مجوز شورا به واگذاری موقت املاك شهرداری برای ساخت برج های تخلیه اضطراری گاز

مجوز شورا به واگذاری موقت املاك شهرداری برای ساخت برج های تخلیه اضطراری گاز اعضای شورای شهر یک فوریت لایحه اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت واگذاری حق انتفاع بصورت رقبی اراضی و املاک خود به شرکت گاز استان تهران جهت راه اندازی برج های تخلیه اضطراری گاز در مواقع بحران(زلزله) را به تصویب رساندند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در دویست و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر در جریان بررسی یک فوریت لایحه اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت واگذاری حق انتفاع بصورت رقبی اراضی و املاک خود به شرکت گاز استان تهران جهت راه اندازی برج های تخلیه اضطراری گاز در مواقع بحران(زلزله) حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در ارائه گزارش این لایحه اظهار داشت: یکی از نگرانی ها در شهر تهران وقوع زلزله است. در زمان زلزله شریان های خدماتی خصوصاً آب، برق و گاز گاهی سبب حادثه می شوند. آتش سوزی های بزرگی را بعد از زلزله در شهرها داریم که ممکنست تولید انفجار کنند. برمبنای مصوبه دولت درباره شریان های حیاتی تهران مطالعه ای انجام شد تا امکان تخلیه خطوط لوله شهر تهران برقرار شود. این اقدام هم توزیع جغرافیایی دارد و هم باید در مکان هایی باشد که به دور از اماکن مسکونی و بیشتر در فضای سبز باشد که این املاک غالبا در حوزه مالکیت شهرداری است و غالبا در فضای سبز و رمپ و لوپ ها و اطراف بزرگراه ها است.
وی ادامه داد: راه اندازی این مکان ها و برج های تخلیه زمان بر است و مکاتبات مختلفی با شهرداری شده که این فضا را در اختیار شرکت گاز قرار دهد. این برج ها 20 در 20 است که البته درباره شکل بصری آن باید بصورت مستقل بررسی صورت گیرد.
مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران در موافقت با این لایحه اظهار داشت: موضوع این لایحه طراحی 17 ایستگاه دکل تخلیه گاز در زمان زلزله است. برمبنای مصوبه شورا هر گونه واگذاری املاک شهرداری باید به تصویب شورای شهر برسد. مساله زلزله بسیار مهم می باشد. امکان وقوع زلزله شدید در تهران وجود دارد. بیش از 160 سال است که در تهران زلزله بزرگ به وقوع نپیوسته است. باتوجه به مطالعات موجود در زلزله ای که در شهر تهران اتفاق می افتد یکی از حوادث انفجار ناشی از خطوط گاز است چون شریان ها بسیار لطمه پذیرند و اولویت اول برمبنای نظرات کارشناسی شبکه گازرسانی است.
در ادامه ابراهیم امینی دیگر عضو شورای شهر تهران درباره حق انتفاع رقبی اظهار داشت: رقبی حق انتفاعی است که مدت دارد و برای مدت آن انتظار می کشند تا مدت تعیین شده، تمام شود. اگر شرکت گاز می خواهد این املاک بصورت نامحدود در اختیارش باشد با این نوع از حق انتفاع امکان پذیر نخواهد بود.
در ادامه بهاره آروین نیز اظهار داشت: اصل موضوع و اهمیت و ضرورت آن قابل قبول است اما سوال اینجاست که چرا جزئیاتی از املاک واگذاری، ارائه نشده است. شورا برای تصمیم گیری دقیق باید جزییات املاک واگذار شده و جانمایی آنها را بداند.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، نهایتا یک فوریت این لایحه به رأای گذاشته شد و با 11 رأی موافق اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.1400/01/29
14:13:24
5.0 / 5
1424
تگهای خبر: بزرگراه , تولید , خدمات , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است