رییس سازمان مدیریت استان تهران خبر داد

ثبت بیش از31 هزار فوتی و افزایش آمار ازدواج در 5 ماهه نخست امسال در استان تهران

ثبت بیش از31 هزار فوتی و افزایش آمار ازدواج در 5 ماهه نخست امسال در استان تهران فست تریپ: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینكه در 5 ماهه نخست سال جاری 31 هزار و 107 فوت در استان تهران ثبت شده است، اظهار داشت: آمار فوت در طول این مدت نسبت به مشابه سال قبل 31.6 درصد افزایش یافته است.


مسعود شفیعی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح آمار جمعیتی استان تهران در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: در طول این مدت ۶۱ هزار و ۷۲۵ ولادت داشته ایم که از این تعداد ۳۱ هزار و ۸۶۴ نفر مرد و ۲۹ هزارو ۸۶۱ نفر زن هستند، این درحالی است که در ۵ ماهه نخست سال قبل ۶۶ هزارو ۲۸۰ ولادت داشته ایم. بدین سان کاهش ۶.۹ درصدی ولادت نسبت به زمان مشابه در سال قبل را شاهد بوده ایم.

وی ادامه داد: برمبنای اطلاعات اداره کل ثبت احوال استان در همین مدت میزان وفات به ۳۱ هزارو ۱۰۷ نفر رسیده است که از این مقدار ۱۸هزارو ۹ نفر مرد و ۱۳ هزارو ۹۸ نفر زن هستند؛ این درحالی است که در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ تعداد فوت ۲۳ هزارو ۶۴۰ نفر بوده است. بدین سان در ۵ ماهه نخست سال جاری شاهد افزایش ۳۱.۶ درصدی در وفات نسبت به زمان مشابه سال قبل بوده ایم.

وی افزود: همین طور در ۵ ماهه نخست سال جاری ۳۳ هزارو ۳۴۵ ازدواج به ثبت رسیده است درحالی که در زمان مشابه سال ۱۳۹۸ تعداد ۳۱هزارو ۸۱۱ ازدواج ثبت شده است. بدین سان امسال ۴.۸ درصد افزایش در ازدواج را نسبت به سال قبل داشته ایم. در طلاق نیز در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۲ هزارو ۸۵۳ مورد طلاق داشته ایم که نسبت به زمان مشابه سال قبل که تعداد ۱۱ هزارو ۶۲۱ طلاق به ثبت رسیده بود شاهد افزایش ۱۰.۶ درصدی بوده ایم.
وی درباره فراوانی پنج نام انتخابی برای پسران در ۵ ماهه نخست سال جاری به اسامی امیرعلی با ۹۶۹ بارتکرار، آراد با ۶۸۰ مورد، سامیار با ۶۶۸ بار، علی با ۶۵۷ و امیرحسین با ۵۷۸ بار تکرار اشاره نمود و اضافه کرد: در انتخاب اسامی دختران نیز اسامی همچون فاطمه با ۷۱۸ بار تکرار، رستا با ۵۹۶، آوا با ۵۰۷، حلما ۵۰۰ و مرسانا با ۴۹۹ تکرار بیشترین فراوانی را داشته اند.
در سال قبل برای پسران اسامی امیرعلی، سامیار، امیرحسین، علی و امیرعباس به ترتیب بیشترین فراوانی را داشتند و برای دختران نیز اسامی فاطمه، حلما، زهرا، مرسانا و آوا به ترتیب بیشترین فراوانی را دارا بودند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به صدور ۱۰ میلیون و ۱۵۷ هزارو ۴۷۵ کارت هوشمند ملی از شروع طرح تابحال در استان تهران اشاره نمود و افزود: امسال تابحال ۳۲۲ هزارو ۳۴۷ نفر برای کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند که از این مقدار ۹۵.۷ درصد توسط ۱۵۵ دفتر پیشخوان ثبت نام خودرا تکمیل کرده اند.
وی اشاره کرد: در بخش صدور شناسنامه نیز از شروع اجرای طرح تابحال برای ۴میلیون و ۸۹۸ هزارو ۶۹ نفر شناسنامه صادر شده که امسال ۲۰۸ هزارو ۱۱۰ صدور شناسنامه را در این استان داشته ایم. درحال حاضر جمعیت بالای ۱۵ سال استان تهران ۱۰ میلیون و ۶۱۴ هزارو ۵۳۷ نفر و جمعیت بالای ۷ سال استان ۱۲ میلیون و ۳۱۴ هزارو ۱۰۴ نفر است و برآورد جمعیت برای اختتام مرداد سال ۱۳۹۹ نیز ۱۴ میلیون و ۵ هزارو ۵۷۲ نفر است.
منبع:

1399/07/04
12:03:05
5.0 / 5
2990
تگهای خبر: هوشمند
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است