در دویست و هشتادو چهارمین جلسه شورا محقق شد؛

تصویب طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران

تصویب طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و هشتادو چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اکثریت آرا طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه شهرداری تهران درمورد طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار داشت بر همین مبنا محمدرضا جوادی یگانه، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران درباره این لایحه اظهار داشت: طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار امروز عرضه شد. زنان سرپرست خانوار در سطح شهر تهران که تعداد آنها زیاد است و مشغول کار هستند، مسئولیت تمام و یا بخش عمده ای از درآمدهای خانوار را برعهده دارند.
وی ادامه داد: در این طرح یک سامانه اطلاعاتی را برای زنان سرپرست خانوار درنظر گرفته ایم و پارسال که قرار بود از جانب کمیته امداد و بنیاد کمک هایی صورت گیرد ما این سامانه اطلاعاتی را نداشتیم. مباحث آموزشی، مهارت های زندگی و بسته های خدماتی هم در نظر گرفته شده است و می خواهیم برای همه خدماتی که در سطح شهر تهران انجام می شود به صورت یکجا آورده شود و برای زنان سرپرست خانوار به کار گرفته شود.
وی افزود: پیشنهاد ما ایجاد سه مرکز توان افزایی کوثر در هر منطقه است. همینطور فضای فروش برای زنان سرپرست خانوار در فروشگاه های شهروند، میادین میوه و تره بار و مترو در نظر گرفته شود و حداقل سه درصد از این فضا در اختیار آنها قرار گیرد و اولویت با زنان سرپرست خانوار باشد. اقدامات حمایتی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران در این لایحه درنظر گرفته شده است.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، کلیات این لایحه نهایتا بعد از بحث و بررسی با ۱۵ رای موافق اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.
منبع:

1400/01/18
12:21:18
5.0 / 5
2421
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است