رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران:

انفعال و عدم مشاركت عمومی در انتخابات سپردن تعیین سرنوشت به دست اقلیت است

انفعال و عدم مشاركت عمومی در انتخابات سپردن تعیین سرنوشت به دست اقلیت است عضو شورای شهر تهران با اشاره به تعیین سرنوشت ایران در قرن جدید اظهار داشت: تحقق تعامل و مدارا، اصلاحات گام به گام و توسعه پایدار با مشارکت همگانی صورت می گیرد و سال 1400 و انتخابات پیش رو برای ملت ایران نقطه عطف تاریخی است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در جریان نطق قبل از دستور با اشاره به اختتام سال ۹۹ اظهار داشت: در آستانه قرن جدید کشور عزیزمان ایران با بیم و امید آینده خودرا نظاره می کند. ۴۲ سال پیش در چنین روزهایی ملت رنج دیده از استبداد و ستم به امید رسیدن به فردای بهتر به پا خواستند و پدران ما ندای آزادی، استقلال، مردم سالاری و معنویت سر دادند و ما فرزندان این پدران در دنیای پر رقابت کنونی همچنان جستجوگر همان آرمان ها هستیم. تجربه دوران پر آشوب جنگ و صلح کشورمان و مسیر توسعه سایر کشورها به ما آموخته که راه آبادانی کشور ما از مسیر هدف گذاری آگاهانه، هوشمندانه و اتخاذ مدیریت علمی و برنامه ریزی گام به گام مبتنی بر منابع و داشته های کشور است و باید عملکردها بطور مداوم برمبنای برنامه ها و اصلاح عقب ماندگی ها پایش شود.

وی ادامه داد: تحول خواهی مستمر امروز نه یک شعار سیاسی بلکه باید ضرورت ملی و میهنی برای رشد توسعه کشور باشد. امروز که ما باهم سخن می گوییم شوربختانه که هفت دهک جامعه زیر خط فقر زندگی می کنند در کوشش برای تامین نیازهای اساسی و در رنج و اضطرار هستند. کشوری با این همه منابع با یک درصد جمعیت دنیا، ۸ درصد متوسط منابع مادی و معنوی دنیا را در اختیار دارد اما نتوانسته ایم پتانسیل های کشور را برای توسعه تمام عیار میهن به کار بگیریم.

فراهانی با اعلان اینکه در آستانه قرن جدید باید به خودمان هشدار دهیم اضافه کرد: راز توسعه کشورهای دیگر در پنج ضلعی تکنولوژی، تجارت، یکپارچکی، دوستی و تعامل است. اگر نتوانیم با قرار دادن کشور در ریل و توسعه از یک سو و صلح و تعامل بین المللی و حرکت در راه شاه راهای سازندگی از طرف دیگر حرکت نکنیم نا کام می مانیم و اساسا فرزندان از ما به نیکی یاد نمی کنند و به عبرتی دردناک در تاریخ ایران کهن تبدیل خواهیم شد. اتخاذ آشتی ملی و تعامل بین المللی و صلح جهانی در جهت توسعه کشور باید به هم برسند و انتخابات پیش رو نقطه عطفی است که سرنوشت ملت را در قرن جدید رقم می زند.
آیا رئیس جمهور و دولتی بر سر کار می آیند تا با تنش زدایی در عرصه سیاست خارجی و رویکرد تعاملی در سطح منطقه و حوزه روابط بین الملل و مهم تر از آن تعامل و مدارا در داخل کشور همه استعدادها را به سمت توسعه میهن به کار می بندد و یا خدایی نکرده دولت و رئیس جمهوری بر سر کار آید تا با شاخ و شانه کشیدن مکرر در خارج و سرکوب و حصر در داخل استعدادهای کشور را فرو می نهد و مسیر عقب افتادگی بیشتر برای ایران مظلوم رقم می زند.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ برای ملت ایران نقطه عطف تاریخی است، اظهار داشت: آنچه نمی دانیم نتیجه انتخابات است اما آنچه مطلق می دانیم آنست که انفعال و عدم مشارکت عمومی نهایتا سپردن تعیین سرنوشت به دست اقلیتی خواهد انجامید که مسیر مضاعف ضدیت با توسعه و صلح را با سرعت بیشتری طی می کند.

فراهانی با اشاره به لزوم تحقق سه اصل بنیادی تعامل و مدارا، اصلاحات گام به گام و توسعه پایدار اظهار داشت: این اصول جز با مشارکت همگانی و پایداری خستگی ناپذیر در راه توسعه و سازندگی محقق نمی گردد و امروز آینده روشن کشور و فرزندانمان فرا رویمان است.1399/11/26
15:29:41
0.0 / 5
2265
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است