بررسی مشكلات بودجه ای پایتخت در نشست مجمع نمایندگان و هیات رییسه شورای شهر تهران

بررسی مشكلات بودجه ای پایتخت در نشست مجمع نمایندگان و هیات رییسه شورای شهر تهران به گزارش فست تریپ نشست مشترك اعضای مجمع نمایندگان تهران و هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران بامداد امروز (چهارشنبه) در مورد مسایل و مشكلات كلان شهر تهران بخصوص مشكلات در رابطه با مسایل بودجه ای، زیرساخت های شهری، اصلاح ساختار شورا و اعتبارات مورد نیاز برای مبحث كاهش آلودگی هوای پایتخت در مجلس برگزار گردید.


علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در گفتگو با ایسنا در مورد این جلسه اظهار داشت: در ابتدای این جلسه اعضای شورای شهر نکات موردنظر خویش را به اختصار مطرح نمودند که عمده صحبت ها در مورد عدم تخصیص بودجه کامل ۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری با وجود ۲ برابر شدن هزینه ها و ضرورت پیشبینی درآمد پایدار برای شهرداری ها با عنایت به رشد حدود ۸۷ درصدی جامعه شهری، توجه به قوانین در رابطه با ایمن سازی ضوابط ساختمان ها، خروج پادگان ها از حریم مرکزی شهرها و اختصاص بودجه ۱۷ هزار میلیارد تومانی برای کاهش ۲۰ درصدی آلودگی هوا بود.
وی ادامه داد: در ادامه جلسه نمایندگان تهران هم نگرانی ها و دغدغه خود در مورد نحوه مدیریت کلان شهر تهران و برخی انتقادها نسبت به شرایط فعلی را مطرح نمودند. استفاده از ظرفیت شورایعالی استان ها برای عرضه لوایح در رابطه با مدیریت شهری و پرهیز از رویکرد سیاسی در اداره شهر از نکاتی بود که نمایندگان به اعضای شهر شورای تهران متذکر شدند.
نماینده تهران افزود: توجه به مقاوم سازی اطراف تهران و ضرورت برنامه ریزی برای کاهش صدمه های اجتماعی شهر تهران و همینطور توجه به بحث پسماند و امکان بهره گیری از تکنولوژی های نوین برای بازیافت پسماند از دیگر نکاتی بود که باید به آن توجه کرد. همینطور ظرفیت های شهرداری مناطق بعنوان بازوی اجرای شهرداری و شورای شهر فرصتی است که در اختیار نمایندگان شوراست که باید از آن استفاده بهتری شود و به جای افزایش تعداد نمایندگان شورای شهر که شاید صدمه زا باشد از این توان اجرایی برای بهبود اوضاع شهر تهران می توان بهره جست.
خضریان در انتها تصریح کرد: مقرر شد جلسات مجمع نمایندگان تهران به صورت کارگروه های تخصصی و یا به صورت عمومی تداوم داشته باشد، همینطور مسائل در رابطه با ویروس کرونا و نگرانی های در این خصوص هم در کارگروه های مرتبط پیگیری و تصمیمات لازم اتخاذ شد.1399/08/16
18:49:14
5.0 / 5
2696
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است