آمادگی گرمخانه های پایتخت برای روزهای سرد

آمادگی گرمخانه های پایتخت برای روزهای سرد به گزارش فست تریپ سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی از آمادگی ۱۰۰ درصدی گرمخانه ها و گشت های این سازمان برای كمك به افراد بی خانمان و كارتن خواب در ایام سرد پایتخت اطلاع داد.


مالک حسینی در گفتگو با ایسنا، در مورد تمهیدات روزهای سرد سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی برای ساماندهی افراد بی خانمان و کارتن خواب، اظهار نمود: گرمخانه های پایتخت برای روزهای سرد آماده هستند و همینطور آمادگی لازم برای افزایش گشت ها تا ۴۵ خودرو وجود دارد و گشت ها برای رصد وضعیت شهر در حالت آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه در شب های اخیر که شاهد بارندگی در تهران بودیم روزانه بسته به شرایط بین ۲۵ تا ۳۰ واحد گشت فعال بودند، اظهار داشت: البته تهران هنوز به وضعیت سرد شدن که ما مجبور شویم از ظرفیت ۴۵ واحد گشتی استفاده نماییم نرسیده اما تمامی گشت هایمان در حالت آماده باش زمستانه هستند.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی با بیان اینکه سال جاری هم رصد شهر برای جذب افراد بی خانمان در ایام سرد را به سطح نظارت ناحیه محوری برده ایم، خاطرنشان کرد: از سال قبل تابحال نظارت را به سطح ناحیه و محلات شهر تهران برده ایم بگونه ای که از ظرفیت شهرداران شب نواحی بهره برده و از آنها خواستیم که نسبت به رصد وضعیت محله شان، شناسایی افراد بی خانمان، جذب و رساندن آنها به واحدهای گشتی ما برای انتقال به گرمخانه ها کمک کنند که اتفاق خوبی در این حوزه رخ داده است و خلأ عدم امکان حضور دائمی گشتی ها در همه مناطق یا محله ها را پر کرده است و بهره وری را افزایش داده است.

حسینی با بیان اینکه استمرار حضور معتادان متجاهر در فضاهای بی دفاع شهری و مناطق پیرامونی کار را برای گشتی های سازمان سخت کرده است، اظهار نمود: در ابتدای شیوع کرونا، پذیرش معتادان متجاهر در کمپ های ماده ۱۶ با مشکلاتی مواجه گردید که هم اکنون شرایط جذب و ساماندهی این معتادان بهبود پیدا کرده اما همچنان حضورشان در شهر بعنوان یک چالش به حساب می آید، چون که این افراد حاضر به انتقال به گرمخانه ها نیستند و حضورشان در فضاهای شهری آن هم در ایام سرد مشکلاتی بوجود می آورد.
او همینطور به چالش کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: سال جاری علاوه بر سرما که بنابر گزارش ها بیشتر خواهد شد، با مسئله ی کرونا مواجه هستیم که باید تمهیدات بهداشتی مان در گشت ها و گرمخانه ها را تشدید نماییم هرچند که خوشبختانه تابحال آمار رسمی ای از مبتلا شدن مددجویان در گرمخانه ها به کرونا نداشتیم. اما مددکاران و نیروهای گشتی مان به شدت در معرض صدمه قرار دارند.
به قول وی، حتی ۳۰ درصد نیروهای ستادی سازمان از اسفند سال قبل تا کنون درگیر کرونا شدند و هرچند به صورت مرتب از افراد در خط مقدم عرضه ی خدمات به افراد بی خانمان تست گرفته می شود، اما سلامتی آنها در معرض خطر است که این مسئله سبب می شود سال جاری بطور قطع زمستان سخت تری در پیش رو داشته باشیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی با بیان اینکه به دنبال بارندگی های شب های اخیر تهران شاهد افزایش تعداد مراجعان به گرمخانه ها بودیم اما برای احصاء درصد دقیق باید چند روزی صبر کرد، اظهار داشت: به صورت کلی با آغاز فصل سرما هم گرمخانه های پایتخت و هم گشت های سیار در آماده باش ۱۰۰ درصد قرار دارند.
1399/08/25
12:14:58
5.0 / 5
2864
تگهای خبر: خدمات , خودرو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است