زالی هشدار داد

احتمال خیز جدید كرونا در تهران

احتمال خیز جدید كرونا در تهران فست تریپ: فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران نسبت به بروز خیز جدید بیماری کووید19 در استان تهران هشدار داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، علیرضا زالی امروز در جلسه بررسی عملکرد طرح شهید سلیمانی در استان تهران اظهار داشت: تبیین آمارهای اخیر نشان میدهد ظرف ۲۴ ساعت گذشته با تغییراتی که در الگوی آمارهای کرونا در استان تهران رخ داده است موج جدیدی از نگرانی رقم زده شده است. به شکلی که در سرجمع بستری ها ما برخلاف روزهای گذشته به رکورد جدیدی رسیدیم و شاهد بستری ۲۱۲۰ نفر بودیم در حالی که این رقم در هفته های گذشته زیر ۱۸۰۰ نفر بود.
وی افزود: همین طور در بخش عادی بستری ها رکورد ۳۴۲ نفر را در استان تهران شاهد بودیم که از این مقدار ۱۱۰ نفر در بخش ویژه بستری شده اند و افزایشی نیز در فوتی های استان ظرف ۲۴ ساعت گذشته داشته ایم. از طرف دیگر اورژانس های تنفسی بیمارستان های تخصصی به تدریج در حال شلوغ تر شدن هستند و در بخش مراجعات سرپایی نیز عدد ۶۲۰۰ نفر را شاهد بودیم. به همین دلیل با در نظر گرفتن این الگو و تداوم آن در ایام آتی می توانیم بگوییم ممکنست در شرف خیز جدیدی در استان تهران باشیم.
زالی در ادامه به طرح شهید سلیمانی اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح بین بخشی با وجود سختی ها به خوبی پیش رفته و در هفته اخیر آهنگ مطلوب تری به خود گرفته است، این طرح برخی خلأ های بهداشتی استان تهران را می تواند پوشش دهد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به دیدار با ریاست مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و اضافه کرد: در سالهای اخیر استان تهران در مکانیزم رفع چالش های بودجه ای مورد غفلت قرار گرفته به شکلی که حل این چالش ها از کوریدور کمیسیون ها امکان پذیر نبوده، پس از ریاست مجلس خواستیم که به موضوع ورود پیدا کنند و ایشان نیز در حوزه بهداشت و درمان و همین طور حمل و نقل و... قول هایی را دادند. بی شک این خطر وجود دارد که در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس صدمه ای به بودجه های بخش بهداشت و درمان برسد که ریاست مجلس قول داند اگر تغییری در این بودجه صورت گرفت مورد حمایت هیات رئیسه مجلس قرار گیرد.
زالی در بخش دیگری از صحبت های خود به بازدید از شهرستان ملارد اشاره نمود و اضافه کرد: توفیقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان حاصل شده است. با توجه به این که این شهرستان از مراکز دامپروری و کشاورزی استان شمرده می شود و فاقد بیمارستان است کار کمی دشوار است چونکه گاهی مجبور هستند بیماران را به تهران اعزام کنند.
وی افزود: در ملارد همانند کاری که در اسلامشهر انجام شده شهرستان به شش پهنه تقسیم شده و در هر یک از این پهنه ها مسئولیت محوری تشکیل داده شده که در همین راستا در شناسایی و رهگیری توفیقات خوبی داشتند. از طرف دیگر آموزش توسط مجموعه نیروها نقطه قوت پررنگی در این شهرستان بود. آموزش ها در حوزه بهداشتی باتوجه به مرکز بودن این شهرستان در حوزه دامپروری در مورد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیز مورد توجه قرار گرفته که از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست. همین طور گردان سلامت در این شهرستان در حال تشکیل است. حضور نیروهای بسیجی و داوطلب بسیار چشم گیر بود و مستندسازی در حوزه های مختلف اجرای طرح شهید سلیمانی توسط بانوان در کارگاه شهید سلیمانی در حال انجام می باشد که اقدامی باارزش شمرده می شود.
وی اشاره کرد: باتوجه به حساسیت تهران و شکل گیری تجمعات در آن با وجود تعهداتی که درباب برگزاری جشنواره فجر داده شده بود اما در حواشی آن شاهد نقض پروتکل ها بودیم که بسیار نگران کننده است. اگر در این بخش چنین اتفاقاتی روی دهد اساسا برای مردم تاثیر منفی بیشتری دارد. هم اکنون میزان رعایت فاصله گذاری در تهران ۷۳ درصد است. از طرف دیگر مقرر شده فرصتی به بنده و استاندار تهران در ستاد ملی مدیریت کرونا داده شود تا گزارشی از دستاوردهای بهداشتی استان در مقابله با کرونا ویروس ارائه شود.
منبع:

1399/11/14
02:40:57
0.0 / 5
2562
تگهای خبر: آموزش
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است