رئیس شورای اسلامی استان تهران:

قانون بایدملاك حل وفصل اختلافات باشد

قانون بایدملاك حل وفصل اختلافات باشد به گزارش فست تریپ رئیس شورای اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه در نهادهای شورایی تجربه اختلاف نظر وجود دارد، اظهار داشت: باید قانون ملاک حل و فصل اختلاف نظرها باشد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، الهام فخاری در جلسه شورای اسلامی استان تهران که امروز شنبه در شهرستان رباط کریم برگزار شد، ضمن قدردانی از عزم و انسجام مسئولین شهرستان رباط کریم برای تلاش در جهت توسعه این شهرستان اظهار داشت: جهش عمرانی در امتداد تحقق سند مهم گام دوم انقلاب، موضوع بسیار پراهمیتی است. مسئله ای که رهنمودهای رهبری بر هفت اصل اساسی این سند برای نسل جوان مورد توجه قرار گرفته که خوشبختانه بخش زیادی از این اصول در قالب کارهای شهرستان رباط کریم تجلی پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تاکید بر دسترسی سهل به امکانات و عدالت موضوع مهمی است که خوشبختانه در سطح شهرستان رباط کریم گام های اساسی برای تحقق آن برداشته شده است. استان تهران متأثر از قرارگیری پایتخت و رویکردهای کلان بوده و این امر سبب شده فرصت ها و تهدیدهای بسیاری برای شهرستان های استان تهران ایجاد شود. امیدواریم توزیع عادلانه فرصت ها در همه شهرستان های استان خصوصاً رباط کریم محقق شود.
فخاری افزود: امروز کشور در وضعیت خطیری با فشارهای ظالمانه تحریم های جهانی که همراه با ظلم و نابرابری مقابل کشور و مردم ما است روبه رو بوده و از طرف دیگر بحران کووید۱۹ دشواری هایی به همراه داشته؛ اما اتحاد و انسجام ملت همچنان حفظ شده است. بی شک نباید اجازه دهیم نقدها و انتقادات صدمه ای به این انسجام و اتحاد وارد کند.
رئیس شورای اسلامی استان تهران تاکید کرد: اساسا اولویت قانون بر سلیقه را باید مدنظر قرار دهیم و هر اقدام و قدمی باید در جهت تامین منافع و خواست مردم باشد. همه ما در نهادهای شورایی تجربه اختلاف نظر را داریم اما باید قانون را ملاک این اختلاف نظرها قرار دهیم.
وی افزود: با وجود گذشت دهه ها، شبکه خطوط ریلی استان تهران از دهه ۵۰ معطل مانده بود؛ اما در سال ۹۸ این مساله مصوب و ابلاغ گردید که اساسا با آن می توانیم با قوت از حقوق مردم در سطح استان تهران دفاع نماییم. امیدواریم با تلاش مان سبب افزایش آبروی شوراها باشیم و دوستانمان در ششمین دوره شورا ریل گذاری و ادامه دهنده مسیر توسعه باشند و با کاستن از خطاها سبب افزایش رضایتمندی شهرومندان شوند. همکارانم در دوره پنجم شورا نیز باید تا روز و ساعت آخر با تلاش خود مثمر ثمر باشند.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه، ملک شاهی فرماندار شهرستان رباط کریم نیز با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت ها به خود مردم واگذار شد، اضافه کرد: مشارکت و اعطای مسئولیت به شهروندان از برکات نظام جمهوری اسلامی بود. خوشبختانه عملکرد شوراها بسیار ایده آل بوده و توانسته اند در بخش عمرانی، آبادانی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی عملکرد قابل قبولی را به نمایش بگذارند و بدین سان شوراها امروز به تبلور اقدامات نظام تبدیل گشته اند.
وی ادامه داد: اساسا شوراها می توانند دغدغه های مردم را پیش از تبدیل به بحران حل و فصل کنند. شوراها در بین مردم قرار دارند و می توانند جواب مثبتی به اعتماد نظام با عملکرد قابل قبول خود داشته باشند.
فرماندار شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات پروژه های افتتاح شده شهرستان رباط کریم بوده است، اضافه کرد: برای هفته دولت سال ۱۴۰۰ خودرا برای افتتاح پروژه هایی با اعتبارات بیشتر آماده می نماییم. برای تحقق پروژه های شهرستان رباط کریم همه شهرداری ها، بخشداران و دهیاران تلاش مضاعفی انجام دادند. در وضعیت سخت تحریم ها و شیوع کروناویروس با تلاش این عزیزان توانستیم این پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.
وی تاکید کرد: امروز از لحاظ اقتصادی در وضعیت سختی قرار گرفته ایم و دشمن مدام در جهت تضعیف ما گام برمی دارد؛ اما ما توانستیم از تمامی ظرفیت ها بهترین بهره را بگیریم و تحقق ۱۳۰ درصدی اشتغال پیش بینی شده را داشته باشیم و بدین سان ۵۳۲۵ نفر در بخش های مختلف مشغول به کار شوند.
وی افزود: در سطح شهرستان رباط کریم ۶ شهرک صنعتی و ۷ نقطه صنعتی وجود دارد که زمینه اشتغالزایی بسیاری خوبی را نه فقط در سطح شهرستان بلکه در سطح استان تهران به وجود آورده اند.
منبع:

1399/12/09
23:42:14
0.0 / 5
1340
تگهای خبر: شهرداری , شهروند , صنعت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است