لزوم پایش و نظارت بر عملكرد دستگاهها در اجرای قانون هوای پاك

لزوم پایش و نظارت بر عملكرد دستگاهها در اجرای قانون هوای پاك فست تریپ: معاون حمل و نقل شهرداری تهران از لزوم پایش و نظارت بر نقش و عملکرد دستگاه های مربوطه در اجرای قانون هوای پاک آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مناف هاشمی بامداد امروز در مراسم تجلیل از سفیران هوای پاک با اشاره به اینکه این روزها نقش افکار عمومی و رسانه ها در بیان مطالبات از همیشه پر رنگتر است اظهار داشت: اتفاقات اخیری که در حوزه حمل و نقل افتاده همچون ورود کمیسیون اصل ۹۰ به مسئله قانون هوای پاک و ورود دادستانی به آلودگی هوا نشان دهنده نقش پر رنگ افکار عمومی است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه اجرای قانون هوای پاک نقش دستگاهها و وزارت خانه ها کاملا مشخص است گقت: همه این ۱۸ دستگاه در اجرای قانون هوای پاک نقش دارند اما اگر پایش و نظارتی نباشد کسی مباحث را دنبال نمی کند چونکه بار مالی دارد.
وی با اشاره به اینکه امسال با مصاحبه ها و سخنرانی های انجام شده شاهد آن هستیم که برای نخستین بار در بودجه کل کشور اتفاقات خوبی رخ می دهد اظهار داشت: یارانه اتوبوس ۲۵۰ میلیارد تومان بود اما امسال مقرر است هزار میلیارد تومان شود یا می دانید که ده سال است دولت اتوبوسی نداده ولی حالا مقرر است که اعتباراتی دراین زمینه در نظر گرفته شود.
هاشمی با اشاره به اینکه در حوزه مترو نتوانستیم منابعی خوبی داشته باشیم و تنها پول ما اوراق مشارکت سال های ۹۷ تا ۹۹ بود اظهار داشت: می بنیید که اعتبار این اوراق حدود دو هزار میلیارد تومان می شودکه می توانیم ۱۲ ایستگاه مترو که پاک ترین مدل حمل و نقلی است را افتتاح نماییم.
وی با اشاره به اینکه بامداد امروز شهردار تهران تاکید کردندکه باید برای وصول اوراق سال ۹۹-۱۴۰۰ از کمک رسانه ها استفاده گردد اظهار داشت: با کمک رسانه ها بود که توانستیم سهم ۷۵۰ میلیارد تومانی دولت از محل اوراق مشارکت را وصول نماییم.
هاشمی با اشاره به اینکه قرارداد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس منعقد شده و یک قرارداد دیگر نیز تا آخر سال امضا می شود اظهار نمود: سهم ما ۵۰۰ میلیارد تومان بود و اگر دولت به ما کمک می کرد می توانسیتم بیش از هزار میلیارد تومان اتوبوس تولید داخل داشته باشیم.
معاون شهرداری تهران با اشاره به اینکه عزم ما برای کاهش آلودگی هوا با توسعه حمل و نقل عمومی جزم است و ریل گذاری امید بخشی دراین زمینه داریم اظهار داشت: خرید ۵ هزار دستگاه اتوبوس با کمک دولت در دستور کار قرار دارد و شهردار تهران دستور دادند که ۲۰ درصد این اتوبوسها برقی باشد و می بنید که در حوزه موتورهای برقی و نوسازی تاکسی نیز برنامه های جامعی داریم که البته یک روزه جواب نمی دهد و برنامه طولانی مدت است.
منبع:

1399/10/30
11:06:40
0.0 / 5
2427
تگهای خبر: آلودگی , اتوبوس , امداد , تاكسی
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است