در نظارت میدانی رئیس مجلس از منطقه ۱۲ تهران انجام شد

پیگیری پرداخت یارانه ۱۲۰ هزارتومانی به مردم توسط قالیباف

پیگیری پرداخت یارانه ۱۲۰ هزارتومانی به مردم توسط قالیباف به گزارش فست تریپ رئیس مجلس در جهت نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی و پیگیری واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی که مجلس مصوب کرده بود، شب گذشته در منطقه ۱۲ شهرداری تهران با برخی اهالی محله امام زاده یحیی گفتگو کرد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف در این نظارت میدانی با حضور در منازل برخی اهالی محله امام زاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و صدمه پذیر هستند، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت.
طبق گزارش مجلس شورای اسلامی، همچون موضوعاتی که رئیس مجلس در این نظارت میدانی در تهران پیگیری کرد، واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی مصوب مجلس بود که در بهره مندی از این کمک ها پاسخ این خانواده ها منفی بود.
در این بازدید میدانی خانواده هایی که در این محله زندگی می کنند و بعضی از آنها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، به قالیباف اعلام نمودند که فقط یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می کنند و نه تنها یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است بلکه حتی یارانه معیشتی که سال قبل و بعد از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده های ایرانی پرداخت شوند را هم دریافت نمی کنند.
همچون زن و شوهر مسن یا زن سرپرست خانوار از کار افتاده و هم خانواده های دیگری که به نظر می آید تنها ممر درآمد و زندگی آنها یارانه های پرداختی است اما به رئیس مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس گفتند که دولت فقط یارانه ۴۵ هزار و پانصد تومانی را برای شان واریز می کند و در این بین اقساط وام یک میلیون تومانی در ارتباط با شرایط کرونایی هم از این یارانه کسر می شود.
در انتها این نظارت میدانی، قالیباف تصریح کرد که باید این مسأله بررسی شود و مشخص شود که چه تعداد از افراد مشمول و به چه دلیل گرفتار این مشکل هستند و مجلس شورای اسلامی این اتفاق و عدم پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به مردمی که این مصوبه برای بهره مندی آنها تصویب شده است را پیگیری خواهد نمود.
رئیس مجلس در انتها خاطرنشان کرد: دلیل اینکه همیشه تاکید می شود باید امور را از نزدیک و تا آخرین مرحله پیگیری کرد همین است تا اشکالات کار مشخص شود ازاین رو هیچ گاه نمی گردد به گزارش های ارسالی بسنده کرد.
منبع:

1399/10/13
13:40:30
0.0 / 5
2143
تگهای خبر: امداد , بنزین , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است