رییس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران عنوان كرد

تالاب میانكاله یك موضوع ملی است

تالاب میانكاله یك موضوع ملی است به گزارش فست تریپ رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اعلان اینکه من از مسئولان محیط زیست کشور و فراکسیون محیط زیست می خواهم منشاءیابی سمومی که منجر به مرگ پرندگان شده را انجام دهند تا دلیل مرگ پرتدگان مشخص شود، اظهار داشت: زندگی همه ما به یکدیگر متصل است و باید نسبت به مسائل محیط زیستی حساس باشیم ولو آنکه در محدوده شهری ما نباشد. تالاب میانکاله یک موضوع ملی است و همانطور که به دریاچه ارومیه حساسیت داریم، به میانکاله هم توجه داشته باشیم.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری اظهار داشت: ۱۳ بهمن روز جهانی تالاب ها در کشور گرامی داشته شد؛ ولی تا ۲۹ بهمن نزدیک به ۱۰ هزار قطعه پرنده در آنجا به سبب سمی که در بافت کف تالاب وجود دارد، از بین رفته است. سال قبل هم ۳۲ هزار قطعه پرنده در این تالاب از بین رفتند که فعالان محیط زیستی می گویند این میزان تا ۵۰ هزار قطعه افزایش می یابد.

