چشم امید مترو به كمیسیون تلفیق مجلس

چشم امید مترو به كمیسیون تلفیق مجلس فست تریپ: مدیرعامل متروی تهران از رایزنی با اعضای کمیسیون عمران مجلس برای افزایش بودجه سنواتی مترو آگاهی داد.


علی امام در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به رایزنی مسئولان شرکت متروی تهران با نمایندگان مجلس برای افزایش سهم مترو از بودجه سنواتی دولت اظهار داشت: مسئولان شهرداری به خصوص درمعاونت حمل و نقل و شرکت مترو با اعضای کمیسیون عمران مجلس جلسات گوناگونی را در طول این مدت برگزار کردند.
وی با اعلان اینکه چندین جلسه چند ساعته با اعضای کمیسیون عمران در مورد وضعیت مترو انجام شد اضافه کرد: خوشبختانه پیشنهادات ما در کمیسیون عمران به تصویب رسید و از هفته قبل کلیات بودجه و پیشنهادات کمیسیون ها، در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است.
امام با اعلان اینکه با نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق رایزنی کرده و در مورد پیشنهادات مترویی مان با آنها صحبت کردیم اضافه کرد: مشخصا یکی از پیشنهادات ما این بود که در بند "د" تبصره ۵، میلغ اوراق مشارکت از ۸ هزار میلیارد تومان به ۱۰هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
وی در مورد سایر پیشنهادات مترو برای نمایندگان مجلس اضافه کرد: همگان باخبر هستند که عمده بدهی های شهرداری تهران به سیستم بانکی و آنهم به سبب توسعه مترو است؛ بگونه ای که حدود ۴ هزار میلیارد تومان از سه دهه قبل بدهکار هستیم و این در حالیست که بر طبق قانون دولت سهم ۵۰ درصدی در ساخت وتوسعه مترو دارد و باید به آنها عمل کند که پیشنهاد شد دولت ۵۰ درصد تعهدات سیستم بانکی را بدهد و این دفعه را از دوش شهرداری ها بردارد.
مدیرعامل متروی تهران با اعلان اینکه از نمایندگان مجلس درخواست کردیم که یک رقم مشخص از محل ماده ۱۲ صرفه جویی در مصرف سوخت برای کلانشهرها تعیین شود، اظهار داشت: همین طور از نمایندگان درخواست شد که در مورد پرداخت حق شهرداری ها از جریمه های پلیس راهنمایی و رانندگی چاره اندیشی شود.
وی ادامه داد: چونکه بر طبق قانون سهم شهرداری ها از محل جرایم راهور ۶۰ درصد است که باید بعد از پرداخت به حساب شهرداری واریز شود، اما گاهی دیده می شود که این پول به حساب دولت واریز می شود اما سهم کمی به شهرداری ها از طرف دولت تخصیص داده می شود، درحالی که این جرایم منابع پایدار شهرداری تهران هستند.
امام افزود: پیشنهادات ما در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تایید شده و حالا چشم امیدمان به کمیسیون تلفیق است تا با تصویب این پیشنهادات به ما در توسعه مترو کمک کنند.
منبع:

1399/10/19
22:07:54
0.0 / 5
2431
تگهای خبر: شركت , شهرداری , مترو
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است