رییس سازمان مدیریت بحران تهران خبر داد

تجهیز پایتخت به حسگرهای سنجش باد و طوفان

تجهیز پایتخت به حسگرهای سنجش باد و طوفان به گزارش فست تریپ رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از نصب سنسورهای سنجش سمت و سرعت باد در پایتخت اطلاع داد.


رضا کرمی محمدی در گفتگو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: در جهت توسعه سامانه های پیشبینی پایش و اخطار مخاطرات جوی نظیر سامانه پیشبینی و اخطار سیل، یخبندان و... که پارسال در پایتخت رونمایی گردید، سال جاری هم طرح خرید و راه اندازی تجهیزات سنجش سمت و سرعت باد که از سال قبل در دستور کار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران قرار گرفته بود، به مرحله اجرا رسید.

وی با اشاره به اینکه نقاط اولویت دار و جانمایی برای نصب این سنسورها شناسایی شده است، اضافه کرد: در همین راستا تعدادی حسگر و ملزومات ایستگاه سنجش سمت و سرعت باد خریداری شده که حدود 10 ایستگاه به صورت کامل راه اندازی شده و مابقی امسال نصب و به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: البته این تعداد ایستگاه برای تهران و اطراف آن کافی نیست و از برنامه های سال جاری سازمان این است با عنایت به محدودیتی که در بودجه داریم تا جایی که بتوانیم تعداد آنرا افزایش دهیم.
به قول کرمی محمدی، با عنایت به افزایش اثرات ناشی از تغییرات اقلیمی در سالهای اخیر نظیر وزش بادهای شدید و وقوع طوفان های موقت در تهران می تواند مشکلات و خطرات مختلفی را ایجاد نماید، ازاین رو مبحث سنجش سمت و سرعت باد از دغدغه های مدیریت بحران شهر تهران است و این سامانه هم بر همین راستا اجرایی می شود.
به قول رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با استفاده از این سنسورها و دانش فنی متخصصان این حوزه، میتوان در پیشبینی سرعت وزش باد و احتمال وقوع طوفان و یا آلودگی هوا از آن استفاده نمود. همینطور برای تشخیص جهت بوی نامطبوع شهر تهران درصورتیکه مسیر حرکت باد مشخص باشد میتوان فهمید که چه مناطقی تحت تأثیر قرار گرفته و منشا آنرا هم پیدا کرد.
کرمی محمدی با اشاره به اینکه با کمک این سنسورها اطلاعات بر مبنای داده های واقعی و نه بر مبنای حدس و گمان تقریبی بدست می آید، اضافه کرد: با پیشبینی احتمال وقوع طوفان نسبت به پیش آگاهی مجموعه مدیریت شهری در این حوزه هم اقدام خواهد شد.
منبع:

1400/01/30
20:27:18
5.0 / 5
1666
تگهای خبر: آلودگی , خرید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است