سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خبر داد

اعلام اسامی كاندیداهای شورای ائتلاف در نیمه دوم خرداد

اعلام اسامی كاندیداهای شورای ائتلاف در نیمه دوم خرداد سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از اعلام اسامی کاندیداهای این شورا در نیمه دوم خرداد ماه آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، ابراهیم رسولی در نشست خبری امروز شنبه در تشریح پروسه لیست نهایی شورای شهر تهران در شورای ائتلاف اظهار داشت: همانطور که اعلام شده تمام کاندیداهایی که می خواهند وارد فهرست نهایی شورای ائتلاف شوند باید پروسه اعلام شده از طرف این شورا را طی کنند و خارج از این پروسه هیچ گروه و فردی وارد فهرست نخواهد شد. اساسا این طور نیست که افراد در دقیقه ۹۰ وارد فهرست شوند و بر طبق تصمیم شورای ائتلاف با چنین موضوعی مقابله خواهیم کرد و مانع ورود این افراد و گروه ها خواهیم شد.
وی ادامه داد: با احزاب و گروه های مختلف در تعامل هستیم و تلاش خواهیم کرد با وفاق به پیش ببریم. اساسا در صورتیکه نیاز باشد سیاست اشتراک صفر را در شورای ائتلاف به تصویب خواهیم رساند که بر طبق این تصمیم هیچ یک از افراد و کاندیداهایی که در لیست نهایی شورای ائتلاف قرار بگیرند حق ندارند در سایر گروه ها و فهرست های انتخاباتی شورای شهر تهران قرار داشته باشند.
وی افزود: در صورت صلاحدید طی دو هفته آتی این تصمیم در شورای ائتلاف ستاندن و اجرا خواهد شد و اساسا اطلاع رسانی لازم نیز انجام می شود که هیچ یک از گروه ها و احزاب حق ندارند از نام کاندیداهای شورای ائتلاف استفاده کنند و اسم آنها را در فهرست خود بیاورند.
رسولی با اعلان اینکه هر کسی که شایستگی و توانمندی لازم را داشته باشد در فهرست نهایی شورای ائتلاف قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: در مورد سرلیستی شورای ائتلاف هیچ مشکلی وجود ندارد و افرادی که مطرح می شوند همچون آقایان چمران و سروری هر دو بزرگوار هستند و تجربیات لازم را دارند اما بحث ما به هیچ عنوان سرلیستی و وسط لیستی و ته لیستی نیست. تاکید بر این است که افراد کارآمد و شایسته در فهرست قرار بگیرند و افرادی که در فهرست نهایی شورای ائتلاف قرار گیرند بطور مستقیم و غیرمستقیم و با نظر مردم وارد این فهرست خواهند شد.

ثبت نام ۹۲ هزار نفر در سامانه شورای ائتلاف
وی با اعلان اینکه تا شب گذشته ۹۲ هزار نفر از اقشار، گروه ها و احزاب مختلف در سامانه شورای ائتلاف ثبت نام کردند، اضافه کرد: از امروز نیز پروسه بررسی کاندیداها شروع و ۶۳ نفر در نهایت به شورای ائتلاف معرفی و سرانجام فهرست ۲۱ نفره کاندیداهای شورای ائتلاف برای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران مشخص خواهد شد. در این دوره از مدیریت شهری تلاش خواهیم کرد افرادی کارآمد و متخصص وارد شورای شهر تهران شوند.
رسولی در پاسخ به سوالی درباب این که آیا گزینه ای از طرف شورای ائتلاف برای شهردار تهران بررسی شده یا خیر؟ اظهار داشت: هنوز وارد این مساله نشده ایم. علاوه بر این که در این بخش سیاست گذاری داریم اما انتخاب شهردار حق اعضاست و قاعدتا مطالعاتی در این بخش صورت گرفته و ادامه خواهد داشت اما باید بگذاریم شورا تشکیل و در زمان مشخص در ارتباط با گزینه شهردار تهران صحبت نماییم.
وی تاکید کرد: همکاران ما در جریان نیروهای انقلاب در شورای ائتلاف هستند که بصورت جهادی در جلسات حاضر می شوند و در حقیقت از وقت خانواده و تفریح خود گذشته ودر این جلسات حضور پیدا می کنند که کاری قابل تقدیر است. اساسا افرادی که در این شورا هستند هیچ گاه حیثیت خودرا نخواهند فروخت و تلاش آنها بر این بوده که افراد کارآمد و متخصص وارد شورای شهر تهران شوند که البته روزهای اخیر اظهارات مختلفی از افراد داشته ایم اما هر کسی می تواند دراین زمینه صحبت کند ولی حرف ما این است که به هیچ عنوان سهمیه ای خارج از پروسه به شورای ائتلاف از گروه ها و افراد داده نخواهد شد.
عجله ای برای معرفی ایست نهایی شورای ائتلاف نداریم
وی در ارتباط با زمان اعلام فهرست نهایی شورای ائتلاف در انتخابات نیز اظهار داشت: سیاست ما در حوزه های انتخاباتی در هر سطحی همچون ریاست جمهوری و شورای شهر متفاوت می باشد و بر طبق پروتکل ها حرکت خواهیم کرد و عجله ای هم برای معرفی فهرست نهایی شورای ائتلاف نداریم چونکه رقبای مقابل ما دست به تخریب می زنند. طبق زمانبندی عمل خواهیم کرد و از ساعت ۸ بامداد امروز مجمع عمومی به سه برابر فهرست نهایی یعنی ۶۳ نفر رأی خواهد داد و تا ۱۳ خرداد این ۶۳ نفر مشخص و به هیأت انتخابی شورای ائتلاف معرفی می گردند که در نهایت در نیمه خردادماه فهرست آماده و اعلام خواهد شد.

