۵ عضو شورای شهر تهران طی نامه ای خواستار شدند

دولت به تعهدات قانونی خود در قبال مدیریت شهری عمل كند

دولت به تعهدات قانونی خود در قبال مدیریت شهری عمل كند 5 عضو شورای شهر در نامه ای به نهاد ریاست جمهوری خواهان عمل به تعهدات قانونی خود در قبال مدیریت شهری شدند و نسبت به تلاش آن نهاد برای لغو محدودیت ارتفاعی ساخت و ساز در محله جماران انتقاد کردند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد سالاری، محمد جواد حق شناس، حسن خلیل آبادی، حجت نظری و مجید فراهانی، پنج عضو شورای شهر تهران در تذکری به نهاد ریاست جمهوری خواهان عمل به تعهدات قانونی خود در قبال مدیریت شهری شدند و نسبت به تلاش آن نهاد برای لغو محدودیت ارتفاعی ساخت و ساز در محله جماران انتقاد کردند.
طبق گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، در متن این تذکر که به هیات رییسه شورای شهر تهران عرضه شده، آمده است:
"اعضای شورای پنجم شهر تهران، ریاست شورا و شهرداران منتخب این دوره شورا، در مکاتبات مختلف و مستمر نسبت به ایفای تعهدات دولت و نهاد ریاست جمهوری در مورد کمک به مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل عمومی و ریلی، تأمین اتوبوس و هم ایفای تعهدات قانونی دولت نسبت به عرضه بسته های تشویقی جهت تسریع بازآفرینی شهری و نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده وکمک سازمان ها و نهادهای خدمت رسان دولتی به مالکین املاک واقع در بافت فرسوده و هم احیای سند مجموعه شهری جهت صیانت و حفاظت از حریم شهر تهران و شهرهای اقماری، کمک دولت به برون سپاری اختیارات خود به نهاد مدیریت شهری و افزایش سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده و ده ها موارد دیگر، خواهان تصمیم گیری و اقدامات عملی دولت شده اند، اما متاسفانه تابحال در این موارد پاسخی به مدیریت شهری و اعضای شورا داده نشده و اقدامات عملی هم مطابق با تعهداتی که دولت دارد، صورت نگرفته است.
حال جای شگفتی و تعجب است که پس ازتخریب و جمع آوری ستون های طبقه سوم ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری واقع در محله جماران (خیابان حسنی کیا) که به صورت متخلفانه و بدون پروانه ساخت، اجرا شده بود یکی از دغدغه ها و اولویت های اصلی دفتر نهاد ریاست جمهوری در اولویت قرار دادن درخواست های در ارتباط با مبحث کمک به حذف محدودیت ارتفاع در ساخت و ساز در این محله شده است و طی مکاتباتی به انحاء مختلف نسبت به عملکرد شهرداری تهران و منطقه اعتراض شدید کرده اند و تحرکاتی هم در سطح محله جماران جهت دغدغه مند کردن و مخالفت با محدودیت ارتفاع در محله قدیمی جماران صورت می گیرد.
این در حالیست که طی سالهای گذشته که دولت فعلی مستقر بوده، بارها از جانب اهالی محلات کن، فرحزاد، مسگرآباد و محدوده های تاریخی و میراثی و شهرک های دارای محدودیت ارتفاع و اطراف پادگان ها و برخی مراکز نظامی و امنیتی، اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و... تقاضای حذف این محدودیت شده است و چنین نگاهی را از دولت شاهد نبودیم.
بنابراین خواهشمند است مراتب تذکر و اعتراض اینجانبان را جهت انعکاس به نهاد محترم در مورد موارد مذکور و لزوم ایفای تعهدات در قبال مدیریت شهری تهران را اعلام فرمایید."
منبع:

1399/09/24
13:50:29
5.0 / 5
2626
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است