بازدید جهانگیری از طرح تغییر كاربری و بازآفرینی كارخانه سیمان ری

بازدید جهانگیری از طرح تغییر كاربری و بازآفرینی كارخانه سیمان ری به گزارش فست تریپ معاون اول رئیس جمهور در ادامه بازدید از طرح های مدیریت شهری پایتخت با حضور در کارخانه سیمان ری از نزدیک در جریان طرح تغییر کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری قرار گرفت.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در جریان این بازدید با توضیحات مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در جریان روند تغییر کاربری و بازآفرینی این کارخانه سیمان قرار گرفت و بر لزوم بازسازی و بازآفرینی فضاهای قدیم شهری و تبدیل به مجموعه های فرهنگی و گردشگری تصریح کرد.
کارخانه سیمان ری نخستین کارخانه سیمان ایران و از اصلی های صنایع در دوره معاصر است که در ابتدای قرن چهاردهم شمسی و همزمان با آغاز ساخت و سازهای صنعتی در ایران ساخته شد و در شمال شرقی شهر ری و در منطقه ۲۰ شهرداری شهر تهران قرار دارد.
این کارخانه تا اواخر سال ۱۳۶۲ فعال بود و در اسفند همان سال به دنبال توسعه شهر تهران و پیدایش فناوری ها و شیوه های جدید تولید از سویی و انتشار آلودگی فعالیت واحدهای این کارخانه از طرفی، متوقف گردید. با تلاشهای انجام شده در سال ۹۷ در زمره آثار ملی قرار گرفت و بعنوان یکی از میراث صنعتی تهران شناخته شد.
سازمان نوسازی شهر تهران در جهت نوسازی و بازاستفاده کارخانه سیمان ری ایده های موجود در چارچوب طرح های دانشجویی به منظور تغییر کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری را جمع آوری کرده و بعد از مذاکرات مختلف با متخصصان و فعالان صنعت با برگزاری یک مسابقه عمومی فرصتی در اختیار کارشناسان و علاقمندان قرار داد تا ایده های خود برای تغییر طرح کاربری این کارخانه در چارچوب یک مسابقه ارائه نمایند. از ۵۰ طرح فرستاده شده به این مسابقه ۵ اثر برگزیده شده است.
لازم به ذکر است که از این مجموعه بعنوان یکی از لوکیشن های سریال پر مخاطب پایتخت استفاده شده است.




منبع:

1400/02/01
21:48:40
5.0 / 5
1450
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است