فرماندار شهرستان اسلامشهر خبر داد

تشكیل كارگروه ویژه برای شناسایی و برخورد با ساخت و ساز بدون مجوز

تشكیل كارگروه ویژه برای شناسایی و برخورد با ساخت و ساز بدون مجوز فرماندار شهرستان اسلامشهر از تشکیل کارگروه ویژه برای شناسایی و برخورد با ساخت و ساز بدون مجوز برمبنای مصوبه شورای تامین این شهرستان آگاهی داد.


مسعود مرسلپور در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز در سطح شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: با هدف مقابله و شناسایی ساخت و سازهای بدون مجوز در سطح شهرستان کارگروهی بر طبق مصوبه شورای تامین شهرستان اسلامشهر تشکیل شده است. در این کارگروه نمایندگان تمامی دستگاههای ذیربط همچون شهرداری ها، بخشداری ها، جهادکشاورزی، دادگستری و... حضور خواهند داشت و پیش گیری از ساخت و ساز بدون مجوز با اهمیت ترین راهبرد این کارگروه خواهد بود.
وی ادامه داد: در بعضی ایام همچون ایام تعطیلات نوروز یا برگزاری انتخابات برخی تصور می کنند امکان و فرصت برای ساخت و ساز بدون مجوز وجود دارد و می توانند سو استفاده کنند پس در آستانه برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه نظارت ها در حوزه ساخت و ساز بدون مجوز بیشتر و جدی تر خواهد شد. متاسفانه به سبب برخی موازی کاری ها، اعمال نظرات شخصی، رفتار های تبعیض آمیز و... برای برخی افراد که در حوزه ساخت و ساز بدون مجوز فعال می باشند امنیت خاطر به وجود آمده که بی شک اقدامات قاطعی دراین زمینه صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی و منظم کارگروه ویژه برای شناسایی و برخورد با ساخت و ساز بدون مجوز شهرستان اسلامشهر اضافه کرد: شهرداران و بخشداران به طور هفتگی گزارش کامل و جامعی از وضعیت ساخت و سازهای بدون مجوز حوزه کاری خود در این کارگروه ارائه خواهند داد و تمامی اقدامات در زمینه برخورد با ساخت و سازها با هماهنگی اداره بازرسی فرمانداری اسلامشهر انجام می شود.
وی افزود: اجرای کامل قانون حفظ اراضی و باغات، اجرای کامل ماده ۱۰۰ و ماده ۹۹ بررسی آخرین وضعیت حدنگاری اراضی اشخاص حقیقی و حقوقی، تشکیل بانک جامع اراضی با بهره گیری از داده های دریافتی بازدیدهای هفتگی از اراضی شهرستان و ارائه گزارش به فرمانداری، مقام قضایی و سایر اعضا همچون دیگر وظایف این کارگروه خواهد بود.
وی اشاره کرد: بی شک در صورت عدم برخورد بموقع با ساخت و سازهای بدون مجوز و تاخیر در گزارش به مقام قضایی و کارگروه، بالاترین مقام دستگاه مربوطه در قبال ضرر و زیان احتمالی به بیت المال باید پاسخگو باشد تا با معرفی خاطی احتمالی به مراجع قضایی با مسئول مربوطه برخورد قانونی متناسب صورت گیرد و از طرف دیگر باید واحدهای مشاور املاک فاقد مجوز و عاملان ساخت و سازهای بدون مجوز توسط بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها به دبیرخانه شورای تامین شهرستان تا برخورد لازم و اقدامات قانونی لازم صورت گیرد که این مساله نیز در کارگروه دنبال خواهد شد.1400/03/01
10:01:00
5.0 / 5
1021
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است