آزادسازی 1500 ملك فریزشده مجاور پادگان دوشان تپه

آزادسازی 1500 ملك فریزشده مجاور پادگان دوشان تپه رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در نشست با شهردار و دبیران شورایاری محلات ۱۳ گانه منطقه ۱۳، از آزادسازی ۱۵۰۰ پارسل از املاک و خانه های مجاور پادگان دوشان تپه اطلاع داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با همراهی مجتبی شکری، شهردار منطقه 13 و جمعی ازمعاونین و مدیران به منظور شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در جهت رفع کاستی ها و خدمت رسانی بهتر به شهروندان از پروژه های توسعه محلی و سایرطرح های به اجرا رسیده و در دست اقدام شامل ملک باز پس گیری شده در خیابان پیروزی، مسیرهای دوچرخه سواری، اراضی ساصد، مسجد علی اکبر(ع) و پروژه بهسازی و بازپیرایی فلکه دوم نیروی هوایی بازدید کرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران به همکاری مناسب شهرداری منطقه ۱۳ و معاونت شهرسازی و معماری برای آزاد سازی ۱۵۰۰ پارسل از املاک و خانه های مجاور پادگان دوشان تپه اشاره نمود و خاطرنشان کرد: خوشبختانه بخشی از پیگیری های مدیریت شهری برای توافق با نیروی هوایی برای فراهم شدن امکان ساخت و ساز در مجاورت پادگان دوشان تپه نتیجه داد و امیدوارم با همکاری فرمانده نیروی هوایی، املاک شمال شرقی هم از حالت فریز خارج شده و آزاد سازی شود.

سالاری درباره بازدید از ملک حاشیه خیابان پیروزی که توسط شهرداری تهران در جهت حفاظت از اموال و دارایی های شهروندان بازپس گیری شده است، اظهار داشت: برنامه های خوبی توسط شهرداری منطقه برای بهره برداری از این مجموعه دیده شده که می تواند بخشی از کمبود سرانه ها را جبران کرده و به رضایتمندی شهروندان بیانجامد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همینطور از تعیین تکلیف نهایی ترمینال شرق در جلسه ای با حضور شورایاران، شهردار منطقه و همکاران کمیسیون فرهنگی اجتماعی و حمل نقل ترافیک در آینده ای نزدیک اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به ملاحظات شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل ترافیک، جا به جایی ترمینال شرق تا کنون میسر نشده و بنا داریم با برگزاری این جلسه برای تعیین تکلیف نهایی و نوع بهره برداری آن اقدام نماییم.

محمد سالاری همینطور از تعاملات مناسب شهردار منطقه با نیروی هوایی برای آزادسازی اراضی ساصد که به نقاط خوب و امید بخش رسیده تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه با نیروی هوایی در صورت تحقق، دستاورد مهمی در جهت تأمین سرانه های خدماتی برای مدیریت شهری تهران و شورای شهر محسوب خواهد شد.

وی همینطور درباره مشکل عدم تعریض کامل خیابان پیروزی بعنوان یکی از شریان های اصلی منطقه توضیح داد: به دنبال تصمیمات اتخاذ شده در شورای شهر تهران، پیشنهاد عرضه تسهیلات به مالکین منازل مطرح شده تا با آزاد سازی ۲۵ پارسل باقی مانده، عقب نشینی کامل صورت گیرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، دوشنبه بازار را یکی دیگر از اتفاقات مثبت این منطقه عنوان نمود که با فراهم کردن امکان بساط گستری دستفروشان محلی و منطقه ای در اسلوب و چارچوبی درست توانسته فضای پر رونق در منطقه ایجاد نماید که هم شهروندان بتوانند کالاهای باکیفیت، متنوع و قیمت مناسب خریداری کنند و هم دستفروشان رزق و روزی حلال داشته باشند و ابراز امیدواری کردکه این اقدام بعنوان یک الگو در مناطق دیگر هم تسری یابد.

همچنین در انتها بازدید، جلسه ای سه ساعته با شورایاران محلات سیزده گانه منطقه برگزار شد که شورایاران در فضایی صمیمانه مسائل و مشکلات خویش را با مسؤلان در بین گذاشتند. عمده درخواست های شورایاران در این نشست کمبود سرانه فضای سبز بود که رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران برای حل این مشکل، پیشنهاد استفاده و بهره برداری منطقه از بودجه و حسابی که برای خرید باغات در مناطق غیر برخوردار از محل در ارتباط با جریمه قطع درختان بوجود آمده را داد و تصریح کرد: کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، اعتبارات لازم برای اجرای ده ها پروژه توسعه محلی را در اختیار منطقه ۱۳ قرار می دهد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه13 هم با اشاره به اینکه خوشبختانه ارتباط و تعامل خوبی بین شهرداری و شورایاری وجود دارد ابرازامیدواری کرد با همکاری شورایاران دلسوز و فعال محلات بتوانیم با نگاهی نوآورانه، رفاه محلات را فراهم نماییم. تعامل بین بخشی، سازمان یافته و برنامه محور یکی از اولویت ها و رویکرد های منطقه است تا از این طریق، ضمن رفع مسائل محلات بتوان، سرانه های شهری را افزایش داد.
منبع:

1399/11/07
23:33:03
0.0 / 5
2513
تگهای خبر: ترافیك , خدمات , خرید , دوچرخه
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است