پیشنهاد شهرداری تهران در توافقنامه ایران و چین برای سرمایه گذاری در مترو

پیشنهاد شهرداری تهران در توافقنامه ایران و چین برای سرمایه گذاری در مترو شهردار تهران می گوید: به پیشنهاد شهرداری تهران در توافقنامه میان ایران و چین بند مربوط به سرمایه گذاری چین در خط متروی 10 کلانشهر ایران لحاظ شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، پیروز حناچی - شهردار تهران در جریان بازدید از پروژه های منطقه ۱۸ با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره بندی در توافقنامه میان ایران و چین درباره تامین واگن قطار شهری برای ۱۰ کلانشهر ایران، توضیح داد: این بند به پیشنهاد شهرداری تهران در توافقنامه میان ایران و چین لحاظ شد. درواقع زمانی که نشست های مقدماتی برای این توافقنامه طی می شد و دولت نظرات دستگاه های مختلف را دریافت می کرد، شهرداری پیشنهاد سرمایه گذاری چین در خط متروی ۱۰ کلانشهر را بیان کرد.
او افزود: البته روابط با چین در زمینه قطار شهری، کاری است که انجام می شد و همکاری چینی ها در توسعه خط مترو تهران را داشتیم و عمدتاً در بخش تجهیزات و واگن ها همکاریهای گسترده داریم. در این توافقنامه هم این بند برای پشتیبانی از ۱۰ کلانشهر کشور که شبکه حمل و نقل ریلی در آنها وجود دارد، آمده است.
شهردار تهران درباره پروژه های منطقه ۱۸ هم اظهار داشت: امروز رخدادهای خوبی در مناطق ۱۷ و ۱۸ در حال وقوع است، کلنگ محور قطار تهران- تبریز که در دی ماه زده شد با سرعت در حال اجراست و امیدواریم به یک حوزه وسیع قلمرو برای بالا بردن کیفیت منطقه بدل شود. قطار تهران- تبریز تا شهریور ۱۴۰۰ به مراحل قابل قبولی برای شهروندان خواهد رسید و رخداد خیلی بزرگی است؛ چونکه در مقیاس طراحی شهری شاید یکی از بزرگترین طراحی شهرهای جهان تلقی می شود و با همکاری راه آهن و وزارت راه و شهرسازی و دولت در حال انجام می باشد. این پروژه که ۱۵ سال متوقف بود حالا هم ایمن می شود و هم ظرفیتی برای شبکه ریلی مناطق ۱۷ و ۱۸ به وجود می آورد.
حناچی افزود: پروژه بعدی بازدید از بیمارستان طبی کودکان دو که توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) است، بود که درواقع خیران آنرا می سازند و شهرداری که به سهم خود کمک کرده است و بواسطه این اقدام مثبت، سرویس و خدمات بهتری به مردم محروم جنوب شهر ارائه می شود. در کنار این همکاری برای ساخت بیمارستان که همه مراحلش قانونی بوده و مجوزهای لازم را دریافت کرده، شهرداری انشعابی از خط سه مترو به منطقه ۱۸ گرفته است که تلاش شده در نزدیکی بیمارستان باشد.
شهردار تهران به دیگر پروژه منطقه ۱۸ با عنوان «پروژه بهار» اشاره نمود و توضیح داد: دسترسی اصلی در منطقه ۱۸ در بعضی نقاط بسیار ضعیف است و با دسترسی هایی که اتصال منطقه جاده مخصوص کرج را به کمربندی های جنوبی منطقه آزادگان متصل می کند دسترسی های این منطقه هم مناسب خواهد شد. این بهترین کمکی است که می توان در بهبود کیفیت منطقه انجام داد؛ چونکه امکان زمانی که دسترسی های مناسبی دارند از حالت محدود بودن خارج می شوند و امکان سرمایه گذاری های بعدی هم فراهم می شود.
شهردار تهران در پاسخ پرسشی در خصوص تامین مالی پروژه ها، اظهار داشت: تا قبل از پروژه حکیم پروژه ای که شهرداری مستقیما در آن دخیل باشد، نیست و در مقیاس با پروژه ای مانند بیمارستان طبی کودکان کمتر وجود دارد. اما این تجربه مثبت قانون مند نشده بود و نتیجه این که در شورای شهر مطرح شود.
بنابر اعلام سایت شهر، حناچی اظهار داشت: این رخداد باید تبدیل به فرایندی شود که اگر خیرانی در کنار دانشگاه علوم پزشکی اقدامی انجام می دهند، نحوه چگونگی ورود قانونی شهرداری هم مشخص باشد. ساخت این بیمارستان نتیجه همکاری مدیریتی است و نتیجه بسیار خوبی دارد.1400/01/10
23:23:44
5.0 / 5
2194
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , راه آهن , سایت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است