اجرای بیش از یك و نیم هكتار پلازای شهری در میدان راه آهن

اجرای بیش از یك و نیم هكتار پلازای شهری در میدان راه آهن فست تریپ: شهردار منطقه 11 در نشست بررسی طرح های اجرائی کارگاه ملاقات با خیابان ولی عصر(عج)  از اجرای پلازای شهری، تقویت سرانه های خدماتی، بازطراحی و ساماندهی عمقی محدوده میدان راه آهن آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان در نشست بررسی طرح های اجرائی گروه های کارگاه ملاقات با خیابان ولی عصر(عج) که با حضور راهبران، اعضای گروه ها، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران و تعدادی از مدیران ارشد شهری پایتخت در ساختمان پایگاه مطالعاتی خیابان ولی عصر (عج) برگزار شد؛ ضمن اشاره به تغییرات مهم محله راه آهن از سالهای گذشته تا کنون اظهار داشت: محله راه آهن در منطقه۱۱ از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست و جزو محلات مهمی است که هرساله بیش از ۳پروژه مهم در این محله اجرائی شده و از سال۹۳ تا ۹۹ تغییرات بسیار بزرگ و مثبتی داشته است.
شهردار منطقه۱۱ در تشریح اقدامات مهم محله راه آهن اضافه کرد: بزرگترین پروژه اجرائی در میدان راه آهن بازطراحی میدان بود که در این محدوده بیش از یک و نیم هکتار پلازای شهری برای نخستین بار اجرا شد.
وی در ادامه بیان کرد: فعالیت اجرائی در محله راه آهن نیازمند توجه به منزلت شهری برای اثر مثبت اجتماعی است که در این راه پروژه محله ای سوزن بان بعنوان پاتوق محله اجرا شد و برای رفع آثار مخرب اجتماعی در این محدوده بوستان امیریه با تاکید بر پیوست های اجتماعی محصور شد.
آبادیان افزود: دغدغه مهم شهرداری منطقه۱۱ فقط کالبد شهری نیست بلکه توجه به موضوعات شهری و احیای فضا برای حضور خانواده ها دارای اهمیت زیادی است که به همین دلیل با همکاری بخش خصوصی در سالهای گذشته مبادرت به راه اندازی شهرکتاب کردیم.
شهردار منطقه ۱۱ در ادامه توضیح داد: نخستین معضل محدوده راه آهن اغتشاش بصری در ورودی شهر بود که با تلاش و مشارکت همکاران در منطقه۱۱ رفع شد و از سال۱۴۰۰ مرمت های تاریخی در خیابان شوش شروع می شود که ماحصل پیگیری های منطقه در اسناد بالادستی بوده است.
او ضمن اشاره به آمادگی همکاری شهرداری منطقه۱۱ با گروه های اجرائی خیابان ولیعصر (عج )گفت: محله راه آهن ظرفیت های بسیار زیادی دارد و در این محدوده مکان های ویژه گردشگری داریم شامل هتل ها و مسافر خانه ها که برای احیای بافت این محدوده طرح های مهم را در نظر داریم و به زودی در محدوده مسافرخانه ها با رویکرد حفظ حریم میزبان و میهمان شروع خواهد شد.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱، آبادیان با اشاره به بافت فرسوده محله راه آهن و برنامه های مهمی که در این محدوده انجام شده است؛ افزود: به سبب اهمیت اجرای طرح ها در محله راه آهن، این محدوده در ۱۰سال آینده از محله های مهم و پیشرفته تهران خواهد شد و شهرداری منطقه۱۱ با تمام توان اجرائی، آماده همکاری و احیای فضای ورودی خیابان ولیعصر(عج) است.
منبع:

1399/11/11
13:40:04
0.0 / 5
2551
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است