واكنش سخنگوی شورای شهر تهران به مصوبه نامگذاری معبری به نام استاد شجریان؛

ارسال مصوبات نامگذاری خیابان به فرمانداری، فقط جهت اطلاع است

ارسال مصوبات نامگذاری خیابان به فرمانداری، فقط جهت اطلاع است فست تریپ: سخنگوی شورای شهر تهران در مورد ارسال مصوبه نامگذاری معبری به نام استاد شجریان به فرمانداری توضیحاتی را ارائه نمود.


علی اعطا در گفت و گو با ایسنا، در مورد اظهارات فرماندار تهران در خصوص لزوم پیموده شدن مراحل قانونی مصوبه شورا برای نامگذاری خیابانی بنام استاد شجریان اظهار داشت: کلیه مصوبات شورا به فرمانداری تهران بعنوان دبیرخانه هیات تطبیق مصوبات ارسال می شود. اما هیات تطبیق مصوبات که یکی از اعضاء آن فرماندار است، در مقام تایید یا رد مصوبات نیست، بلکه فقط در مهلت 2هفته ای، می تواند نسبت به مصوبه ای اعتراض کند.
وی با اعلان اینکه بر طبق قانون هیات تطبیق 14 روز فرصت دارد تا نسبت به مصوبه ارسالی شورای شهر اعتراض کند و در مقام رد یا تایید نیست، اظهار داشت: اگر قانون شوراها را بخوانیم موضوع روشن است. هیات تطبیق به دو دلیل می تواند نسبت به مصوبات شورا اعتراض کند. اگر هیات تطبیق یک مصوبه را خارج از حدود و صلاحیت شورا تشخیص دهد و یا مصوبه ای را مغایر با قوانین و مقررات فرا دستی بداند، می تواند نسبت به این مصوبه اعتراض و نه تایید و رد کند.
وی افزود: اختیارات هیات تطبیق مشخصا در قانون تعیین شده و جایگاه آنها فقط اعتراض و نه تایید و رد است و همین طور هیات تطبیق از لحاظ قانونی باید با ذکر مستندات بگوید به چه دلیل به مصوبه ای اعتراض دارد.
اعطا با اعلان اینکه در مورد مصوبات نامگذاری در شورای شهر بر طبق قانون اصلا نباید این پروسه طی شود، اضافه کرد: دقت داشته باشید که در مورد مصوبات نامگذاری ها اصلا پروسه فوق الذکر طی نمی گردد و فقط جهت اطلاع به فرمانداری ارسال می شود و بحث مهلت دو هفته ای و اعتراض یا رد و تایید نیز اساسا مطرح نیست. فرماندار نمی تواند مکاتبه کند و بگوید دلیلهای و معیارهای این نامگذاری ها چیست.
وی با اشاره به سخن فرماندار تهران درمورد رد مصوبه نامگذاری معبری به نام شجریان اظهار داشت: برخلاف مطلب عنوان شده این مصوبه نیز برای هیات تطبیق جهت اطلاع ارسال شده است و بطور کلی رد و تایید و سوال درباره معیارهای نامگذاری، کار فرمانداری و هیات تطبیق نیست.
منبع:

1399/10/04
17:14:21
5.0 / 5
3045
تگهای خبر: شورای شهر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است