سعادتی:

بازنمایی عزاداری امام حسین (ع) در تهران تاریخی انجام می شود

بازنمایی عزاداری امام حسین (ع) در تهران تاریخی انجام می شود به گزارش فست تریپ شهردار منطقه 12 در نشست هفته تهران اظهار داشت: امسال در برنامه های هفته تهران بیشتر به بازنمایی موضوع سوگواری حضرت اباعبدالله در تاریخ تهران پرداخته می شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران در نشستی که به مناسبت هفته تهران و معرفی برنامه های این هفته برگزار شد، با اشاره به اینکه هر سال هفته تهران پخته تر از گذشته برگزار می گردد و فقط متمرکز در یک حوزه نیست. اظهار داشت: نقش ما در منطقه ۱۲ بعنوان قلب تاریخی تهران در برگزاری این هفته پررنگ تر است، و با یک برنامه مدون پیش می رویم. سعادتی با اشاره به تقارن این ایام با ایام عزاداری صفر اظهار داشت: برنامه های هفته تهران هم به مساله آگاهی تهران توجه می کند و بیشتر با زمینه ای چیده شده که موضوع سوگواری حضرت اباعبدالله در تاریخ تهران بازنمایی نماییم. شهردار منطقه ۱۲ اظهار داشت: در این هفته نیم نگاهی به تأثیر قیام عاشورا و ایام محرم و صفر و نسبت آن با تهران تاریخی است که در حوزه های گردشگری و تاریخی مدنظر قرار گرفته و ریشه های تاریخی و مذهبی ما مرور خواهد شد. وی ادامه داد: بدین سان هویت مذهبی در کنار هویت تاریخی تهران به نسل جدید معرفی می شود. سعادتی به تشریح برنامه های طول این هفته پرداخت و اظهار داشت: برنامه های آنلاین و مجازی که با قابلیت دسترسی و حضور شهروندان برنامه ریزی شده است کمک می نماید تا شهروندان بیشتری بدون نگرانی از کرونا دنبال کننده باشند. وی افزود: گردشگری مذهبی از ۱۲ مهر به صورت آنلاین آغاز می شود و به مرور آئین های محرم و صفر در تهران بوسیله شبکه های مجازی ارائه می شود.
وی ادامه داد: راوی متخصص یک به یک وقایع و رسوم بازار تهران را ارائه می کند. شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به برگزاری مراسم آنلاین دیگری در ۱۳ مهرماه در کاخ گلستان روایت تعزیه خواهیم داشت. گفت: ۱۴ مهرماه در روز سوم در حسینه عرب ها آئین رسوم سایر اقوام را در تهران بررسی می نماییم. وی افزود: ۱۵ مهرماه در حسینیه سادات اخوی با موضوع تکیه ها و حسینه های تاریخی را معرفی خواهیم کرد. سعادتی با اعلان اینکه روز ۱۲ مهرماه در محل موزه ارتباطات مراسم تحلیل از فعالان گردشگری خواهیم داشت، اضافه کرد: ۱۲ مهرماه نشست تخصصی تقدیر از فعالان رسانه که در رابطه با تهران شناسی در محل باغ نگارستان انجام می شود.
وی بیان داشت: تعزیه برای نخستین بار سال قبل با مضمون قائم مقام در محل باغ نگارستان برگزار شد، امسال هم در مدرسه دارالفنون در ۱۴ و ۱۵ مهرمان مراسم تعزیه با روایت شهادت امیرکبیر می پردازد. شهردار منطقه ۱۲ اضافه کرد: از دیگر برنامه های این دوره، برگزاری یک دوره های تاریخی بلد محله است که افرادی بعنوان تور لیدر محلی آموزش می بییند که به افزایش حس تعلق محلی کمک کننده است. وی درباب احیا و معرفی بناها و ابنیه در تهران، اظهار داشت: با حمایت شورای اسلامی شهر تهران منزل آیت الله طالقانی که بعنوان کتابخانه مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از خانه موزه های دیگر تهران معرفی نماییم، همین طور منزل دکتر نفیسی که ثبت آثار ملی رسیده است بعنوان خانه موزه ها و مراکز دیگر اضافه نماییم. سعادتی درباب وضعیت خانه پروین اظهار داشت: مؤسسه فرهنگی ایکوم در خانه پروین اعتصامی در حال فعالیت است.


منبع:

1399/07/10
19:16:49
5.0 / 5
3253
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است