خزانه دار شورای شهر تهران:

شهرداری گزارش هزینه های پل طبقاتی صدر و امام علی را به شورا ارائه نداده است

شهرداری گزارش هزینه های پل طبقاتی صدر و امام علی را به شورا ارائه نداده است به گزارش فست تریپ نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، اظهار داشت: گزارش نهایی قیمت تمام شده دو پروژه صدر و امام علی به شورا ارائه نشده است. همچنان برای جامعه فنی و مهندسی کشور و حوزه عمران و تاسیسات شهری سوال است که این دو پروژه خصوصاً پل صدر که برای آن مناقصه گذاشته شده و نهایتا به پایان رسیده است، چه فاصله ای بین بهای اولیه تمام شده پروژه و هزینه ای که به صورت رسمی ثبت شده است، وجود دارد و شهرداری در این مورد به شورا گزارش ارائه نداده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، سیدحسن رسولی در دویست و هفتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاحیه بودجه ۱۳۹۹ شهرداری تهران و در جریان ارائه گزارش کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: در لایحه اصلاح بودجه سال ۹۹، شهردار تقاضا کردند که مبلغ ۳ هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان از سرجمع اعتبارات جاری و هزینه ای جابه جا شود تا امکان انعطاف پذیری در آخر سال را فراهم آورد. جزو افتخارات مدیریت شهری است که فقط یک اصلاحیه بودجه دارد و امیدوارم شهرداری در سال ۹۹ بتواند ۸۰ درصد منابع درآمدی خودرا محقق کند که به نظر من شایسته تقدیر است.

وی افزود: برمبنای نظر کمیسیون برنامه و بودجه باید عدد ۳ هزار و ۱۴۱ میلیارد تومان کاهش پیدا کند. ردیفی در بودجه شهرداری بعنوان تامین نیازهای مالی دانشگاه علمی و کاربردی است که کل رقم برای کل سال ۹۵۰ میلیون تومان بوده است. در شورای پنجم اصلاحاتی در ساختار دانشگاه و تجدید نظر در رشته های مورد نیاز شهرداری صورت گرفت و برمبنای مصوبه شورا از اول مهر ۹۷ به جز رشته های مصوب انجام و هر نوع هزینه ریالی و یا در اختیار گذاشتن ساختمان ممنوع بوده است. بدین سبب اضافه کردن ۲ میلیارد تومان به این ۹۵۰ میلیون تومان از نظر کمیسیون توجیه ندارد و این پیشنهاد را در کمیسیون حذف کردیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد دوم مربوط به بازپرداخت فاینانس پل صدر و بزرگراه امام علی است که ۷۰ میلیارد تومان اینجا تقاضا شده است. این پیشنهاد به این علت رد شده که شهرداری موظف بوده است گزارش نهایی قیمت تمام شده این دو پروژه به شورا را ارائه نماید. همچنان برای جامعه فنی و مهندسی کشور و حوزه عمران و تاسیسات شهری سوال است که این دو پروژه خصوصاً پل صدر که برای آن مناقصه گذاشته شده و نهایتا به پایان رسیده است، چه فاصله ای بین بهای اولیه تمام شده پروژه و هزینه ای که به صورت رسمی ثبت شده، وجود دارد و شهرداری در این مورد به شورا گزارش ارائه نداده است.
رسولی درباره سومین حذفی اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۹ نیز اظهار داشت: شهرداری تهران تقاضا کرده است که کارمزد بالاسری شرکتها و سازمان ها از قبیل شرکت یادمان سازه، خاکریز آب، سازمان مشاور مهندسی و سازمان مهندسی و عمران را صفر حساب نماییم. معنای این صفر حساب کردن هزینه بالاسری این است که این سازمان ها و شرکتها از ماهیت شرکت مجری بیرون بروند و هزینه های آنها همانند سایر اداری و تشکیلاتی شهرداری تائید شود. این هم محل ایراد مراجع نظارتی و ما از منظر برنامه ای و بودجه ای است و ما با آن مخالف هستیم. پس اصلاح کردیم که آن بخش از هزینه های مازاد مورد نیاز این سه واحد از محل بالاسری سه درصدی به سبب بحران کرونا و کاهش تخصیص پروژه ها که قابل تامین نیست، تامین گردد.
وی اشاره کرد: بدین سبب در بند یک تبصره دوم لایحه این تغییر را دادیم که سازمان فنی و مهندسی شهر تهران، سازمان مشاور فنی و مهندسی، شرکت خاکریز آب و شرکت یادمان سازه مطابق مبلغ کارمزد بالاسری مشخص شده در بودجه مصوب اصلاحی به شرح جداول ۲ تا ۶ تعیین شود. درباره افزایش بودجه دانشگاه عملی کاربردی استدلال شهرداری است که ۲ میلیارد تومان به حق التدریس اساتید بدهکار است. این اعداد و ارقام از نظر ما فاقد اعتبار و روایی بود.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران همین طور اظهار داشت: ردیف مربوط به بازپرداخت به فایناس پروژه های راه اندازی تونل نیایش و دو طبقه شدن بزرگراه صدر و بزرگراه امام علی گزارشی دریافت نشده و عملا خواسته نهاد ناظر یعنی شورا اعتنا نشده حذف گردیده است.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، نهایتا بعد از بحث و بررسی کلیات اصلاحیه بودجه از طرف اعضای شورا به تصویب رسید.
منبع:

1399/12/19
14:55:53
0.0 / 5
1856
تگهای خبر: بزرگراه , تونل , شركت , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است