بازبینی اختیارات شهردار تهران در فرماندهی حادثه در سطح محله

بازبینی اختیارات شهردار تهران در فرماندهی حادثه در سطح محله فست تریپ: نشست بررسی تدوین بخشنامه ساز و کار فرماندهی حادثه در سطح محله در کلان شهر تهران با حضور معاونان سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، رئیس دبیرخانه ستاد ویژه مدیریت بحران تهران و نمایندگانی از دبیرخانه ستاد ویژه، به صورت ویدیو کنفرانس اجرا شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، در این جلسه بهنام سعیدی - معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور ضمن قدردانی از زحمات دبیرخانه ستاد در مورد تدوین این بخشنامه و تطابق کامل آن با قانون و بخشنامه ملی آمادگی و پاسخ به بحران، به تشریح دیدگاه سازمان مدیریت بحران کشور پرداخت.
رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این نشست با اشاره به حکم ابلاغی به شهردار تهران درباب فرماندهی میدان حادثه در سطح محلی، خواهان بازبینی، تفسیر و تعیین حدود و اختیارات ستاد مدیریت بحران و شهردار تهران همچون اختیارات شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران در تمامی مراحل پیش، حین و بعد از بحران از طرف رئیس محترم ستاد ملی (وزیرکشور ) شد.
محسن نادی-رئیس دبیرخانه ستاد ویژه مدیریت بحران تهران، نیز با اشاره به ضرورت تفویض اختیار اعلام شروع و خاتمه شرایط اضطراری در کلان شهر تهران بعنوان ابزار اقدام فرماندهی میدان حادثه به شهردار تهران، داشتن این اختیار را سبب تسریع در عملیات پاسخ به بحران و پیش گیری از گسترش حادثه و افزایش خسارات و تلفات برشمرد.
در این نشست کلیات ساز و کار یاد شده مورد تایید قرار گرفت و قرار شد بعد از ویرایش توافق شده، در مراجع بالادستی تصویب و ابلاغ شود.
منبع:

1399/11/18
20:50:01
0.0 / 5
1568
تگهای خبر: سایت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است