۱ تهران از حفاظت و ایجاد کاربری فرهنگی در سه ملک قدیمی واجد ارزش معماری در پهنه رودکی اطلاع داد که با مشارکت بخش خصوصی و تسهیلگری شهرداری منطقه ۱۱ در حال مرمت است.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، نصراله آبادیان با اشاره به اینکه پهنه رودکی بعنوان مهم ترین و بزرگترین پروژه فرهنگی شهر تهران با محوریت موسیقی و تئاتر در دست اجراست؛ اظهار داشت: حفظ بافت تاریخی این پهنه و صیانت از خانه های قدیمی واجد ارزش که مبین معماری، هویت و سبک زندگی مردم در تهران قدیم است؛ برای مدیریت شهری حائز اهمیت بوده و با همین رویکرد تابحال بیشتر از یکصد بنای تاریخی در پهنه رودکی مرمت شده است. آبادیان ضمن اشاره به اهمیت مشارکت بخش خصوصی در این پروژه اضافه کرد: با تسهیلگری شهرداری منطقه ۱۱ مالکین خانه های قدیمی می توانند برای ملک خود کاربری های فرهنگی بوجود آورده و ضمن بهره مندی از منافع اقتصادی آن فرصت اشتغال زایی هم در این پهنه فراهم خواهد شد. شهردار منطقه ۱۱ در تشریح خصوصیت این ۳ ملک که حالا در حال مرمت هستند؛ بیان نمود: یک در ملک خیابان هانری کربن تقاطع هاشمی فر قرار دارد که دارای ۴ طبقه ۲۹۰ متری است و در دهه ۱۳۴۰ ساخته شده که بعد از آخر مرمت آن در سه ماه آینده تبدیل به مرکز اقامتی، فرهنگی و تجاری خواهد شد. ملک دیگری هم در همین خیابان کوچه شهروز به مساحت ۶۴۰ متر قرار دارد که دارای یک حیاط و دو ساختمان شمالی و جنوبی است. این ملک با قدمت ۷۰ سال تا آخر شهریور سال جاری تبدیل به مؤسسه فرهنگی و هنری خواهد شد.
به قول شهردار منطقه ۱۱ ملک دیگری هم در خیابان رازی – خیابان خرسند قرار دارد که در دهه ۱۳۵۰ ساخته شده و دارای ۲۵۳ متر مساحت است و تبدیل به مؤسسه فرهنگی و هنری خواهد شد. آبادیان همینطور تهیه بسته هایی با هدف حفظ حیاط این بناها و ایجاد کاربری های فرهنگی در آنها را برای عرضه به کمیسیون های شهرسازی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران و دریافت مصوبه را از دیگر موضوعات مرمت بناهای واجد ارزش در پهنه رودکی بیان کرد که با محوریت گردشگری و رونق اقتصادی در پهنه رودکی در حال شکل گیری است.
او ضمن اشاره به بازدید مشاور عالی و مدیر کل دفتر شهردار تهران از این سه ملک در حال مرمت که هفته گذشته انجام شده بود؛ خاطرنشان کرد: شهرداری تهران از تقویت اقتصاد در حوزه فرهنگی و هنری حمایت می کند و در این راستا با هدف ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بناهای واجد ارزش پهنه رودکی، کمک های حمایتی برای استفاده از این فضاها با کاربری های جدید عرضه می دهد.


منبع:

1400/03/04
22:06:00
5.0 / 5
1166
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است