سهم ۴۵ درصدی موتورسیكلت سواران در تصادفات تهران

سهم ۴۵ درصدی موتورسیكلت سواران در تصادفات تهران مدیرکل آموزش شهروندی شهرداری تهران از آغاز فاز دوم کمپین «موتورسوار خوب» به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و با همکاری نهادها و ارگان های مرتبط اطلاع داد و اظهار داشت: این کمپین با محوریت عدم تردد موتورسیکلت ها در خط ویژه، تونل و پیاده راه، استفاده از کلاه ایمنی و رعایت سرعت مطمئن در شهر تهران شروع شده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مجتبی دانشور اظهار نمود: برپایه آمار پلیس راهور هم اکنون بیشتر از ۱۱ میلیون موتورسیکلت پلاک شده درکشور وجود دارد، که بالغ بر ۳۵ درصد کل وسایل نقلیه شماره گذاری شده را به خود مختص کرده است.
وی ادامه داد: تا سال ۹۶، بالغ بر ۲ میلیون موتورسیکلت تنها در شهر تهران پلاک گذاری شده است که حدود ۹۶ درصد آن موتورهای کاربراتوری هستند و طبیعتا میزان آلایندگی آن، نسبت به سایر انواع موتورسیکلت (انژکتوری و برقی) بسیار بالاتر است.
به قول مدیرکل آموزش شهروندی شهرداری تهران، علاوه برنقش و سهم بسیار بالا (حدود ۳۰درصد) موتورسیکلت ها در آلودگی هوا، یکی دیگر از چالش های مبتلابه این وسیله، قانون گریزی است؛ بطوریکه آمارها نشان داده است سهم موتورسیکلت ها از تصادفات شهر تهران به ۴۵ درصد می رسد.
وی با تکیه بر اینکه مهمترین عامل قانون گریزی موتورسیکلت ها، عدم هویت بخشی به آنان است، اظهار داشت: در جهت ارتقاء فرهنگ موتورسواری و هویت بخشی مثبت به موتورسواران، فاز اول «کمپین موتورسوارخوب» از دیماه سال قبل و در جهت مأموریت ذاتی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به منظور اقدامات ترویجی و آموزشی برگزار گردید که در ادامه فاز دوم این کمپین هم شروع شده است.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دانشور اهداف عملیاتی این کمپین را عدم حضور موتورسواران در خط ویژه، تونل های شهری و مسیرهای ممنوع العبور، عدم حضور در پیاده رو و احترام به حقوق عابران پیاده، ترغیب به استفاده از کلاه ایمنی، تغییر رفتار موتورسواران از راه هوشیار سازی و آگاه سازی خانواده آنها و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی (سر مطمئنه، عدم حمل بار و... ) برشمرد.1399/09/26
13:23:19
5.0 / 5
2459
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است