مدیركل بازرسی و رسیدگی به شكایات دیوان عدالت اداری:

با رسیدگی به تخلفات شوراهای شهر، احتمال انحلال یك شورا وجود دارد

با رسیدگی به تخلفات شوراهای شهر، احتمال انحلال یك شورا وجود دارد به گزارش فست تریپ مدیركل بازرسی و رسیدگی به شكایات دیوان عدالت اداری اظهار داشت: با رسیدگی به تخلفات شوراهای شهر یا شهرداری ها، ممكنست گاهی كل یك شورا منحل و گاهی نیز از عضو یك شورا سلب صلاحیت شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، سعید کریمی در برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت و گو که با موضوع بررسی پرونده های تخلف شوراهای شهر و شهرداری برگزار شد، با تصریح بر اینکه بیشتر نیروهایی که در شوراهای شهر و شهرداری ها مشغول به کار هستند، افراد زحمتکش و دلسوزی هستند، اظهار داشت: با خیلی از این افراد در ارتباط بوده ام و جلسات آموزشی زیادی با آنها داشته ایم. وقتی به بعضی از روستاها می رفتم، مشاهده می کردم اعضای شورای روستا بسیار فعال می باشند و برای اعتلای روستا کار می کنند.

وی ضمن تصریح بر اینکه نباید موجب دلسردی فعالان واقعی در شوراهای شهر و شهرداری ها شویم، اشاره کرد: باید به دنبال بررسی و موشکافی عوامل تخلفات و لطمه شناسی در شوراهای شهر و شهرداری ها باشیم.

مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات دیوان عدالت اداری با اشاره به تخلفاتی که در شوراهای شهر و شهرداری ها رخ می دهد، از رسیدگی قاطعانه این تخلفات گفت و بیان کرد: برمبنای قانون، هیئت های حل اختلافی برای رسیدگی به تخلفات شوراهای شهر و شهرداری ها وجود دارد. با رسیدگی به این تخلفات، ممکنست گاهی کل یک شورا منحل شود و گاهی نیز از عضو یک شورا سلب صلاحیت می شود.

وی به وجود پروندهای مختلف در دیوان عدالت اداری با موضوع تخلفات شوراهای شهر و شهرداری ها اشاره و اظهار نمود: آنچه اهمیت دارد لطمه شناسی درباب ارتقا کیفیت شناسایی و رسیدگی به تخلفات شوراهای شهر و شهرداری ها است.

کریمی به بازداشت دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر چلگرد اشاره نمود و اظهار داشت: ورود به این پرونده بوسیله دادستان بوده است و برمبنای آئین دادرسی کیفری، تا وقتی پرونده در مرحله تحقیقات است، انتشار اطلاعات آن منع قانونی دارد.

وی به اختیارات فرمانداران در این عرصه اشاره و بیان کرد: فرماندار در چنین زمانی می تواند فرآیند رسیدگی به تخلفات اعضای شورای شهر را در هیئت رسیدگی به تخلفات راه بیندازد و در صورت اثبات تخلفات، اعضای علی البدل جایگزین اعضای متخلف شورا می شوند برای اینکه ممکنست رسیدگی به پرونده قضائی ماه ها به طول بینجامد.


منبع:

1399/07/09
09:06:07
5.0 / 5
3386
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است