شهردار تهران تأكید كرد

ضرورت بررسی تداخل عملكردهای اطراف مجموعه تئاترشهر

ضرورت بررسی تداخل عملكردهای اطراف مجموعه تئاترشهر فست تریپ: شهردار تهران با تاکید بر ضرورت بررسی تداخل عملکردهای اطراف مجموعه تئاترشهر تهران اظهار داشت: هیچ کار غیرکارشناسی در اطراف مجموعه که یکی از مفاخر معماری دوره معاصر است انجام نخواهد شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین افتتاح دو ایستگاه متروی قیام و دولاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید افتتاح این دو ایستگاه در دو منطقه تاریخی تهران را تبریک بگویم. مطابق قولی که داده بودیم هشت ایستگاه جدید تا آخر سال و در سال جدید افتتاح می گردد.
وی در مورد سه موضوعی که رئیس جمهوری خطاب به شهردار تهران در مورد بوی نامطبوع جنوب تهران، جمع آوری متکدیان از سطح شهر و انضباط در ساخت و ساز شهری مورد تاکید قرار داده بود، اظهار داشت: بوی نامطبوع جنوب تهران که در حریم تهران قرار گرفته برابر قولی که داده ایم همه تلاش خویش را با همکاری استانداری تهران به کار خواهیم گرفت تا این معضل حل شود چون که این اتفاق به نام تهران است و باید حل شود.
حناچی افزود: نکته دوم در مورد انسجام ساختمان ها است که این کار به صورت میان مدت و بلندمدت باید در طرح تفصیلی شهر تهران تعقیب شود. بدون شک این مورد در دستور کار قرار دارد و پیگیری خواهد شد.
وی افزود: در مورد نکته سوم و بحث تکدی گری، شهرداری تهران در این حوزه مسئولیت هایی دارد و هم اکنون برای کودکان کار و برای کسانی که به تکدی گری مشغول هستند مراکزی جهت توانمندسازی آنها و ساماندهی و آموزش شان راه اندازی شده که امیدواریم با شدت و سرعت بیشتری این کار پیگیری شود.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد کمبود قطار در خطوط متروی تهران، اظهار داشت: برای هفته آینده قطار ملی را با حضور رئیس جمهور رونمایی خواهیم کرد. قبل از آن هم موافقت نامه ای با سازمان برنامه و بودجه کشور برای عقد قرارداد قطارهای داخلی که ۸۰ درصد تجهیزات آنها داخلی است، منعقد خواهد شد تا گپ موجود در این عرصه برطرف شود. هم اکنون خطوط ما توسعه پیدا کرده اما ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ واگن برای مناسب سازی سرفاصله حرکت قطارها و سرویس مناسب نیاز داریم. در همین راستا ۶۳۰ واگن از چین وارد خواهد شد و مابقی هم توسط شرکت واگن سازی و شرکتهای داخلی پیگیری خواهند شد.
حناچی در پاسخ به سوالی در مورد محاسبه مجموعه تئاترشهر تهران اظهار داشت: بدون شک این مجموعه یکی از مفاخر معماری دوره معاصر است و هیچ کار غیرکارشناسی در آنجا صورت نمی گیرد ولی تداخل عملکردهایی که در اطراف آنجا وجود دارد باید بررسی شود. حفاظت از تئاترشهر به شکل کارشناسی موضوعی است که مورد بررسی قرار گرفته و هر اقدامی که بخواهد در آنجا صورت گیرد مبتنی بر مطالعات کارشناسی خواهد بود.
منبع:

1399/12/14
22:51:49
0.0 / 5
2262
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است