یك عضو شورای شهر تهران:

استفاده از اعتبارات همترازی نیروهای شهربان برای تامین كسری بودجه خلاف مصوبه شورا است

استفاده از اعتبارات همترازی نیروهای شهربان برای تامین كسری بودجه خلاف مصوبه شورا است به گزارش فست تریپ یک عضو شورای شهر تهران اشاره کرد: استفاده از اعتبارات همترازی نیروهای شرکت شهربان برای تامین کسری بودجه این شرکت خلاف مصوبه شورا است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در دویست و نود و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تسلیت برای درگذشت ترکان اظهار داشت: حضور مهندس ترکان در شورای عالی فنی تهران برای شهرداری تهران مغتنم بود و در این چند سال نظریات ایشان در تصمیم گیری هایی که در این شورای عالی فنی داشتیم بسیار نافذ و موثر بود.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود در تذکری به شهردار تهران اظهار داشت: در حین بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران، ۱۰۰ میلیارد تومان برای همترازی کارگران شرکت شهربان، معبربان و حریم بان با کارگران شرکت هادیان شهر به تصویب رسید و آقای رسولی نیز در هنگام تصویب بودجه شهرداری در پشت میکروفون تاکید نمودند که برای این همترازی چه کاری باید صورت گیرد.

وی افزود: برای همترازی می بایست جدولی از حقوق افراد، پایه تحصیلی و سابقه کار نیروهای شرکت هادیان شهر تهیه می شد و مشابه آن جدول نیز برای نیروهای شرکت شهربان، معبربان و حریم بان تهیه و سپس دریافتی های آنها تطبیق داده می شد.

وی ادامه داد: روز گذشته با مدیرعامل شرکت شهربان گفت و گو کردم که متوجه شدم از ۱۰۰ میلیارد تومان مصوب برای همترازی، این شرکت ۴۰ میلیارد تومان دریافت کرده و این میزان را برای کسری بودجه خود درباب افزایش حقوق و دستمزد مصوب وزارت کار بهره برده است حال آنکه این کسری بودجه برای پرداخت حقوق و دستمزد طبق مصوبه شورای عالی کار هیچ ارتباطی با همترازی نیروهای این شرکت با شرکت هادیان شهر ندارد.

حبیب زاده اشاره کرد: شرکت شهربان، معبربان و حریم بان می بایست برای تامین کسری بودجه خود در پرداخت حقوق نیروهایش مطابق با مصوبه وزارت کار از طرق دیگر اقدام نماید و اگر نیاز است، اصلاحیه بودجه بیاورد. ۱۰۰ میلیارد تومانی که به تصویب رسیده فقط جهت همترازی بوده است. در حقیقت نیروهای شرکت شهربان، معبربان و حریم بان در سال ۱۴۰۰ باید دو افزایش حقوق باید داشته باشند یکی بابت مصوبه شورای عالی کار و دیگری بابت همترازی با شرکت هادیان شهر.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه اقدام مدیرعامل شرکت شهربان درباب استفاده از بودجه همترازی برای جبران کسری بودجه خود خلاف مصوبه شورا است، اظهار داشت: مدیران این شرکت برای کسری بودجه خود باید فکری کنند و از جای دیگر آنرا تامین کنند و فکر نکنند که ما متوجه موضوع نیستیم.

وی همین طور به تجمع هفته گذشته رانندگان شرکت خودرو سرویس شهر مقابل شورای اسلامی شهر و در اعتراض به اجرای طرح سهند و حق بیمه اشاره نمود و اظهار داشت: بارها گفته ایم که اجرای طرح سهند دغدغه های کاهش درآمد و ناامنی شغلی را برای رانندگان این شرکت فراهم نموده است و سبب افزایش هزینه های آنها برای خرید اینترنت و گوشی هوشمند شده است.
وی افزود: در اواخر سال قبل نیز در جلسه ای که با مدیران شهرداری در این خصوص برگزار کردیم آنها به صراحت اعلام نمودند که در حال جمع آوری اطلاعات بوده و قرار نیست این طرح اجرائی شود، اما متاسفانه شاهد می باشیم که از اول فرودین اجرای این طرح سرعت گرفته و بیشتر مناطق درگیر اجرای آن هستند. باید به این اقشار لطمه پذیر که در رابطه با ما هستند توجه بیشتری صورت گرفته و آنها را تحت پوشش قرار دهیم.
تذکر میرلوحی درباره یک ساختمان نامتناسب در خیابان سئول
رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در خیابان سئول ساختمانی سر برآورده که هیچ تناسبی با موقعیت این محدوده و فضای سبز موجود ندارد و منظر شهری را تخریب و مختل کرده پس از شهردار و شهرداری تهران می خواهم همانگونه که نسبت به ساختمان جماران و اجرای طرح تفصیلی حساسیت نشان دادند نسبت به این ساختمان نیز واکنش نشان دهند.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، همین طور سید محمود میر لوحی در دویست و نودو چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری اظهار داشت: تذکر امروز من مربوط به یک ساختمان اول خیابان سئول روبروی نمایشگاه بین المللی است که سالهاست احساس می شود منظر شهری را تخریب و مختل کرده و رها شده است.
وی ادامه داد: پس استدعا می کنم آقای حناچی و شهرداری تهران همانطور که نسبت به ساختمان جماران و اجرای طرح تفصیلی حساس هستند نسبت به این ساختمان هم که به نظر من نشان میدهد نه از نظر ملکی نه معماری و نه موقعیتی که قرار گرفته و یک بار وسط نقطه جذاب و فضای سبز یک ساختمان نا همگون با منظر و معماری شهری سر برآورده، برخورد و گزارش را به شورا ارائه نمایند.
منبع:

1400/02/26
20:53:50
5.0 / 5
626
تگهای خبر: اینترنت , خرید , خودرو , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است