سردار محمد علی نوری نژاد مطرح كرد؛

بهره گیری از سامانه های موجود با هدف بازدارندگی از وقوع جرم

بهره گیری از سامانه های موجود با هدف بازدارندگی از وقوع جرم به گزارش فست تریپ معاون هماهنگ كننده ناجا با اشاره به اینكه پلیس آگاهی در بكارگیری دستاوردهای فنی و استفاده از آن در كشف جرم پیشگام بوده، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت سامانه ها در بازدارندگی افراد از وقوع جرم كارایی دارد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، سردار محمدعلی نوری نژاد در گردهمایی بزرگ کارآگاهان پلیس آگاهی ناجا که با حضور سردار محمد قنبری رئیس این پلیس در ستاد نیروی انتظامی برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و آرزوی سلامتی برای فرمانده معزز کل قوا گفت: از جانب خود و شما خشم و انزجار خویش را اعلام می نماییم از کسانی که به اسم آزادی به اعتقادات میلیاردها مسلمان و پیامبر عظیم الشأن اسلام توهین می کنند.
معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به بخشی از پیام رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در ۲۹ مهرماه سال جاری، اشاره کرد: معظم له با کرامت و بزرگواری که به نیروی انتظامی دارند، همکاران را زحمتکش و خدوم خطاب کردند و این مدالی باارزش است که بر سینه ما زدند.
وی اشاره کرد: همکاران در مجموعه آگاهی در حال انجام خدمت به کسانی هستند که مضطر و گرفتارند و این نمونه و مصداق بارزی از خدمتگزاری بی منت به مردم است.
این مقام ارشد انتظامی با اعلان اینکه پلیس آگاهی، پشتیبانی قوی برای فرمانده به خصوص در میدان تصمیم گیری ها است، اظهار داشت: این پشتیبانی حتما عقبه اش تخصص و مجاهدت است.
وی با اشاره به اینکه این خصوصیت در پلیس آگاهی وجود دارد که بتواند سایر سازمان ها را فعال کرده و پای کار بیاورد، اضافه کرد: الحمدالله برپایه گزارش هایی که عرضه شده پلیس آگاهی در کشف وقوع جرم آمار خوبی دارد که این نشان دهنده توانمندی در این مجموعه است.
سردار نوری نژاد عنوان داشت: پلیس آگاهی در بکارگیری آخرین دستاوردهای فنی و به روز و استفاده از آن در کشف جرم پیشگام بوده و این توانمندی در آن وجود دارد؛ اما بنظر می رسد در تربیت و تخصیص نیروی متخصص و جایگزینی تجهیزات بروز در رابطه با رسیدگی به پرونده ها خلأ هایی وجود دارد که باید مرتفع شود.
معاون هماهنگ کننده ناجا اشاره کرد: پلیس آگاهی برپایه برآورد صورت گرفته مجموعه ای با قابلیت توانمندی، کیاست و هوشمندی است اما نیاز است تا با مدیریت صحیح بتواند بیشتر از گذشته از عهده مأموریت سنگینی که بر عهده دارد برآید.
این مقام ارشد انتظامی اشاره کرد: انتظار می رود در حفظ نیروی انسانی و ارتقا آموزش در مجموعه پلیس آگاهی تلاش مضاعفی صورت گیرد تا متناسب با ساختار ابلاغی، تزریق و توزیع مناسب نیروی انسانی متخصص صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه محور بعدی انتظارات از مجموعه پلیس آگاهی در مبحث هوشمندسازی است، اظهار داشت: یکی از ابعاد مهم هوشمندسازی آن نوع خدماتی است که بتوان غیرحضوری عرضه داد و همینطور افزایش اشراف اطلاعاتی است که می توان مجرمان را در حوزه های مختلف جغرافیایی شناسایی کرد.
سردار نوری نژاد اضافه کرد: یکی دیگر از محورهای هوشمندسازی را سرعت مطرح کرد؛ سرعت یکی از فاکتورهای مهم برای مبادرت به کشف به شمار می آید. انتقال اطلاعات صحنه هم برای اشراف مبحث و هم برای اجرای عملیات مورد نیاز است که باعث سلب تحرک مجرمان شود یعنی مجرم از این نگران شود که اگر جرمی را مرتکب شود هویتش لو می رود.
معاون هماهنگ کننده ناجا خطاب به کارآگاهان پلیس آگاهی که به صورت حضوری یا در ارتباط ویدئویی در این گردهمایی بوده اند، اظهار داشت: شما باید با مطالبه گری سهم خویش را در هوشمندسازی پیدا کرده و در جهت تجهیز شدن به روز امکانات مورد نیاز در اجرای مأموریت ها از آن بهره بگیرید.
وی با تاکید بر تقویت بهره گیری از ظرفیت سامانه های موجود اظهار داشت: استفاده بهینه از ظرفیت سامانه ها می تواند در امر خودکنترلی و بازدارندگی افراد از وقوع جرم کارآیی دو چندانی بوجود آورد.
سردار نوری نژاد با اعلان اینکه بایستی تعداد کارآگاهان حاذق و توانمند را افزایش داد، اظهار داشت: انتظار می رود طرح رتبه بندی کارآگاهان فعال تر از گذشته انجام و توسعه یابد تا جایی که شاهد افزایش کارآگاهانی حاذق و توانمند در پلیس آگاهی باشیم.
معاون هماهنگ کننده ناجا خطاب به فرماندهان، مسؤلان و رؤسا حاضر در جلسه اظهار داشت: بنا به تدابیر ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا و دستورالعمل های اجرایی باتوجه به شیوع ویروس کرونا مسئول سلامت کارکنان در زیرمجموعه خود می باشید.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه شما همچون پدری دلسوز باید مراقب سلامت کارکنان باشید، اظهار داشت: حفظ سلامت پرسنل امری واجب است اصلی ترین مبحث سلامت جسمانی و ایمن بودن کارکنان است برنامه ورزش همگانی برای توانمندتر شدن و سلامت پرسنل باید بیشتر از گذشته مورد توجه باشد؛ نباید به سبب بی توجهی یا سهل انگاری سلامت کارکنان زیرمجموعه به خطر بیفتد.
در این گردهمایی از خانواده شهید علیرضا احمدی مأمور پلیس آگاهی استان بوشهر که در سال ۸۱ حین گشت زنی و انجام وظیفه در درگیری با اشرار مسلح به درجه رفیع شهادت نائل شد تجلیل به عمل آمد.
همچنین از برخی از کارآگاهان برتر کشور هم با اهدا لوح به پاس خدمات ارزشمند شأن در اجرای مأموریت ها در این گردهمایی تقدیر و تشکر شد.


منبع:

1399/08/09
23:14:54
5.0 / 5
2815
تگهای خبر: آموزش , خدمات , هوشمند
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است