اظهارنظرها درباره سیاهی چهره حاجی فیروز همچنان ادامه دارد؛

گدایی حاجی فیروز نماد ناكارآمدی مدیران است

گدایی حاجی فیروز نماد ناكارآمدی مدیران است بحث های توییتری درباره بخشنامه جنجالی حذف سیاهی از چهره حاجی فیروز همچنان ادامه دارد، عضو کمسیون فرهنگی شورای شهر گدایی حاجی فیروزها را نماد ناکارآمدی مدیران عنوان نمود.


به‬ گزارش‬ خبرگزاری مهر، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران دو روز پیش با ارسال بخشنامه ای عنوان کرده بود که به سبب نقدهایی در مورد چهره سیاه حاجی فیروز و نژادپرستانه دانستن چهره او، برای پیش گیری از سو برداشت در این مورد، شهرداری تهران در برنامه های نوروزی از نمایش حاجی فیروز با صورت سیاه در کارناوال های نوروزی خودداری می کند. این بخشنامه جنجال های بسیاری به وجود آورد و اعضای شورای شهر تهران در کنار هنرمندان و برخی پژوهشگران از این بخشنامه اظهار شگفتی کردند، شب گذشته نیز حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در توئیترش نوشت: «‏صورت سیاه ⁧‫حاجی فیروز⁩ نماد خروج از سیاهی و پیروزی بر سختی و زمستان است. اما گدایی اش که چندسالی است رواج یافته، نماد مدیران ناکارآمدی است که نتوانستند سیاهی فقر را از کشور بزدایند. حذف چهره واقعی حاجی فیروز با بهتان نژادپرستی، همچون گدا نشان دادنش، تحریف و ضدیت با فرهنگ مردم است.»
اما غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در واکنش به حواشی دستورالعمل معاون فرهنگی شهرداری تهران در مورد رنگ سیاه صورت حاجی فیروز در حساب توییتری خود نوشت: ‬ «دکتر جوادی در قامت یک ‎جامعه شناس به تفسیری رسیده است که از قضا با اختیارات اجرائی مکفی که در ‎شهرداری تهران دارند منجر به تصمیم اداری شده است. این کار را قبل از این در مقوله ‎کودکان کار و لطمه های اجتماعی هم انجام داده اند. برای شجاعت و مسئولیت پذیریشان احترام قائلم… وی نوشت: اما اظهاراتی را دیدم که بوی کینه توزی می داد. کاش همیشه مسئولین کشور مانند جوادی ها طرف محجور و اقلیت را می گرفتند، مثلاً وقتی حس می کردند حقی پایمال می شود؛ حداقل لختی با فرمان اداری دستور به توقف می دادند که دلی نشکند یا حقی ضایع نشود! تا بعداً درباره آن تصمیم بگیرند… محمدی در ادامه نوشت: ‬ ‏آنچه که در کشور ما الحمدلله زیاد است قاطعیت در تصمیمات همه گیر و به قولی ظلم علی السویه است. آنچه کم است رحم به عامه و دلسوزی برای خواص و گروه های اقلیت است! اگر دو سه روزی درباره ‎حاجی فیروز بحث شود تا سیه چرده ها مطمئن شوند موضوع نژادی نیست بهتر است تا اینکه دل هایی شکسته شوند!»


1400/01/05
16:26:54
5.0 / 5
2265
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است