ساخت پارك ویژه معلولین ۹۵ درصد پیشرفت كرد

ساخت پارك ویژه معلولین ۹۵ درصد پیشرفت كرد مناسب سازی پارک محصل در منطقه 3 بعنوان بوستان دوستدار معلولان و نابینایان به پیشرفت فیزیکی 95 درصد رسید.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، مهدی هوشیار معاون خدمات شهری و محیط زیست مساحت این بوستان را ۶۵۰ متر مربع اعلام نمود و اظهار داشت: کارهای مناسب سازی بوستان محصل در خیابان ناطق نوری بعنوان پارک ویژه معلولان و نابینایان در قالب اجرای کارهایی همچون نصب نیکت ویژه معلولین، تعویض کف پوش زمین بازی، یک دستگاه آبخوری ویژه معلولین، مناسب سازی پله ها و رمپ دسترسی معلولین، اصلاح ورودی پارک برای دسترسی مناسب و عبور ویلچر و سایر اقدامات به پایان رسیده است.
بگفته او اقدامات ویژه ای همچون ست وسایل بازی کودکان ویژه معلولین، ست وسایل بدنسازی معلولین، سرویس بهداشتی ویژه معلولین، کف سازی معابر برای کم بینایان و نابینایان با کف پوش های ویژه در بوستان محصل صورت گرفته است تا تردد و استفاده از امکانات بوستان برای معلولان، جانبازان و نابینایان عزیز با سهولت بیشتری در این پارک صورت گیرد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ بیان کرد: بمنظور کمک به برقراری حس تطابق و سازگاری با محیط اطراف و ایجاد تحرک، نشاط و تقویت استقلال فردی عملیات راه اندازی پارک ویژه معلولان و نابینایان در منطقه ۳ در دستور کار این منطقه قرار دارد. هوشیار ابراز کرد: در طراحی و ساخت فضاهای سبز عمومی نظیر بوستان ها، توجه به نیازهای تمام شهروندان با هرگونه توانایی جسمی و حرکتی الزامی است، بدین سبب لزوم توجه به نیازهای افرادی که دارای محدودیت بینایی هستند مانند افراد کم بینا، نابینا و یا سالمندان مانند سایر اقشار جامعه باید در فضاهای عمومی، خصوصاً فضاهای سبز شهری مدنظر قرار گیرد. جهت تحقق شعار شهرداری تهران، خدمات رسانی به توان یابان و احترام به حقوق معلولین بعنوان شهروند، دو بوستان محصل و آفتاب در این منطقه برای این استفاده این قشر از جامعه در حال مناسب سازی است.

1399/12/11
14:52:08
0.0 / 5
2321
تگهای خبر: تردد , خدمات , دستگاه , سرویس
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است