در آیین اختتامیه رویداد بین المللی كلیماتون ۲۰۲۰ مطرح شد؛

ضرورت تداوم نگاه ایده محور در پایتخت

ضرورت تداوم نگاه ایده محور در پایتخت به گزارش فست تریپ مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: برمبنای آخرین گزارش ها وضعیت گرمایش زمین و تغییرات اقلیم و ذوب شدن یخ های قطبی بسیار تامل برانگیز است و متأسفانه ایران یکی از قربانیان اصلی تغییرات اقلیمی است که ابعاد آن هنوز بطور کامل بررسی نشده است.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، شینا انصاری در آیین اختتامیه رویداد بین المللی کلیماتون ۲۰۲۰ و اعلام طرح های برگزیده محیط زیستی در این رویداد با اشاره به استقبال علاقه مندان محیط زیست برای حضور در کارگاه های تخصصی این رویداد بین المللی باتوجه به شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: این رویداد یک رخداد بین المللی در زمینه تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی است که در اغلب کشورها در حال اجراست و امسال شهرداری تهران برای سومین سال، مبادرت به برگزاری آن و در این خصوص از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بهره برده است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار اضافه کرد: با ارائه ایده های بکر، کاربردی و نوآورانه برای رفع مشکلات محیط زیستی می توانیم قدم های اولیه را برداریم. بی گمان نمی توان عملکرد و برنامه ریزی مدیریت شهری را بدون توجه به موضوع کاهش گازهای گلخانه ای و سازگاری با اثرات تغییراقلیم و تاب آوری شهرها در نظر گرفت.

انصاری افزود: این برنامه شهرمحور فرصتی برای خلق ایده های محلی بمنظور رفع و یا کاهش چالش های مشترک آب و هوایی فراهم می آورد. گرچه پیچیدگی شهرها و تمایزات موجود بین شهرهای مختلف، کار جست وجوی راهکارهای موثر برای رفع مسائل را به امری پرچالش و هراس انگیز برای سیاستگذاران، طراحان و ساکنان شهرها بدل ساخته است، با این وجود حرکت در راه بهبود کیفیت زیست پذیری شهرها همچون ضروریاتی است که برای کاهش تبعات و نتایج آتی ناگزیر باید در آن گام نهاد. مسیری که با اهمیت ترین مولفه آن درک این واقعیت است که انسان شهرنشین برغم دستاوردهای شگرف خویش نیازمند برقراری ارتباطی تنگاتنگ با طبیعت و تبعیت از نظام حاکم بر آن هست.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به آخرین گزارشی که روز دوشنبه این هفته در مجله علمی کریسوفر انتشار یافت، اشاره نمود و اظهار داشت: روند از دست رفتن یخ های زمین با بدترین سناریوی کمیته بین دولتی تغییرات آب و هوایی که مهم ترین نهاد آب و هوایی در جهان است، مطابقت دارد. بر طبق این گزارش زمین حدود ۲۸ تریلیون تن یخ بین سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۷ از دست داده است و پژوهشگران این تحقیق برآوردکرده اند که حدود دو سوم از یخ های ذوب شده به سبب گرمایش اتمسفر و حدود یک سوم به سبب گرم شدن دریاها بوده است.

به نظر می رسد که سرعت تبعات تغییرات آب و هوایی بسیار بیشتر از چیزی است که همه تصور می کنند و هم اکنون گرمایش زمین بعنوان با اهمیت ترین و بزرگترین معضل محیط زیستی پیشروی جامعه بشری مطرح است.

به گفته وی متأسفانه ایران هم یکی از قربانیان اصلی تغییرات اقلیمی است که ابعاد آن هنوز بطور کامل بررسی نشده است. بدین جهت برگزاری اینگونه رویدادها و کوشش برای اثربخش بودن آنها در مدیریت شهری بسیار امیدبخش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری در آخر با اعلان اینکه این رویداد یک برنامه شهر محور است، اشاره کرد: با تداوم نگاه ایده محور موجود و فراهم کردن زیرساخت های لازم بمنظور بهره گیری مطلوب از طرح های پیشنهادی در مدیریت شهری، ضمن هویت بخشیدن به رویدادهای بین المللی، بوسیله آن می توان به حل مسائلی که گرمایش جهانی را تشدید می کنند و جلوگیری از نتایج ناشی از تغییرات اقلیمی کمک کرد.

منبع:

1399/11/08
23:37:57
0.0 / 5
2651
تگهای خبر: سفر , شهرداری , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است