عضو شورای شهر اهواز:

اهواز شبكه دفع آب های سطحی نداشته و ندارد

اهواز شبكه دفع آب های سطحی نداشته و ندارد به گزارش فست تریپ عضو شورای شهر اهواز اظهار داشت: همه می دانند که اهواز شبکه دفع آب های سطحی نداشته و ندارد و آب های سطحی همیشه بوسیله شبکه فاضلاب دفع می شد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محمدرضا ایزدی ظهر امروز در گفت وگویی رسانه ای، اظهار نمود: همه می دانند که اهواز شبکه دفع آب های سطح نداشته و ندارد و آب های سطحی همیشه بوسیله شبکه فاضلاب دفع می شد.
وی با اعلان اینکه مسئولان باید از قبل نگران عبور از خشک سالی شده باشند و برای ترسالی پیش بینی های لازم را نیز داشته باشند، اضافه کرد: در ۶ تا هفت سال قبل لایروبی شبکه فاضلاب انجام نشد و وقتی لوله ها لایروبی نشوند، رسوب گرفته و مسدود می شوند و در نهایت با تجمیع آب در لوله ها موجب خردگی می شود و در نهایت ریزش را به دنبال دارد.
عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: برخی مناطق شبکه فاضلاب سیمانی در اهواز با عمر بین ۳۰ تا ۵۰ سال دارند که علاوه بر فرسودگی باید افزایش جمعیت هم در نظر گرفته شود که هر دو مورد الزامی برای به روز رسانی شبکه فاضلاب اهواز هستند.
ایزدی اظهار نمود: نداشتن شبکه دفع آب های سطحی به مفهوم مسئولیت نداشتن شهرداری نیست؛ بدین سبب شهرداری در سالهای قبل باید دوشادوش آبفا حرکت و برای این کار هزینه می کرد.
وی اشاره کرد: در ۱۰ سال قبل هزینه های شهرداری برای این کار یک چهارم هزینه شهرداری در یک سال قبل بود و اگر سال ها قبل نیز هزینه می کردند، حالا اهواز با این مشکل مواجه نمی شد.
عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: دو ماه و دو روز پس از آغاز به کار شورای پنجم در نطقی خود اعلام کردم که اهواز در ۳۰۱ نقطه مشکل تلاقی آب و فاضلاب و بالازدگی فاضلاب دارد.
ایزدی با اعلان اینکه در ماه های تیر و مرداد که نه فقط بارندگی بلکه ابر هم نیست، خبر داد: بیش از ۴۰۰ نقطه بالازدگی فاضلاب در اهواز وجود داشت ولی این حرف ها هیچ اثرگذاری در مدیران وقت آبفا و شهرداری نداشت و اگر توجه می کردند، شهر از این بحران خارج می شد.
وی اظهار داشت: حتی اسناد و مدارک محرمانه ای از بایگانی شرکت آبفا به من ارائه می شد که بهداشت ابتلای مردم به هپاتیت آ را گزارش داده بود چون همان تلاقی آب و فاضلاب به بروز بیماری روده ای منجر شده بود.
عضو شورای شهر اهواز درباب حکم حبس و انفصال شهردار اهواز عنوان کرد: حکم بدوی دادگاه می تواند نقطه امیدی برای مردم باشد که مدیران ناکارآمد حاشیه امن نداشته باشند و این مساله سرفصلی شود.
ایزدی افزود: همین طور این حکم نتیجه دیگری دارد و آن اینکه هر مدیری که در مقطعی فعالیت می کند، بداند در صورت اثبات کوتاهی در مدت زمان مدیریتش حتی سال ها بعد باید پاسخگو باشد.
وی تاکید کرد: برای توسعه و پیشرفت نه فقط اهواز بلکه استان خوزستان و راه اندازی شبکه دفع آب های سطحی به اعتبارات بسیاری نیاز است که تعدادی از پیگیری ها از عهده شورا بر نمی آید و باید نمایندگان مجلس پیگیر این امر شوند.
عضو شورای شهر اهواز افزود: متأسفانه حق آلایندگی هنوز کامل پرداخت نشده است و در صورت تسویه کامل آن می توان به حل این مشکلات موجود در شهر کمک کرد.
ایزدی طرح سوال کرد: چگونه شرکت نفت، زیرساخت های اهواز را تخریب می کند ولی در مقابل حاضر نیست حق و حقوق شهروندان را ادا کند؟
وی بیان کرد: در طرح شورای شهر برای جمع آوری آب های سطحی، اجرای پروژه ها در ۵۷ نقطه فوق بحرانی برنامه ریزی شد که تابحال حدود ۷۰ درصد کار انجام شده است ولی با توجه به این که در یک سال اخیر ۶۰ تا ۷۰ نقطه ریزشی و بحرانی اضافه گردید، همه اقدامات در حال انجام همچون این طرح مُسکن هستند.
عضو شورای شهر اهواز اضافه کرد: باتوجه به انعقاد تفاهم نامه شرکت آبفا با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا مقرر شده تا در مدت دو سال مشکل شبکه فاضلاب اهواز حل شود؛ اگر این تفاهم نامه نبود، همه این کارها مُسکن بوده و مشکلی برای شهر حل نمی کند که امید می رود که باتوجه به تعهدی که این قرارگاه دارد، در دو سال آینده شاهد حل مشکل باشیم.
وی اظهار داشت: در دوره پنجم شورای شهر اهواز به اندازه ای کار آسفالت انجام شد که در دوره های قبل انجام نشد؛ برخی محلات پس از ۴۰ سال آسفالت شدند ولی الان نیز اینقدر در سطح شهر خرابی وجود دارد که اگر آسفالت شود اما باز هم فایده ای ندارد و تمام اهواز باید شخم زده شود تا این خرابی های موجود اصلاح گردد.


منبع:

1399/10/22
17:17:20
0.0 / 5
2376
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است