معاون وزیر راه ؛

قیمت ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید، همان متری 2 و هفت دهم میلیون تومان است

قیمت ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید، همان متری 2 و هفت دهم میلیون تومان است به گزارش فست تریپ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: با درخواست برخی انبوه سازان برای ساخت مسکن ملی با متری 4.2 میلیون تومان مخالفت کردیم و فقط قراردادهای متری 2.7 میلیون را امضا می نماییم.حبیب الله طاهرخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره متروی شهر جدید پرند که قرار بود تا اختتام امسال متصل شود ولی این اتفاق رخ نداد اظهار نمود: دستگاه مجری متروی شهر جدید پرند، شرکت عمران شهرهای جدید نیست و ساخت آن بر عهده شهرداری تهران است.
شهرداری تهران ساخت متروی پرند را پیش نمی برد
وی اضافه کرد: ما چارچوبی تعیین کرده بودیم که اگر شهرداری کار را به پیش ببرد، ما هم در شرکت عمران شهرهای جدید در پیشبرد این پروژه مشارکت نماییم ولی شهرداری این طرح را به پیش نبرده و متأسفانه امسال هیچ پیشرفتی در پروژه متروی شهر جدید پرند ایجاد نشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: البته کارگاه مجهز شده و پروژه فعال گردیده است.
متروی پردیس ۴ ساله ساخته می شود
وی درباره متروی شهر جدید پردیس اظهار نمود: بهمن ماه امسال هیئت دولت با ساخت این پروژه و واگذاری آن به قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء (ص) موافقت کرده است.
طاهرخانی با اشاره به ۴ ساله بودن قرارداد راه اندازی این پروژه، درباره علت طولانی بودن روند ساخت متروی تهران-پردیس اظهار داشت: پروژه بسیار سنگینی است که ۵ کیلومتر تونل دو قلو دارد؛ ۲۰۰ متر از پروژه زیر زمین قرار دارد؛ در این راه ریلی، ۷۵ متر پل بر روی جاجرود راه اندازی خواهد شد.
وی در باره نحوه تامین مالی پروژه متروی شهر جدید پردیس اظهار داشت: قرارداد امضا شده برای تامین مالی، به صورت سه جانبه بوده و قرارگاه خاتم، شرکت عمران شهرهای جدید و دولت هر یک قسمتی از هزینه ساخت متروی پردیس را تامین می کنند.
۷ هزار واحد مسکن مهر پردیس تا آخر سال تکمیل می شود
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره مسکن مهر پردیس از تکمیل ۷ هزار واحد تا آخر سال آگاهی داد و گفت: با وجود اینکه عملیات اجرائی برخی واحدهای مسکن مهر پردیس سال قبل شروع شد، ولی با تلاش و جدیت مجموعه همکاران شهر جدید پردیس روند راه اندازی و تکمیل پروژه های مسکن مهر شتاب خوبی گرفته و امیدواریم تا اختتام دولت دوازدهم، همه پروژه های بدون مشکل و بدون معارض قضائی تمام شود.
هزینه ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید، همان متری ۲.۷ میلیون تومان
وی درباره هزینه راه اندازی پروژه های طرح ملی مسکن تاکید کرد: رقم راه اندازی طرح اقدام ملی مسکن را شورای مسکن کشور تصویب و ابلاغ کرده است که حداکثر متری ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است؛ برخی انبوه سازان داخلی پیشنهاد ساخت متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را داده بودند که با موافقت مدیران عامل شرکت های عمران تعدادی از شهرهای جدید استان اصفهان روبه رو نشد ولی برخی انبوه سازان داخلی در استان اصفهان اعتراض کردند.
طاهرخانی اظهار داشت: هم اکنون هم رقم مذکور تغییر نکرده و در بعضی دیگر از شهرهای جدید، در حال امضای قرارداد ساخت طرح ملی مسکن با رقم مصوب شورای مسکن هستیم حتی در شهرهای جدید استان اصفهان شامل شهر مجلسی و فولادشهر هم انبوه سازان محلی با رقم مصوب شورای مسکن به توافق رسیده ایم. ما موظف به پشتیبانی از منابع مالی مردم هستیم.
وی اشاره کرد: مجبوریم در قراردادهای پیمانکاری طرح اقدام ملی مسکن، تعدیل قیمت را هم بگنجانیم و در صورتیکه قیمت تمام شده پروژه، از متری ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بیشتر شود، متقاضی مکلف به تامین مابه التفاوت خواهد بود؛ در غیر این صورت، پیمانکار پروژه را نیمه کاره رها می کند؛ اما برخی سازندگان می گویند ما برای شروع، متری ۴.۲ میلیون تومان را قرارداد می بندیم و اگر بیشتر شد، از متقاضی دریافت می نماییم.


منبع:

1399/12/23
12:04:18
0.0 / 5
3029
تگهای خبر: تونل , دستگاه , شركت , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است