آخرین وضعیت شهرداران بازداشت شده تهران اعلام شد؛

شهرداران متخلف پایتخت در انتظار محكمه

شهرداران متخلف پایتخت در انتظار محكمه زمستان سال قبل دو تن از شهرداران پایتخت به سبب اتهامات مالی بازداشت شدند و حال سخنگوی قوه قضاییه از آخرین وضعیت این دو متهم سخن گفته است.خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه: اواخر دی ماه سال ۹۹ بود که خبر بازداشت دو تن از شهرداران مناطق پایتخت رسانه ای شد. بر طبق این خبر، مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ و حسن رحمانی شهردار منطقه ۲ به سبب اتهامات مالی دستگیر شدند. این اتهامات و تخلفات مالی نیز مربوط به زمان مسئولیت آنها در شهرداری منطقه بعنوان شهردار و معاون این منطقه بوده است.
حال بامداد امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در چهل و سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در پاسخ به سوالی در خصوص بازداشت دو شهردار مناطق تهران و واکسن خواری در شهرداری تهران اظهار داشت: دی ماه سال قبل دو شهردار تهران مورد تعقیب قرار گرفتند و با قرار تامین بازداشت شدند. متعاقب آن یکی از معاونان سابق یکی از شهرداران مناطق هم مورد تعقیب قرار گرفت و سه نفر از پیمانکاران هم در این پرونده تحت تعقیب قرار گرفتند.
وی اضافه کرد: در آستانه سال جدید این متهمان با قرار وثیقه آزاد شدند و تحقیقات پرونده در دست پیگیری است و بمحض اتمام آن، پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد.
به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، بعد از دستگیری این دو مدیر شهری، شعارهای مدیریت شهری دوره پنجم در خصوص شفافیت و پاکدستی بار دیگر برای عموم جامعه تداعی شد.
به دنبال این مساله نیز پیروز حناچی شهردار پایتخت درباره این مساله اظهار داشت: مدیریت فعلی شهرداری همیشه در برخورد با فساد پیشتاز و پیش قدم بوده است و همان گونه که بارها اعلام نموده ایم در صورت کشف اسناد فساد و یا دلایلی در خصوص تخلف و یا ارائه مستندات از طرف نهادهای ذی صلاح، شهرداری تهران تابع قانون است و سریعاً وارد عمل خواهد شد.
پس از دستگیری این دو فرد، زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت پرونده دو شهردار دستگیر شده در پایتخت گفت: پرونده مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ و حسن رحمانی شهردار منطقه ۲ در حال پیموده شدن روند قضائی است.
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران اشاره کرد: پیروز حناچی، شهردار پایتخت پیگیر پرونده این دو شهردار منطقه دستگیر شده است و ما در شورای شهر بوسیله حناچی موضوع را پیگیر هستیم و الان هم خبر آزادی در ازای وثیقه به اعضای شورا واصل نشده است.
علی اعطا سخنگوی شورای شهر نیز پس دستگیری شهرداران مناطق ۲ و ۸ اظهار نمود: جهت گیری فسادستیز شورای شهر تهران در دوره پنجم و شهردار منتخب آن از چه در شیوه اداره شهر و چه در انتصابات، امر پوشیده ای نیست، اما در موارد معدودی نیز انحرافات و سو جریاناتی در مجموعه عریض و طویل شهرداری پدید آمده است. اخیراً اتهاماتی مالی مقابل شهرداران مناطق ۲ و ۸، درباب دوره فعالیت آنان در شهرداری منطقه ۲۱، بعنوان شهردار و معاون منطقه مطرح گردیده است.
اعطا اضافه کرد: اتهامات مالی در ارتباط با این دو مدیر در مرجع قضائی در حال رسیدگی و در مرحله تحقیقات است. طبیعتاً باتوجه به ادله و مدارکی که در امتداد توجه بهتان وجود دارد و ادله و مدارکی که متهمین در دفاع از خود ارائه می کنند، مرجع قضائی اعلام رأی خواهدنمود.

1400/02/22
12:41:34
5.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است