این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در تذکری درباره ثبت اطلاعات کارگری در سامانه های الکترونیکی افزود: بیش از یک سال است که ثبت کامل و بموقع اطلاعات کارگران پسماند از طرف شهرداری های مناطق در سامانه های الکترونیکی مدیریت پسماند پیگیری می شود. این مساله یکی از رویکردهای مورد تاکید شورای شهر پنجم جهت ایجاد شفافیت و نظارت پذیری است.
حسینی میلانی با اعلان اینکه بااینکه در بخش ثبت اطلاعات ماشین آلات پسماند عملکرد ۲۱ منطقه رضایت بخش بوده است، اشاره کرد: همچنان شاهد عملکرد زیر ۵۰ درصدی ثبت اطلاعات کارگران فعال در سامانه مدیریت پیمانکاران هستیم؛ بطوریکه چهار منطقه زیر ۳۰ درصد (مناطق ۴، ۵، ۱۷ و ۱۸) و ۱۰ منطقه بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است (مناطق ۱، ۲، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۵، ۲۰، ۲۱ و ۲۲) که در این میان، ثبت اطلاعات منطقه ۴ نسبت به ماه های گذشته ۴۱ درصد کاهش داشته که باید در ماه های آتی ارتقاء داده شود.
وی ادامه داد: به شهرداری تهران تذکر می دهم در ثبت اطلاعات در سامانه مدیریت پیمانکاران تا اختتام اسفند ۹۹ تسریع شود. همین طور از شهرداران ۳، ۷، ۱۶ و ۱۹ که عملکرد خوبی در ثبت اطلاعات در بهمن ماه ۹۹ داشته اند، تشکر کنم.
لزوم رسیدگی به عملکرد مالی و اجرائی شرکت ارتباط مشترک شهر
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد علیخانی نیز در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورا در تذکری درباب رسیدگی به عملکرد مالی شرکت "ارتباط مشترک شهر" اظهار داشت: شرکت ارتباط مشترک شهر از شرکت های وابسته به شهرداری تهران است که سهم شهرداری تهران ۵۱ درصد و سهم اپراتورها ۴۹ درصد (ایرانسل ۱۶ درصد، همراه اول ۱۶ درصد، تالیا (شرکت تعاونی رفسنجان) ۱۶ درصد) می باشد و وظیفه اصلی این شرکت و فلسفه بوجود آمدن این شرکت ایجاد درآمد پایدار، ساماندهی دکل ها و نظم بخشیدن به سیما و منظر شهری می باشد.
وی افزود: متاسفانه شهرداری تهران بجای استفاده از توان کارشناسی و مدیریتی کارکنان رسمی خود در این عرصه، کارکنان شرکت های اپراتوری یا افراد خارج از شهرداری را به عنوان مدیرعامل منصوب نموده است که متأسفانه این عامل در طول ۲ سال اخیر بدلیل سوء مدیریت موجب تضییع حقوق شهرداری و بروز مشکلات عدیده ای همچون اینکه در دو سال قبل حدود ۲۰۰۰ مجوز نصب دکل در تهران صادر گردیده است که بیشتر آنها مربوط به به اپراتور یکی از شرکتها بوده که مدیرعامل وقت نیز از کارکنان آن اپراتور بوده است؛ شده. از طرف دیگر کارگروه صدور مجوز نصب دکل که عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در آن به عنوان ناظر عضویت دارد تبدیل به ۲ کارگروه اصلی و فرعی شده است که تشکیل کارگروه صدور مجوز فرعی، غیر قانونی می باشد و کارگروه ذکر شده اقدام به صدور مجوزهای بی ضابطه نموده اند پس هم اکنون تهران از وجود دکل های مخابراتی اشباع شده است و ضرورت دارد سریعا از آشفتگی بوجود آمده در سیما و منظر شهر تهران جلوگیری بعمل آید. متأسفانه شرکت مذکور درباب جمع آوری دکل های غیر مجاز، بر طبق مصوبه ساماندهی در طول دوسال گذشته تا کنون هیچ اقدام مؤثری انجام نداده است.
وی افزود: اپراتورها می بایستی سند جامع مربوط به دکل های مورد نیاز خود و همین طور آمار دقیق تعداد دکل های نصب شده تا حالا را به مدیریت شهری ارائه نمایند تا در مورد آن تصمیم گیری لازم بعمل آید. لازم به ذکر است هم اکنون بیشتر درآمد اپراتورها در تهران می باشد. همین طور تعداد ۲۰۷ رأی قطعی صادره کمیسیون ماده ۱۰۰ در این شرکت وجود داشته است که متأسفانه مدیریت قبلی شرکت این آراء را با صدور مجوز بلااثر اعلام نموده است و همین طور معاونت شهرسازی نیز تعداد زیادی از مجوزهای صادره در کارگروه را طی نامه ای درخواست ابطال آنرا نموده است. این امر موجب ایجاد تناقض در رفتار شهرداری تهران در نحوه عملکرد صدور و ابطال مجوز گردیده و همین طور موجب ایجاد سردرگمی از نحوه عملکرد شهرداری تهران برای دستگاههای نظارتی همچون دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی کل کشور گردیده اس. بدین سبب این مساله در حقیقت به نفع اپراتورها بوده است و آراء کمیسیون های ماده ۱۰۰ را نیز تضعیف می نماید.
وی اشاره کرد: صدور مجوز نصب دکل برای اپراتورها باتوجه به سهامدار بودن آنها در این شرکت، موجب درآمدزایی برای آنها می شود. برای اینکه مبالغ پرداختی جهت ستاندن مجوز نصب دکل باردیگر در آخر سال در قالب سود سهام شرکت به حساب آنان برگشت داده می شود و شهرداری تهران از این محل سودی نمی برد. شایان ذکر است هم اکنون یکی از سهامداران ۱۶ درصدی، تالیا (شرکت تعاونی رفسنجان) اپراتور نمی باشد و فرکانس و تجهیزات فنی خودرا به همراه اول، واگذار نموده است و شرکت تالیا در شرکت ارتباط مشترک شهر، فقط از درآمد و سود حاصله شرکت از فضاهای شهری و صدور مجوز بهره مند می شود.
علیخانی اشاره کرد: شهرداری تهران می بایستی هر ساله بابت افزایش اجاره بهای فضاهای شهری در اختیار اپراتورها، اقدام نماید که بنا بر اطلاعات اینجانب باوجود اعلام میزان افزایش درصد سالیانه جهت عقد قرارداد، فضاهای شهری توسط معاونت مالی و اقتصادی، اپراتورها از پرداخت اجاره بها در دوره مدیریت قبلی امتناع نموده و موضوع را به هیأت کارشناسی ارجاع داده و بعد از اعلام نظر توسط هیأت کارشناسی، مبادرت به پرداخت کل اجاره بها تا سال ۱۴۰۰ نموده اند تا دیگر مشمول افزایش سالانه اجاره بها نگردند. در حقیقت این اجاره بها به عنوان درآمد پایدار شهرداری تهران می باشد.
وی مدعی شد: "متأسفانه هم اکنون شرکت مذکور از محل درآمد صدور مجوزهای صادره، مبلغ ۴۰ میلیارد تومان در حساب شرکت نزد بانک، سپرده نموده و از این محل اقدام به پرداخت وام های قرض الحسنه به مدیران و کارکنان، گاهی با سودهای کمتر از حد معمول و در بعضی موارد بصورت تکراری به یک نفر پرداخت می نماید (بین ۲۰ میلیون تا ۱۶۰ میلیون) که این امر تخلف واضح و آشکار می باشد که باید پیگیری شود. در ضمن سرپرست شرکت مذکور تا مدتی پیش با حفظ سمت در سازمان فناوری به عنوان معاون مشغول بوده است. مدیرعامل اسبق شرکت با معرفی خود از محل رسوب همین وجوهات برای دریافت وام یک صد میلیونی قرض الحسنه خودرا با امضای خود معرفی نموده که برخلاف بند ۳ ماده ۲۵۸ لایحه اصلاحی قانون تجارت می باشد که باید در این خصوص پاسخگو باشد و به تخلفات معرفی شود."
علیخانی ضمن تذکر به شهردار تهران اظهار داشت: تقاضا دارم نسبت به اصلاح موارد زیر اقدام لازم صورت پذیرد:
"صدور هرگونه مجوز نصب دکل برابر بند ۷ مصوبه ساماندهی دکل ها فقط بوسیله معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران بعمل آید و شرکت مذکور حق هرگونه صدور مجوز نصب دکل را خارج از ضوابط نداشته باشد. درباب عقد قرارداد اجاره بها برمبنای ضوابط موجود در شهرداری تهران، کلیه قراردادهای اجاره محل به سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران واگذار گردد.
بنظر می رسد این شرکت از وظایف اصلی محوله خود از لحاظ مالی و عملکرد اجرائی منحرف گردیده است، پس پیشنهاد می گردد مستند به نامه ارسالی اینجانب و موافقت شهردار سابق (جناب آقای افشانی) شرکت مذکور به جهت حفظ درآمد پایدار به حوزه معاونت مالی و اقتصادی بازگردد و فعالیتش در آن معاونت استقرار یابد که می بایست این امر تا کنون انجام می گردید. شورای اسلامی شهر تهران اقدام به انتخاب حسابرس مستقل بمنظور بررسی عملکرد دوسال گذشته نماید و همین طور گزارش عملکرد شرکت مذکور نیز تهیه شود."

منبع:

1399/12/05
13:54:03
0.0 / 5
2386
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است