توضیح درباره حضور چمران در فهرست شورای ائتلاف
رسولی در ارتباط با حضور مهدی چمران در فهرست شورای ائتلاف اشاره کرد: آنچه که ما از چمران می دانیم این است که وی فردی باتجربه است و حتی در خیلی از جلسات از دوستان جوان ما پیش قدم تر است. بااینکه در شورای ائتلاف یکی از اصول ما جوان گرایی است اما این مسئله به مفهوم حذف باتجربه ها نیست. در این راه محدودیت هایی به وجود آورده ایم و بر این اساس در شورای ائتلاف تاکید کردیم که ۵ نفر از باتجربه ها در کنار جوانان برای شورای شهر حضور پیدا کنند که این موجب افزایش راندمان خواهد شد.
وی درباره فعالیت شورای ائتلاف در سایر استانها اظهار داشت: در این بخش بر طبق برنامه ریزی شورای ائتلاف تهران هیچ دخالتی را در شورای استانها نخواهد داشت و در حقیقت هر شورای ائتلاف استان فهرست کاندیداهای خودرا اعلام خواهدنمود و در صورتیکه اختلافی وجود داشته باشد شورای ائتلاف تهران وارد خواهد شد.
وی ضمن ابراز تأسف از برخی اظهارنظرها در چند ماه گذشته درباره ورود قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: قبل از این و در یک سال قبل اعلام می کردند که رئیس مجلس می خواهد وارد انتخابات ریاست جمهوری شود و کارهای وی برای ورود به این عرصه است اما با عدم ثبت نام قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری روسیاهی به زغال ماند ضمن این که نمایندگان مجلس بر این مسئله تاکید دارند که کمک نماییم تا وضعیت مردم تغییر کند و بر این اساس نیز عمل خواهند کرد.

ممانعت از ورود افراد سیاسی در شورای ائتلاف
استقبال جبهه پایداری و ایستادگی از شورای ائتلاف
رسولی با تاکید بر این که تلاش در شورای ائتلاف این است که از ورود افراد سیاسی به پارلمان محلی جلوگیری نماییم، اضافه کرد: تلاش می نماییم که کار سیاسی انجام ندهیم. شورای ائتلاف حزب نیست و از جریان ها و گروه های مختلف در این شورا حضور دارند. گروه های مختلف از این شورا استقبال کرده اند که همچون آنها می توان به جبهه پایداری، ایستادگی و... اشاره نمود.
وی با اشاره به اختتام ثبت نام در سامانه شورای ائتلاف اظهار داشت: شب گذشته ثبت نام در این سامانه به انتها رسید و افراد مختلف و کارآمدی در این سامانه ثبت نام کردند. از ۸ بامداد امروز پروسه معرفی نامزدها به مجمع شروع شده است. بر این اساس ۶۳ نفر به مجمع معرفی و در نهایت فهرست ۲۱ نفره برای شورای شهر تهران معرفی خواهد شد.
رسولی با اشاره به عملکرد محمدباقر قالیباف بعنوان شهردار تهران در دوره های گذشته اظهار داشت: مردم این دوران را به هیچ وجه فراموش نخواهند کرد. ما شاهد اجرای پروژه های عمرانی بزرگ همچون امام علی (ع) و صدر بودیم و جالب است که مدیران شهری فعلی اظهار نظر می کنند که برای راه اندازی پل صدر چهار صفحه مطالعات هم صورت نگرفته است در صورتیکه حتی یک بچه دبستانی می داند این حرف ها خنده دار است چونکه برای پختن قورمه سبزی هم باید مطالعه کرد. تنها چیزی که ذهن ما در این دوره از مدیریت شهری به یادمانده است دوچرخه سواری نمادین شهردار تهران است که البته این مساله نیز خوب است.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: معرفی کاندیداها در ششمین دوره انتخابات شوراها بر طبق پروسه پیش بینی شده خواهد بود و به هیچ عنوان خارج از این پروسه عمل نخواهیم کرد و در مقابل جریان های نزدیکی که بخواهند از مسیر غیرمستقیم و انحرافی وارد این پروسه شوند ایستادگی خواهیم کرد.
منبع:

1400/03/01
21:04:38
5.0 / 5
585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است