هاشمی در آیین بهره برداری از پروژه های سازمان مدیریت میادین میوه وتره بار؛

قیمت نهایی محصولات كشاورزی، ۱۰ برابر قیمت تولیدكننده است

قیمت نهایی محصولات كشاورزی، ۱۰ برابر قیمت تولیدكننده است به گزارش فست تریپ رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، اظهار داشت: طبق نظرسنجی ها سازمان میادین میوه و تره بار در مقایسه با دیگر بخش ها توانسته نمره قابل قبولی از طرف شهروندان بگیرد.


به گزارش شهر، محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران که امروز برگزار شد، به تاریخچه و هدف تاسیس میادین میوه و تره بار اشاره نمود و یکی از مهم ترین دلیلهای ایجاد این میادین را شبکه توزیع ناکارآمد محصولات غذایی، کشاورزی و میوه و تره بار عنوان نمود.
بگفته او؛ این ناکارآمدی سبب شده تا از زمان رژیم گذشته، مسئولان به فکر یک توزیع کارآمد باشند. اولین بازار میوه و تره پس از انقلاب اسلامی هم در تهران و در زندان «قزل قلعه» به وجود آمد و هدف آن، کم کردن واسطه های زیادی بود که سبب افزایش قیمت محصلات کشاورزی می شد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه میادین میوه و تره بار با کاهش فاصله میان تولید کننده و مصرف کننده و استفاده از لوازم علمی و فنی توانستند رضایت بخش زیادی از شهروندان را جلب کنند، اظهار داشت: طبق نظرسنجی ها سازمان میادین میوه و تره بار در مقایسه با دیگر بخش ها توانسته نمره قابل قبولی از طرف شهروندان بگیرد.
هاشمی در عین حال این را اظهار داشت که در کنار رضایتمندی شهروندان اما؛ باید نگاه لطمه شناسانه هم به این مساله داشت. درواقع باید ببینیم آیا واقعا میادین میوه و تره بار واسطه ها را حذف کردند؟ احساس می شود هنوز قیمت محصولات کشاورزی از تولید کننده تا مصرف کننده، فاصله ای ۱۰ برابری دارد. این فاصله نشان میدهد هنوز به اهداف اصلی این سازمان نرسیدیم، هرچند قسمتی از قیمت کاسته شده است.
بگفته وی؛ هنوز مشکلاتی در نحوه واگذاری و قیمت غرفه ها و قیمت محصولات وجود دارد که اگر تلاش شود و این مشکلات را حل نماییم، رضایت مندی شهروندان بیشتر خواهد شد.
طبق گزارش سایت شهر، بامداد امروز، هشت بازار جدید میوه و تره بار در پنج پهنه شمالی، جنوبی، غربی، شرقی و مرکزی پایتخت با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی و بخری اعضای شورای شهر و مدیران شهری راه اندازی شد. علاوه بر این هشت بازار، یک خوابگاه کارگری و ساختمان متمرکز ستادی این سازمان نیز همزمان به بهره برداری رسید.
منبع:

1399/12/09
14:57:20
0.0 / 5
3191
تگهای خبر: امداد , تولید , سایت , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است