اخطار حناچی درباره رشوه های انتخاباتی و بازگشت رویه های قبلی مدیریت شهر

اخطار حناچی درباره رشوه های انتخاباتی و بازگشت رویه های قبلی مدیریت شهر به گزارش فست تریپ شهردار تهران با تکیه بر این که ردصلاحیت ها امکان دارد، باعث شود که بهترین و مطمئن ترین افراد برای اداره شهر، وارد شورا نشوند، اظهار داشت: طبیعتا برخی از افرادی می مانند که امکان دارد با رای حداقلی وارد شورا شوند و بهترین ها و مطمئن ترین ها برای اداره شهر نباشد.


پیروز حناچی در گفت و گو با ایسنا، در مورد انتخابات شورای ششم شهر به کاندیداهای عضویت در شورای شهر اشاره نمود و با اشاره به اینکه زمینه های بازگشت به رویه های قبلی وجود دارد، اضافه کرد: از سویی دیگر وقتی تعداد زیادی از افرادی که می توانند کاندید شوند و حضور آنها می تواند، ایجاد رقابت و شور کند؛ رد صلاحیت می شوند، طبیعتا برخی از افرادی می مانند که امکان دارد با رای حداقلی وارد شورا شوند که بهترین ها و مطمئن ترین ها برای اداره شهر نباشد.
وی اضافه کرد: امیدوارم چنین اتفاقی رخ ندهد، چونکه اگر مردم پای صندوق های رای نباشند امکان دارد اتفاق سالهای گذشته تکرار شود و بعضی از افراد با رای کم وارد شورا شوند که اگر رقابت پرشور بود اساسا خواب شورای شهر را هم نمی دیدند.
حناچی با اشاره به اینکه از مردم خواهش می کنم که اگر این شیوه و نگاه اداره شهر را قبول دارند، کمک کنند باردیگر اتفاقات گذشته رخ ندهد، اظهار داشت: در مواقعی که مردم پای صندوق رای نباشند امکان دارد هر اتفاقی رخ دهد و جا دارد به سخنانی از امام خمینی (ره) اشاره کنم که همواره به مسؤلان تاکید می کردند مادامی که مردم پشت شما هستند، از هیچی نترسید اما بترسید از روزی که مردم پشت شما را خالی کنند.

نباید انتخابات ریاست جمهوری را به شورای شهر گره بزنیم
شهردار تهران با اشاره به اینکه حضور مردم "باطل السحر" بسیاری از مواردی است که امکان دارد، رخ دهد و عدم حضورشان باعث می شود اتفاقاتی مثل سالهای گذشته رخ دهد، افزود: هرچند که امکان دارد بعضی از مردم در انتخابات ریاست جمهوری به علت گرانی، مشکلات اقتصادی و... که تحمل می کنند، انگیزه لازم را برای شرکت نداشته باشند، اما با این وجود امیدواریم شرایط بگونه ای شود که شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات باشیم و نباید انتخابات ریاست جمهوری را به شورای شهر گره بزنیم.
وی با اشاره به اینکه انتخابات شوراها در ارتباط با محیطی است که در آن زندگی می نماییم واگر به محیط زندگی حساسیت داریم باید افرادی که می توانند ادامه دهنده شرایط خوب باشند را انتخاب نماییم، اظهار داشت: من از مردم دعوت می کنم از آنجایی که می دانند چه اتفاقاتی به تازگی در شهر رخ داده و چه می کنیم؛ اگر اقدامات ما مورد قبول و پسندشان بود فارغ از اینکه چه کسی شهردار تهران می شود به پای صندوق رای بیایند.
وی اضافه کرد: شهرداری و این صندلی ملک ما نیست و ماندنی هم نیست، چونکه اگر ماندنی بود، پیش از ما آنرا نگه می داشتند و باید این پست ها را واگذار نماییم اما مهم این است که مسیر خوب و ریل گذاری های درست محکم شود.
حناچی با اشاره به اینکه انتخاب مدیریت شهری با رقابت های سیاسی عجین است؛ اما به هیچ وجه در اجرا سیاسی نیست، افزود: امکان دارد با رقابت های سیاسی شکل پیدا کند و رای هم بیاورند، اما در عمل کار اجرایی در شهر اصلا سیاسی نیست.

رشوه و ارتشا شیوه اداره شهر نیست
وی در مورد تمهیدات شهرداری برای عدم استفاده از امکانات شهرداری در انتخابات پیش رو و شائبه فعالیت بعضی از بدنه شهرداری در کمپین های انتخاباتی، اظهار داشت: خبرهایش به ما هم رسیده، اما برخی قول پست های مدیریتی می دهند و یا وعده می دهند که اگر ما برگردیم همه پست های مدیریتی لغو شده را برمی گردانیم و شما را مدیر می کنیم؛ اما این که شیوه اداره شهر نیست! و این رشوه و ارتشاء است که به ما رای بدهید تا شما را مدیر نماییم و این نگاه اشتباه است، چونکه با استفاده از روش های غیرواقع و خلاف مصلحت عمومی، در صدد جذب رای هستند.
حناچی با تکیه بر اینکه استفاده از امکانات شهرداری و فعالیت در ستادها در ساعات اداری ممنوع می باشد، اظهار داشت: این فعالیت ها خارج از ساعت اداری و بیرون از شهرداری و به دور از سوءاستفاده از امکانات شهرداری عیبی ندارد؛ اما کارمند ما در جهت نظرات سیاسی اش فعالیت کند، البته مدیران ما حق وارد شدن ندارند و با آنها برخورد می نماییم.
منبع:

1400/02/10
13:45:52
5.0 / 5
389
تگهای خبر: شركت , شهرداری , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است