ابراز نگرانی از شیوع آنفلوآنزا درگرمخانه های تهران

ابراز نگرانی از شیوع آنفلوآنزا درگرمخانه های تهران به گزارش فست تریپ، سرپرست سازمان رفاه خدمات و مشاركت های اجتماعی شهرداری تهران از شیوع آنفلوآنزا در گرمخانه های پایتخت ابراز نگرانی كرد.


سید مالک حسینی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آمار مبتلا شدن به کرونا در گرمخانه های پایتخت، اظهار داشت: خوشبختانه تابحال آماری از ابتلای افراد بی خانمان مستقر در گرمخانه ها نداشته ایم.
وی با اشاره به اینکه از همان زمان انتشار کرونا در تهران نسبت به اتخاذ پروتکل های سخت گیرانه در گرمخانه های تهران اقدام نموده ایم، اضافه کرد: در ابتدای ورود هر فرد کارتن خواب به گرمخانه ها، وضعیت سلامت وی توسط مددکار و نیروهای اجرایی مستقر چک می شود و در صورت عدم وجود علائم آشکار بیماری این افراد به داخل گرمخانه ها وارد می شوند، اما در صورت مشاهده علایم، این افراد قرنطینه شده و در تماس با اورژانس تهران به مراکز درمانی منتقل می شوند.
حسینی اظهار داشت: در این مدت تنها ۴ مددکار در یکی از گرمخانه های زنان و ۲ مددکار در یکی از گرمخانه های کوچک مقیاس مردان مبتلا به کرونا شدند که خوشبختانه مددجویان به این بیماری مبتلا نشدند.
وی افزود: به دنبال ابتلای مددکاران به کرونا، آماده قرنطینه این گرمخانه ها بودیم که خوشبختانه بررسی ها نشان داد نه تنها در این دو مرکز بلکه تابحال در هیچ گرمخانه ای ابتلای مددجویی به کرونا گزارش نشده است، اما با عنایت به آغاز فصل سرما و احتمال شیوع آنفلوآنزا از شیوع این بیماری در گرمخانه ها نگران هستیم.
وی با اشاره به اینکه روز گذشته رسما در نامه ای از وزارت بهداشت درخواست کردیم نسبت به تأمین ۶۰۰۰ واکسن آنفلوآنزا برای مددجویان و کودکان کار تحت پوشش مراکز پرتو مساعدت کنند، اظهار داشت: طبق مکاتبه انجام شده اعلام کردیم ۲۰۰۰ واکسن برای مددجویان و ۴۰۰۰ واکسن برای کودکان کار نیازمندیم.
حسینی اضافه کرد: از آنجایی که مددجویان و گاها کودکان کار کدملی و شرایط احراز هویت ندارند نیازمندیم که این واکسن از راه وزارت بهداشت دراختیار ما قرار گیرد و هر چند تابحال از جانب وزارتخانه مربوطه آمار یا اطلاعاتی از ما خواسته نشده، اما پیگیری ها را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد.1399/07/08
13:19:36
5.0 / 5
2818
تگهای خبر: خدمات , شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است