یك عضو شورای شهر تهران:

دلسوزان شهر معتقدند رویكردها و سیاست های شورای پنجم موثر بوده است

دلسوزان شهر معتقدند رویكردها و سیاست های شورای پنجم موثر بوده است یک عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: دلسوزان شهر معتقدند رویکردها و سیاست های شورا پنجم موثر بوده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمود میرلوحی در جریان بررسی دو فوریت طرح "ارائه گزارش و سند تحویل و تحول شهرداری تهران مبتنی بر کارنامه مدیریت شهری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران" اظهار داشت: ارائه چنین گزارشی نخستین بار نیست. گزارشی در کاغذ کلاسه پیش از آمدن ما منتشر گردید که البته ما خیلی به آن گزارش نپرداختیم. آنها حتی اقداماتی که قرار بود در آینده اتفاق بیافتد را در گزارش خود آورده و جزو کارهای خودشان ثبت کردند. بااینکه در جلسه ۳۰۷ شورا در مرداد ماه آقایان همان گزارش را منکر شدند در همان گزارشی که در مرداد ماه در همین صحن ارائه شد ۵ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان استقراض در گزارش آمده بود که بعدا منکر آن شدند. حتی یکی از معاونان دوره قبل در مناظره ای که با من داشت آنرا منکر شد.
وی ادامه داد: در مرداد ماه ۹۶ رختخواب مدیران شهری از این شبکه به آن شبکه رادیو و تلویزیون برده می شد. ما آمده بودیم و آنها هنوز گزارش عملکرد ارائه می دادند. آیا در طول این چهار سال اجازه دادند که ما در تلویزیون بگوئیم چه کردیم؟شرایط این است هم اکنون دلسوزان شهر معتقدند رویکردها و سیاست های این شورا موثر بوده است. اما این انتقاد از طرف دوستان ما هم وجود دارد که درباره این اقدامات اطلاع رسانی کافی نشده است. بدین سبب ارائه این گزارش یک ضرورت است و سابقه داشته و به علت جریان اطلاع رسانی که متاسفانه تریبون رسمی با ما همکاری نمی کنند، ضروریست.
در ادامه جلسه شهربانو امانی دیگر عضو شورای شهر تهران در موافقت با این طرح اظهار داشت: دغدغه آقای الویری این بود که چون آمار دهی در کشور ما مشکلاتی دارد احیانا مدیریت شهری هم با تناقض آمار مواجه شود. اساسا آقای الویری مستحضر هستند با دقتی که شهردار ما در جمع آوری آمار درست دارند این دغدغه را می تواند رفع کند. البته یک درصدی انحراف آمار طبیعی و قابل قبول است. ما می خواهیم آنچه را که تحویل گرفتیم و فرایندی که با مقررات گذاری برای اداره ارزان، شفاف و عملی شهر به کار گرفته شده است به مردم گزارش دهیم. پس معتقدم این حتما می تواند قابل انجام باشد. ما سه شهردار انتخاب کردیم قرار بود شهرداری گنداب هم فکران ما و اصلاح طلبان در ۶ ماهه اول باشد اما نشان دادیم که علیرغم این که اهتمام شد شهر فروشی نشود از داشته استفاده بهینه کردیم.
در ادامه حجت نظری نیز اظهار داشت: ما باید به جامعه اعلام نماییم که چه چیزی را تحویل گرفتیم و چه چیزی را تحویل می دهیم. اگر خود ما یا قسمتی از ما در دوره بعد باشیم یا نباشیم بالاخره باید گزارش عملکرد دوره پنجم شورا به مردم ارائه شود. این فارغ از این است که کدام شهردار چه کاری را انجام داده است. باید گزارش عمکلرد مجموعه مدیریت شهری به شهروندان ارائه شود.
وی ادامه داد: شهروندان باید بدانند که شورا چه چیزی را تصویب کرده و این مصوبات تا چه میزان به نفع شهروندان بوده است. شهرداری کدام مصوبات را اجرائی کرده و کدام را اجرا نکرده است و دلیل عدم اجرا چه بوده است. مردم باید بدانند شهرداری در راه اجرای خود چه فرآیندی را در پیش گرفته است. بسیاری افراد برای ایجاد یأس و سوءاستفاده های سیاسی مطرح می کنند که در این دوره اتفاقی نیافتاده است. ما اتفاقا باید رسما اعلام نماییم که در این دوره چه اتفاقاتی افتاده است. ما در وضعیت بسیار بد تحریم و کرونا در کشور، شهر تهران را اداره کردیم. حتی دولت هم بواسطه کسری بودجه نتوانست خیلی از برنامه های خودرا اجرائی کند ما عملکرد قابل دفاعی داریم و باید بصورت رسمی به جامعه اعلام نماییم.
مرتضی الویری دیگر عضو شورای شهر تهران نیز درباره سند تغییر و تحول پایتخت اظهار داشت: یکی از نگرانی های من این است که با تعارضات آماری روبرو شویم و این تعارضات، تناقض هایی در آمار و ارقام ایجاد نماید. به نظر بنده، بهتر است این سند را بصورت غیر رسمی داشته باشیم برای اینکه اگر بصورت رسمی باشد، هر دوره از شورای شهر گرفتار تعارض و تناقضاتی می شود که طبیعتا به صلاح نیست.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، نهایتا کلیات طرح ارائه گزارش تحویل و تحول ۱۴۰۰ با ۱۷ رأی موافق اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.1400/01/24
14:14:54
5.0 / 5
1360
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است